TOPLUM İÇİN

DOĞA BİZE EMANET

Güzel ülkemizin eşsiz doğası, bizlere her gün yaşamımızı sürdürmemiz için gerekli kaynakları sunmanın yanında, onları korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın büyük sorumluluğunu veriyor.

Çünkü bizlerin bugün yaptıkları, sevdiğimiz her şeyin geleceğini belirliyor.

Ülker #GüzelÜlkem #DoğaBizeEmanet serisinde güzel ülkemizin eşsiz doğal kaynaklarını gezerek onları korumak ve ailemize, çocuklarımıza, komşularımıza, hemşehrilerimize mutlu bir gelecek bırakmak için hayatımızda yapmamız gereken küçük değişiklikleri öğreneceğiz.

Hadi güzel ülkemiz için fark edelim, fark ettirelim.

Doğal kaynaklarımızı hep birlikte koruyalım.

Proje web sitesine erişmek için:

www.dogabizeemanet.com

GÜZEL ÜLKEM ORMANI

Doğayı korumak, topraklarımızı fidanlarla buluşturarak nefes alınabilir bir geleceğe katkıda bulunmak önem verdiğimiz konuların başında geliyor.

Bu sebeple Türkiye’nin çeşitli illerinde fidanlar dikiyor ve bunları “Ülker Güzel Ülkem Ormanı” adıyla anıyoruz.

İlk defa 2011 yılında Ankara’da fabrikamızın olduğu bölgede çalışanlarımızın da katkılarıyla fidan dikmeye başladık. Tarım ve Orman Bakanlığımızın Geleceğe Nefes Kampanyası’na ise başladığı 2019 yılından bu yana destek veriyoruz.

Çalışanlarımızla el ele vererek 2020 yılında Ankara’da, Karaman’da ve orman yangınlarıyla zarar gören Hatay’da toplam 11 bin, pandeminin kahramanları sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek için Tema Vakfı’yla Elâzığ’da ve Eskişehir'de 20 bin olmak üzere toplamda 31 bin fidan diktik.

2021’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için, 14-28 Nisan arasında, artırılmış gerçeklik filtresiyle sosyal medyada sanal olarak dikilen 10 bin fidanı gerçeğe dönüştürme sözü verdik. Ayrıca, gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, 18-21 Mayıs tarihleri arasında Ülker’in Instagram hesabındaki paylaşımın altına arkadaşını etiketleyenler için 10 bin fidan dikeceğimizi duyurduk. Toplam 20 bin fidan Karaman’da toprakla buluştu. 

Ağustos 2021’de hepimizi derinden üzen yangınlarda kaybettiğimiz ormanları tekrar yeşertmek için de hızlıca harekete geçtik. Bağışladığımız 50 bin fidan uygun görülen yerlere dikildi. 
TEMA Umut Ormanı için bağışladığımız 5 bin fidan da Gümüşhane Yaylım bölgesinde büyüyor. Milli Ağaçlandırma Günü vesilesiyle 2022 ve 2023 yılında da 22 bin fidan daha toprakla buluştu. Böylece toplam fidan sayımız 167 bin 500’e ulaştı. 

Ülkemizin akciğerlerini korumak ve “Ülker Güzel Ülker Ormanı”nı sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Doğa Bize Emanet