TOPLUM İÇİN

İŞ BİRLİKLERİMİZ

“Mutlu Et Mutlu Ol” prensibiyle çalışırken, sosyal projelerin yanı sıra aktif ve dengeli yaşam, spor, kültür- sanat alanındaki projeleri de önemsiyor ve destekliyoruz.

SPOR

FUTBOL

ÜLKER, MİLLİ FUTBOL TAKIMLARIMIZIN YANINDA…

Milli Futbol Takımımıza 2007-2016 yılları arasında ana sponsor olduk. A Milli Futbol Takımının yanı sıra altyapılara ve çocuk / okul futbolu projelerine destek verdik.

Türkiye Futbol Federasyonu ile 21 Mayıs 2021 tarihinde duyurduğumuz yeni anlaşmayla, 2021-2026 yılları arasında Erkek Milli Takımlar Resmi Sponsoru, Kadın Milli Takımlar ve eMilli Takımlar Ana Sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Erkek Milli Takımlar Resmi Sponsoru

Kadın Milli Takımlar Ana Sponsoru

eMilli Takımlar Ana Sponsoru

ÜLKER STADYUMU FENERBAHÇE ŞÜKRÜ SARACOĞLU SPOR KOMPLEKSİ

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün İstanbul Kadıköy’de bulunan 47.834 seyirci kapasiteli Şükrü Saracoğlu Stadyumu, yapılan anlaşma sonucu 2015 yılından bu yana, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi olarak anılıyor.

SPOR KULÜPLERİ İŞ BİRLİKLERİ

  Futbolda, takımlarımızı desteklemek üzere, yıllardır çeşitli reklam alanlarında Ülker   markamızı taraftarlarla buluşturuyoruz.

BASKETBOL

Basketbolda ise, 2005-2011 yılları arasında, Cola Turka’yla Beşiktaş’ın, Café Crown’la Galatasaray Erkek Basketbol Takımlarının sponsoru olduk.

ÜLKER SPOR VE ETKİNLİK SALONU

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu 2012 yılı ocak ayında hizmete açıldı. Fenerbahçe Basketbol Takımlarının maçlarına ev sahipliği yapan, çok amaçlı kullanıma da uygun olan salon, bugüne kadar birçok dünya yıldızını da sporseverler ve sanatseverlerle buluşturdu.  

FENERBAHÇE ÜLKER

Basketbol yolculuğu 1975 yılında, önce bir müessese etkinliği olarak başladı. 1993 yılında Ülkerspor kuruldu. Fenerbahçe SK Basketbol şubesiyle bir araya geldiği 2006 yılına kadar, 4 lig şampiyonluğu, 5 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 kez de Türkiye Kupası’nı kazanma başarısını gösterdi.

Ülkerspor, 2006 yılında Fenerbahçe Basketbol takımıyla birleşerek, yoluna Fenerbahçe Ülker olarak devam etti; hem ülkemizde hem de Avrupa’da önemli başarılar kazandı. Fenerbahçe Erkek Basketbol takımı 2017’de, Ülker Metro’nun sponsorluğunda Euroleague’i kazanmayı başardı.

İki markamızla daha basketbol takımlarının 5 yıl boyunca destekçisi olduk. 2005 yılı itibarıyla Beşiktaş Basketbol takımı Beşiktaş Cola Turka adıyla; 2006 yılı itibarıyla Galatasaray Erkek Basketbol takımı Galatasaray Café Crown adıyla mücadele etti. 2008 yılında Trabzonspor baskette Alpella ile birleşti.

ÜLKEMİZDEKİ GLOBAL ORGANİZASYONLARA DESTEK VERDİK

  • 2020 Olimpiyat Oyunları’nda İstanbul’un Adaylığına Güçlü Destek

Dünyanın en önemli spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunlarını 2020 yılında düzenlemek için aday olan İstanbul’un, bu süreçteki destekçilerinden biri olduk. 2013 yılında, adaylık çalışmalarının her aşamasında güçlü desteğimizle yer aldık. Ayrıca yine İstanbul’un adaylığına destek olmak amacıyla futbol takımlarının formasının sırtında yer alan Ülker reklamının olduğu alana “İstanbul 2020” logosunu koyduk. Takımların da iş birliğiyle, ligin 27. haftasında; Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımları sahaya formalarının sırtlarında ‘İstanbul 2020’ logosuyla çıktı.

  • Ülker, FIFA U20 Dünya Kupası’nın Yerel Destekçisi

2013 yılında Türkiye’de düzenlenen ilk FIFA etkinliği olan, FIFA U20 Dünya Kupası’nın yerel destekçisi olduk. Futbolseverler, geleceğin yıldızlarını bu sayede izleme şansını yakaladı.

  • FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası - Children of The World Kampı 

Dünyanın en önemli organizasyonlarının ülkemizde gerçekleştirilmesinin, gençlerin spora olan ilgisini artıracağını ve ülkemizin tanıtımına katkısı olduğunu biliyoruz. Bu düşünceden hareketle, 2010 yılında FIBA Dünya Basketbol Şampiyonasına destek verdik. Şampiyona kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA iş birliğiyle gerçekleştirilen FIBA Dünya Şampiyonası’nda sadece dünya basketbolcularını değil, dünya çocuklarını da ağırladık. FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen “Children of the World” projesiyle, 24-31 Ağustos tarihleri arasında 5 kıtadan 110 ülkeden 220’nin üzerinde çocuk, toplam 2 milyon kilometre yol kat ederek Türkiye’deki basketbol kampında buluştu, hem eğlenceli vakit geçirip ülkemizi, kültürümüzü daha yakından tanıma fırsatı buldu, hem de şampiyona heyecanını yaşadı.

KÜLTÜR SANAT

İSTANBUL MODERN - SİZİN PERŞEMBENİZ

Toplumsal gelişmenin bir parçası olan sanatı ulaşılabilir kılmak hedefimizden yola çıkarak, Türkiye’nin sayılı müzelerinden İstanbul Modern ile “Sizin Perşembeniz” projesini yürüttük. Projeyle birlikte İstanbul Modern her Perşembe kapılarını tüm ziyaretçilerine ücretsiz açtı. Böylece sanatseverler, 10.00- 20.00 saatleri arasında İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezdi, etkinliklere katıldı, film gösterimlerini izledi.

BAKSI MÜZESİ - ÜCRETSİZ SALI

Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın kurucusu olduğu Baksı Müzesi, 2010 yılında Bayburt’un Bayraktar köyünde açıldı. Kısa sürede gelişerek, Avrupa’nın en iyi müzesi ödülüne layık görüldü. Bayburtlular ve Türkiye’nin her şehrinden sanatseverler Ülker’in desteğiyle her Salı günü Bayraktar Köyü’ndeki bu müzeye şehir merkezinden kalkan ücretsiz servislerle, müzeyi ücretsiz ziyaret etti.