ÜLKER HAKKINDA

CEO

İstanbul’da, 1944 yılında, küçük bir atölyede ve çok zorlu koşullarda üretime başlayan Ülker, bugün 4 farklı ülkedeki 10 fabrikasında üretilen 300’den fazla markasıyla 100’ü aşkın ülkeye ihracat yapar konuma geldi ve Türkiye’nin ve bölgenin lider gıda şirketi olarak ortaya bir azim ve başarı hikayesi koydu.

Bisküviyle başlayan üretim yolculuğunda Pötibör, Ülker Çikolatalı Gofret, Çokomilk, Çokonat, Halley, Çokoprens gibi birçok ikonik markaya hayat veren Ülker, her lokmada tüketicisine mutluluk kaynağı olmaya devam ediyor.

 Ürün portföyünü sürekli geliştirerek günümüzde bisküvinin yanı sıra çikolata, kek, sakız, şekerleme gibi pek çok kategoriyi bünyesinde bulunduran Ülker, Türkiye’nin gıdada lider “sevgi markası” ve “iyi yaşam markası” olarak konumunu sürekli güçlendiriyor. “İyi Yaşam Markaları” araştırmasında, 2020’de üst üste 3. kez birinci olma başarısı göstermesi, Ülker’in kuruluşundan bu yana benimsemiş olduğu yüksek ürün kalitesi, yenilikçilik anlayışı ve müşteri memnuniyetine verdiği önemin doğrudan bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye'nin halka açık önde gelen gıda şirketi olarak yatırımcılarımıza ve tüm paydaşlarımıza karşı sorumluluğumuzdan bilinciyle faaliyet gösteriyoruz.

Ülker olarak ihracatımızla ülkemize katma değer sağlıyor, yatırımlarımızla istihdam yaratıyor, israfsız şirket modelimizi iş yapış şeklimizin merkezine alarak bu anlamda örnek kuruluş olmak için çalışmaya devam ediyoruz. Ar-Ge ve inovasyona verdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımlarla üretim kapasitemizi ve ihracatımızı sürekli artırıyor ve bir dünya markası olma yolunda ilerlemeyi sürdürüyoruz.

Üreten ve tüm paydaşlarına değer katma hedefindeki bir şirket olmanın bizlere yüklediği sorumlulukla hareket ederek ve dünyamızdaki sınırlı kaynakların farkında olarak, her alanda sürdürülebilirlik ilkelerine uygun hareket edilmesini son derece önemsiyor ve iş modellerimizi buna göre oluşturuyoruz.

Ait olduğumuz topluma duyduğumuz sorumlulukla yürüttüğümüz üretim süreçleri, Ülker’i çok uzun yıllardır tüketicinin gözünde en sevilen marka yapıyor. Yapılan pazar araştırmaları ve Ülker’in tüketici beğenisi de dahil olmak üzere pek çok alanda aldığı ödüller de bu tespitimizi destekliyor. Hedefimiz bu beğeniye layık olmak ve tüketicilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımız da dahil olmak üzere tüm paydaşlarımıza değer katmayı ve mutluluk vermeyi sürdürmek.

Türkiye’nin lider gıda şirketi olarak; geçmişten bugüne olduğu gibi üretim, ihracat ve istihdamımızla ekonomimize katkı vermeye ve kalite ve yenilikçiliğimizden ödün vermeden ülkemize, tüm paydaşlarımıza ve yatırımcılarımıza değer katmaya devam edeceğiz. 

METE BUYURGAN

CEO