Sanat

Kültür ve sanat faaliyetlerinin toplumun geniş kesimleri için erişilebilir olmasını sağlayacak projelerde yer alıyoruz. Sanat alanında gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ve desteklediğimiz sanat platformları ile hedefimiz toplumu sanatla iç içe tutmak, çocukları küçük yaşta sanatla tanıştırmak. Çünkü; sanatın bireylerin gelişimine ve estetik bakış açısı kazanmalarına yapacağı olumlu etkiyi önemsiyoruz.

Hem çağdaş hem de klasik sanata verdiğimiz destekle Türkiye’de sanat platformlarının çoğalmasına, kalıcı olmasına ve daha çok insana ulaşmasına ön ayak oluyoruz.

İstanbul Modern’de “SİZİN PERŞEMBENİZ”
Ülker, toplumsal gelişimin bir parçası olan sanatı ulaşılabilir kılmak hedefiyle, Türkiye’nin sayılı çağdaş sanat müzelerinden İstanbul Modern ile birlikte “Sizin Perşembeniz” projesini yürüttü. Proje sayesinde İstanbul Modern, her perşembe kapılarını tüm ziyaretçilerine daha uzun süreyle ücretsiz açtı. Böylece sanatseverler, perşembe günleri 10.00-20.00 saatleri arasında İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezip etkinliklere katılabildi ve film gösterimlerini izleyebildi.

Desteğimiz kapsamında “Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri” her ay bir Perşembe günü sanatseverler için ücretsiz gerçekleşiyor.  Böylece, sanata gönül veren herkes, sanatçılarla söyleşilere ve çeşitli disiplinlerde çalışmalar yürüten sanatçıların atölyelerine katılabiliyor, onlarla birlikte üretmeyi deneyimleme fırsatı bulabiliyor.
Sizin Perşembeniz programını takip etmek için tıklayınız...

Baksı Müzesi Ücretsiz Salı Günü Desteği 
Ülker, 2010 yılında Bayburt’ta açılan ve kısa sürede gelişerek Avrupa’nın en iyi müzesi ödülüne layık görülen Baksı Müzesi ile ücretsiz salı günü projesini hayata geçirdi.