TOPLUM İÇİN

Spor

ÜLKER, MİLLİ FUTBOL TAKIMLARIMIZIN YANINDA…

Milli Futbol Takımımıza 2007-2016 arasında ana sponsor olduk. Aynı dönemde altyapılara ve çocuk / okul futbolu projelerine destek verdik.

Türkiye Futbol Federasyonu’yla birlikte, 21 Mayıs 2021’de duyurduğumuz yeni iş birliği anlaşmasıyla, 2021-2026 yılları arasında Erkek Milli Takımlar Resmi Sponsoru, Kadın Milli Takımlar ve eMilli Takımlar Ana Sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Erkek Milli Takımlar Resmi Sponsoru

Kadın Milli Takımlar Ana Sponsoru

eMilli Takımlar Ana Sponsoru

SPOR KULÜPLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLDUK

Spor kulüplerimizle yaptığımız reklam iş birlikleriyle, hem sporu destekliyor hem de Ülker markamızı yıllardır taraftarlarla buluşturuyoruz.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu 

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün erkek ve kadın basketbol takımlarının ev sahibi olduğu 2012 yılında açılan Ataşehir'deki 15.000 kişilik çok amaçlı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda basketbolun yanı sıra diğer salon sporları da yapılabiliyor. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen konserler, müzikaller, şovlar ve özel etkinliklerle de bugüne kadar birçok dünya yıldızı sporseverler ve sanatseverlerle buluştu. 8 Şubat 2022 tarihinde oynanan Fenerbahçe – Real Madrid EuroLeague karşılamasında Fenerbahçe Spor Kulübü ve Ülker, binlerce taraftarla beraber Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun 10. yılını kutladı.
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun yanındaki Metro Enerji Salonu, 2015 – 2018 yılları arasında Fenerbahçe kadın ve erkek voleybol takımlarına ev sahipliği yaptı. Fenerbahçe basketbol altyapısının antrenmanlarını yaptığı Metro Enerji Salonu'nda Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımı maçlarını oynamaya devam ediyor.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün İstanbul Kadıköy’de bulunan 50.530 seyirci kapasiteli Şükrü Saracoğlu Stadyumu, yapılan anlaşma sonucu 2015 yılından bu yana, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi olarak anılıyor.

Fenerbahçe

2009’da Ülker markamızla başladığımız Fenerbahçe Erkek Futbol Takımı formasında yer alan sırt reklamına, 2015’ten bu yana Ülker Halley markamızla devam ediyoruz.

Galatasaray

Beşiktaş

Trabzonspor

ÜLKER METRO DÜNYA ŞAMPİYONU ZELİHA AĞRIS’IN ENERJİ SPONSORU

Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli taekwondocu Zeliha Ağrıs’ın, 2018 yılından bu yana Ülker Metro markamız ile enerji sponsoruyuz.

TÜRK BASKETBOLUNDA ÜLKER İMZASI

ÜLKERSPOR

Basketbol yolculuğumuz 1975’te, bir müessese etkinliği olarak başladı. 1993 yılında Ülkerspor’u kurdu. Fenerbahçe SK Basketbol şubesiyle birleştirdiğimiz 2006’ya kadar, 4 lig şampiyonluğu, 5 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 kez de Türkiye Kupası’nı kazanmayı başardık.

Fenerbahçe Ülker

Ülkerspor, 2006 yılında Fenerbahçe Erkek Basketbol takımıyla birleştirilerek, yoluna Fenerbahçe Ülker olarak devam etti. Hem ülkemizde hem de Avrupa’da önemli başarılar kazandı. Fenerbahçe Erkek Basketbol takımı 2017’de, Ülker Metro’nun sponsorluğunda EuroLeague şampiyonluğu kazanan ilk Türk takımı oldu.

Beşiktaş Cola Turka & Galatasaray Café Crown

İki markamızla, Beşiktaş ve Galatasaray Erkek Basketbol Takımlarının 2005 -2011 yılları arasında destekçisi olduk. 2005 yılı itibarıyla Beşiktaş Basketbol takımı Beşiktaş Cola Turka adıyla; 2006 yılı itibarıyla Galatasaray Erkek Basketbol takımı Galatasaray Café Crown adıyla mücadele etti.

2007 – 2008 ULEB Kupası’nda çeyrek finalde de karşılaşan Galatasaray Café Crown ve Beşiktaş Cola Turka yerel rekabetlerini Avrupa sahnesinde de devam ettirdi.

ÜLKEMİZDEKİ GLOBAL ORGANİZASYONLARA DESTEK VERDİK

2020 Olimpiyat Oyunları’nda İstanbul’un Adaylığına Güçlü Destek

Dünyanın en önemli spor organizasyonu Olimpiyat Oyunları’nı, 2020’de düzenlemek için adaylığını koyan İstanbul’un, bu süreçteki destekçilerinden biri olduk. 2013 yılında, adaylık çalışmalarının her aşamasında güçlü desteğimizle yer aldık. Desteğimizin altını çizmek, İstanbul’un adaylığıyla ilgili farkındalığı artırmak için futbol takımlarının formasının sırtına Ülker logosu yerine “İstanbul 2020” logosunu koyduk. Takımların da iş birliğiyle, ligin 27. haftasında; Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımları sahaya formalarının sırtlarında ‘İstanbul 2020’ logosuyla çıktı.

Ülker, FIFA U20 Dünya Kupası’nın Yerel Destekçisi

2013 yılında Türkiye’de düzenlenen ilk FIFA etkinliği olan, FIFA U20 Dünya Kupası’nın yerel destekçisi olduk.

FIBA Basketbol Dünya Şampiyonası- Children of The World Kampı 

Dünyanın en önemli organizasyonlarının ülkemizde gerçekleştirilmesinin, gençlerin spora olan ilgisini artırdığını ve ülkemizin tanıtımına katkısı olduğunu biliyoruz. Bu düşünceden hareketle, 2010 yılında FIBA Basketbol Dünya Şampiyonası’na destek verdik. Şampiyona kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA iş birliğiyle gerçekleştirilen FIBA Basketbol Dünya Şampiyonası’nda sadece finallere katılan ülkelerin basketbolcularını değil, dünya çocuklarını da ağırladık. FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen “Children of the World” projesiyle, 24-31 Ağustos tarihleri arasında 5 kıtadan 110 ülkeden 220’nin üzerinde çocuk, toplam 2 milyon kilometre yol kat ederek Türkiye’deki basketbol kampında buluştu. Kampa katılan çocuklar hem eğlenceli vakit geçirip ülkemizi, kültürümüzü daha yakından tanıma fırsatı buldu hem de Basketbol Dünya Şampiyonası heyecanını yaşama fırsatı buldu.

LEAGUE OF LEGENDS ŞAMPİYONLUK LİGİ SPONSORLUĞU

2016 yılında SuperMassive kulübüyle gerçekleştirdiğimiz anlaşmayla başlayan e-spor desteğimiz, 2017 yılında League of Legends Şampiyonluk Ligi’ne sponsorluğuyla daha da artı. Ayrıca 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kültür-Sanat

İSTANBUL MODERN- SİZİN PERŞEMBENİZ

Toplumsal gelişmenin önemli bir parçası olan sanatı ulaşılabilir kılmak hedefimizden yola çıkarak, Türkiye’nin sayılı müzelerinden İstanbul Modern’le “Sizin Perşembeniz” projesini yürüttük. 2014 – 2018 yılları arasında gerçekleştirilen projeyle, İstanbul Modern her Perşembe kapılarını tüm ziyaretçilerine ücretsiz açtı. Böylece sanatseverler, 10.00- 20.00 saatleri arasında İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezdi, etkinliklere katıldı, film gösterimlerini izledi.

BAKSI MÜZESİ- ÜCRETSİZ SALI

Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın kurucusu olduğu Baksı Müzesi, 2010 yılında Bayburt’un Bayraktar köyünde açıldı. Kısa sürede gelişerek, Avrupa’nın en iyi müzesi ödülüne layık görüldü. Bayburtlular ve Türkiye’nin her şehrinden sanatseverler, Ülker’in desteğiyle her salı günü Bayraktar Köyü’ndeki bu müzeyi ücretsiz ziyaret imkanına sahip oldu.