Sanat

Kültür ve sanat faaliyetlerinin toplumun geniş kesimleri için erişilebilir olmasını sağlayacak projelerde yer alıyoruz. Sanat alanında gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ve desteklediğimiz sanat platformları ile hedefimiz toplumu sanatla iç içe tutmak, çocukları küçük yaşta sanatla tanıştırmak. Çünkü; sanatın bireylerin gelişimine ve estetik bakış açısı kazanmalarına yapacağı olumlu etkiyi önemsiyoruz.

Hem çağdaş hem de klasik sanata verdiğimiz destekle Türkiye’de sanat platformlarının çoğalmasına, kalıcı olmasına ve daha çok insana ulaşmasına ön ayak oluyoruz.

İstanbul Modern’de “SİZİN PERŞEMBENİZ”
Toplumsal gelişimin bir parçası olan sanatı ulaşılabilir kılmak hedefimizden yola çıkarak, Türkiye’nin sayılı çağdaş sanat müzelerinden İstanbul Modern ile “Sizin Perşembeniz” projesini yürütüyoruz. Proje sayesinde İstanbul Modern her Perşembe kapılarını tüm ziyaretçilerine daha uzun süreyle ücretsiz açıyor. Böylece sanatseverler, 10.00 - 20.00 saatleri arasında İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezebiliyor, etkinliklere katılabiliyor, film gösterimlerini izleyebiliyor.

Desteğimiz kapsamında “Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri” her ay bir Perşembe günü sanatseverler için ücretsiz gerçekleşiyor.  Böylece, sanata gönül veren herkes, sanatçılarla söyleşilere ve çeşitli disiplinlerde çalışmalar yürüten sanatçıların atölyelerine katılabiliyor, onlarla birlikte üretmeyi deneyimleme fırsatı bulabiliyor.
Sizin Perşembeniz programını takip etmek için tıklayınız...

Baksı Müzesi Ücretsiz Salı Günü Desteği 
Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın kurucusu olduğu Baksı Müzesi, 2010 yılında Bayburt’un Bayraktar köyünde açıldı. Kısa sürede gelişerek, Avrupa’nın en iyi müzesi ödülüne layık görüldü.  Baksı Müzesi, yoğun göç veren Bayburt’ta tersine göçü başlatacak çalışmalar yapıyor, gelenek-gelecek ve süreklilik bağlantılarını kuruyor, bu bağları istihdam-beklenti ve moral unsurları ile güçlendiriyor. Bayburtlular,  Ülker’in desteğiyle her Salı günü Bayraktar Köyü’ndeki bu müzeye şehir merkezinden kalkan ücretsiz servislerle gidilebiliyor, müzeyi ücretsiz ziyaret edebiliyor.