Ülker'le Tanışın

Tüketici Gözünden Ülker

Ülker'le müşterileri arasındaki dostluk ilişkisi

Ülker’in tüketicileriyle kurduğu ilişki uzun bir hayat hikayesine benziyor…  Daha çocukluk yaşlarında Ülker ile tanışanlar, Ülker’i çocukluklarının bir parçası olarak görüyorlar… Duygusal temelleri çok erkenden atılan bu ilişki, yıllar içinde gelişerek devam ediyor. Çocukluk, ilk gençlik ve yetişkinlik evrelerinde Ülker’e yer açan tüketiciler, kendilerini markadan sorumlu hissediyorlar. Markaya ilişkin görüşlerini, taleplerini paylaşmak konusunda gönüllü oluyorlar.

Ülker markasıyla duygusal ilişki kuran, markayı hayatlarının bir parçası olarak değerlendiren tüketiciler, markaya ilişkin görüşlerini, duygularını her platformda dile getiriyorlar. Müşteri İletişim Merkezi (MİM) ise, tüketicilerin görüşlerinin biriktiği bir kütüphaneye benziyor. Burada biriken müşteri görüşleri marka ve tüketiciler arasındaki dinamik ilişkiyi gösteriyor.

Tüketiciler duygularını ifade etme konusunda Ülker’den destek alıyor. Örneğin kendisi İstanbul’da karısı Yasemin Elmas ve çocuğu ile yaşayan Yasin Elmas’ın hikâyesinde Ülker Çikolata mesafeleri kapatan ve mutluluk yaratan bir rol oynamış. Elmas işten evine mutlaka 2 tane Ülker çikolatalı gofret götürürmüş. Bir zamanlar nişanlı iken Yasemin Hanım´ın Ordu´da yaşaması sebebiyle bir süre ayrı kalıp kendisi gidemeyince, gofreti kargoyla göndermiş. Nişanlısı armağanını alınca sevinçten ağlamış.

Müşterilerin hayatındaki rolü öylesine özel ki; müşteriler zaman zaman markayı koruma ve kollama misyonunu üstleniyor. Örneğin Handan Hanım, benzin aldığı istasyonun marketinde satılan Ülker çikolatalarının üzerindeki Ülker logosunun kaydığını görünce, yanlış ambalajlı 5 ürünü satın alıp MİM’e gönderme nezaketini gösterdi. “Ülker ürünlerinin rafta o şekilde görünmesine gönlüm razı olmadı” notunu da eklemeyi unutmadı.

Böylesine örnekler pek çok. İşte müşterilerden Ülker’e gelen mesajlardan bazıları:

Eskiden beri Pötibör Bisküvilerinize bayılırdık. Onlardan hani pudingli pasta yapardık. Hatta annem onları ufalayıp elma topları yapardı. Hatta arasına lokum koyup yemeye de bayılırdık. Ama en güzeli çaya batırmaktı. Şu yeni ürününüz, arası çikolatalı pötiböre bayıldık, çok teşekkür ederiz. Büyüdüm ama hala çaya batırıp yitiyorum. Bu yeni ürün mükemmel olmuş, başarılar. Hepinize kolay gelsin
Ayşe Balcı
 
İyi günler. 17 yaşındayım neredeyse kendimi bildiğimden beri Ülker Çikolatalı Gofret yiyorum. Nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama gerçekten bu çikolatalı gofrete ister istemez insan bağlanıyor. Alışkanlık oldu günde 7 taneden aşağıya yiyemiyorum :) Markette falan kalmayınca hemen diyorlar “al bunu bu da güzel” alıyorum ama Ülker’den iyisi yok, olamaz da. İyiyiz diyen yalan söyler...
Ülker gibi gururlu bir ismi bu ülkede yaşattığınız için teşekkür ediyorum...
Emre Şahin  İZMİR

Ülker Golden Finger Çikolata (çikolatanız tartışılmaz zaten de) süper olmuş. Ambalajı filan mükemmel...Markette  tanıtımını yapan kızların elbisesine filan da bakarsak  tam on puanlık iş, emeğinize sağlık . Yalnız kızların elbisesinde gözüm kaldı :)
Beyhan Çakmak KONYA    

Ben 37 Yaşında bir ÇOKOMİLK hayranıyım... Çocukluğumun en küçük yaşlarından bugünlere severek yediğim; aradığım, bulamadığımda yokluğunu hissettiğim bir ürününüzdür ÇOKOMİLK! Geç kalınmış bir teşekkür sunuyorum Ülker'e, Çokomilk için ve hala ürettiğiniz için. İyi ki varsın Ülker, iyi ki varsın Çokomilk!
Cumhur BULUT    İZMİR   

Merhaba, başımdan geçen en güzel hikayeyi paylaşmak istiyorum sizinle içinde siz de olduğunuz için... Bir gün Ankara'da bir markete girdim, canım çok çikolata istemişti, kardeşim uyardı "yemek yiyeceğiz şimdi boşuna iştahını tıkama yemekten sonra tatlı yeriz". Çikolata içimde kalmadı değil açıkçası ama söylediği mantıklı geldi vazgeçtim. Her neyse marketten alacağımızı alıp çıktık, arkamdan biri gelip bana bir "Dido"  uzattı "Yer misiniz?" diyerek. Ben de bir parça aldım, sonrası uzun hikaye ama 1 parça Dido’yla başlayan tanışma bugünlere geldi, tam 1 yıl oldu bana Dido’yu uzatan kişiyle beraberliğim :) O günden sonra biz her buluşmamızda birbirimize Dido aldık, her seferinde de o anı anımsadık. Yakında da evleneceğiz inşallah. Nikahımda nikah şekeri yerine Dido dağıtırım herhalde. Paylaşmak istedim, vesile olduğunuz için teşekkürler:)
Seçil Suyabakan İSTANBUL (ANADOLU)
    
Sayın yetkili bu yazı Ülker ile ilgili bir anımdır. 3 nisan 2010 tarihinde Kuzey Asya bisiklet turumu gerçekleştirmek üzere Türkiye’den yola çıktım. Sırası ile Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Çin’i pedallamış durumdayım. 7 ay sürede 7180 km yol aldım ve bir ilke daha imza atmak için Gobi Çölü’nü bisikletimle geçmek için birkaç gün içinde pedallayacağım. Benle ilgili tüm bilgileri ve videolarımı www.dogaicinpedalla.blogspot.com adresinde bulabilirsiniz..

Tacikistan’da Karagush köyünde Biskrem bulduk. Bu Biskrem neden önemli? Deniz seviyesinden yüksekliğimiz 4000 metre. Bu alanda yol yok, kamyon gidemez. Kamyon değil araç gidemez. Burası Valkan Vadisi dünyanın çatısına giden yol; Pamir’e tırmanıyorum. Yolda karşılaştığım yabancılarla bu alanda pedallarken bu markette bu ürünle karşılaştığımızda Gürkan bu Ülker nasıl bir firma bize açıkla diyorlar. Sizlere çok teşekkür ederim inanılmaz gurur duydum bir Türk firmasının ürünlerini görünce. Bu Biskrem bu markete eşekle gelmiş sahibinden öğreniyorum. Adam tesadüf eseri seçmece bisküviler alırken kamyondan bunu da almış. Gözlerimize inanamadık çünkü yabancılarında Türkiye’de pedallarken en çok tükettikleri bisküvi Biskrem’miş. Özellikle adresimde Tacikistan videomu bulun ve seyredin bu Biskrem’in ve orada bir Türk firması görmenin ne anlama geldiğini çok daha iyi anlayacaksınız ..

Bu arada Çin’de Anadol aracı ile yarışacak ve sponsoru olduğunuz Erdal ve Mehmet Beylerle tanıştım. Muhteşem proje ve muhteşem insanlar, hepinize teşekkürler
Size iyi çalışmalar dilerim. Gürkan Genç   İSTANBUL (AVRUPA)

Yaşım 56... Ülker, benden 9 yaş büyük... biz de O'nunla büyüdük
Doğan Baran   KIRKLARELİ
 
Küçükken babam ajans dinlemek için radyoyu açar, hemen koşar Ülker’in reklam müziğini beklerdim. 'Önce güneş hava su, sonra bol gıda gelir, Akşama babacığım unutma ÜLKER getir.'' Ülker hep anlılarımızda ve damağımızda farklı ve özel tadıyla kaldı. Ve bu hep böyle devam edecek. Teşekkürler ÜLKER.
İbrahim AlâaddinTelmen  GAZİANTEP
   
Ülkerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr’den şaşmam
Cengiz Bulduk KAYSERİ

Not: Tüketicilerin mesajlarına aslına uygun olarak kullanılmıştır. Üzerlerinde hiçbir değişiklik yapılmamıştır.