Çocuk ve Basketbol

Ülker Basketbol Minikler Şenliği

Çocuk ve spor konulu projelerimize ilk olarak basketbolla başladık. 2005 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Minikler Basketbol Şenliği’ni destekleme kararı aldık. Hedefin şampiyonluk olmadığı bu organizasyonda ana felsefe, Türkiye’nin birçok farklı bölgesinden gelen çocuklara sporun yanı sıra, dostluk, arkadaşlık, takım ruhu gibi değerlerin aşınlanmasıydı. Bu felsefe, çocuk ve spor adına yapmak istediklerimizle bire bir örtüşüyor.

2010 yılından geriye dönüp baktığımızda; basketbol şenlikleriyle Türkiye’nin dört bir yanında 5000 çocuğu ağırladık ve hayatlarını basketbolla zenginleştirdik. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ise; Minikler Şenliği’ne katılan çocukları unutmayarak, Ankara, İzmir ve Kayseri’den şenliğe düzenli olarak katılan takımların oyuncularına FIBA Dünya Şampiyonası heyecanını yaşattık. Toplam 100 çocuk dünyanın en iyi basketbolcularını tribünden canlı olarak izleme fırsatı buldu.

Sayılarla Basketbol Şenliği:• Her yıl farklı bir ilde çocuklar bir araya gelip maç yapıyor.
• Kazananın ve kaybedenin olmadığı şenliklerde yine beslenme, psikoloji, çevre eğitimleri veriliyor, tarihi mekanlar geziliyor.
• Katılımcılar, son gün düzenlenen yetenek yarışmaları ve piknikte doyasıya eğleniyor. Şenliğe katılan 1.000’e yakın öğrenciye, şenlik sonrasında madalya ve katılım belgesi veriliyor.

FIBA 2010

DÜNYA ÇOCUKLARI - COW