HABERLER

23 bin çocuğa spor imkanı

Engel Tanımayanlar şenliği, 3 Aralık Engelliler Günü yapılacak maçla bitiyor. Bu organizasyonu düzenleyen Ülker, üç yılda 23 bin çocuğa ücretsiz spor yaptırdı.

Çarşamba günü Adana’da Yüreğir Atletizm Sahası’nda yaklaşık 500 kişi futbol oynayacak. Ama bu her zamanki maçlardan biri değil. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için özel bir organizasyon. Görme, işitme, zihinsel ve bedensel engelliler, dünyanın en sevilen sporunu yapmak üzere bir araya gelecek.

Bu maç aynı zamanda, Ülker’in yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Engel Tanımayanlar şenliğinin kapanışı olma özelliğine sahip. Türkiye Futbol Federasyonu ile ortak yürütülen bu proje 11 Ekim’de başladı ve bugüne kadar 8 bin 500 kişi katıldı. Amaç, 7-18 yaş arasındaki engelli çocuklara hem eğlence hem de spor yapma fırsatı vermekti.

Ülker daha önce de Engelliler Futbol Festivali düzenlemiş, Dünya Ampute Futbol Turnuvası’na katkıda bulunmuştu (Bu arada, maçların ne kadar heyecanlı ve ilginç geçtiğini bilenler ya da görmek isteyenler için ek bilgi: Antalya’da 2-6 Aralık arasında Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası düzenlenecek).

Bu yılki şenlikte yola çocuklar için çıkan Ülker, gelen talep üzerine yelpazeyi genişletti ve 18 yaşını geçenlerin de katılımı sağlandı. Rakamlara göre, katılımcıların en küçüğü 7, en büyüğü 56 yaşındaydı. Ama çeşitlilik olsa da gelenek değişmedi, gelenlerin büyük çoğunluğunu 15-16 yaş aralığı oluşturdu.

Çocuklar sokağa çıksın
Futbol ile çocukları bir araya getirmek, Ülker’in yabancısı olduğu bir iş değil. Şirketin bağlı bulunduğu Yıldız Holding, son üç yılda farklı aktivitelerle 20 bini aşkın çocuğu sporla tanıştırdı. Bunların içinde en kapsamlı proje, yine Futbol Federasyonu’na bağlı Futbolu Geliştirme Merkezi ile ortaklaşa yürütülen HerkesİçinFutbol.

Bu projede amaç, şehirleşme yüzünden top oynayacak yer bulmakta zorluk çeken ve kapalı yerlerde çok vakit geçiren çocukları sokağa çıkarmak, hareket ettirmek. Bunun için, ilki 2007 Aralık’ında Beylerbeyi’nde olmak üzere dört merkez açıldı; diğerleri Diyarbakır, Adana ve Trabzon’da.
Buralara 6-12 yaş arasındaki çocuklar ücretsiz kayıt yaptırıyor ve dörder haftalık eğitimler alıyor. Bu eğitimler sadece futbol kurallarından ibaret değil; çevre bilinci, fair play ve dengeli beslenme konularında da bilgi veriliyor.

Kızlara özel Futbol Köyü
HerkesİçinFutbol’un ayaklarından biri de yine yaz döneminde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde başlatılan ve Türkiye’nin her tarafından çocukların 10’ar günlük kamplar için geldiği Futbol Köyleri. Van, Sinop, Isparta, Bolu ve Sivas’ta bulunan ve 2008’de 700 çocuğun geldiği bu köylerden Sinop’taki, sadece kızlardan oluşan bir grubu ağırladı. Türkiye genelinden 12 yaş grubundaki toplam 60 kız çocuğu, 10 gün süren kamp boyunca futbol yeteneklerini geliştirdi.

Minik basketçiler
2005 yılında başlayan Ülker Minikler Basketbol Şenliği bu yıl İzmir’deydi. 35 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere toplam 68 takım katıldı. Bu maçların en önemli özelliği, kazanmanın ya da kaybetmenin olmaması. Minik basketbolcular beş gün boyunca sporun yanı sıra film izlediler, piknik yaptılar, yetenek yarışmalarına katıldılar.
  • Ülker, Kurban Bayramı’nda 53 farklı ürünle evlere misafir olacak

   Bayram ziyaretlerinin en mutlu anlarını 53 farklı ürün çeşidiyle tatlandırmaya hazırlanan Ülker, yaklaşan Kurban Bayramı için 6 bin 700 kişiye ek istihdam sağlıyor....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker Yupo’dan yepyeni reklam kampanyası

   Ülker’in şekerleme markası Yupo, eğlenceyi merkezine alan yeni relansman kampanyasını izleyicilerle buluşturdu....

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 4320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı

   Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker’in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te “Astronuts” takımı “Ülker Çokonat” için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü. Bu yıl yarışmaya 169 farklı üniversiteden 1897 takım, 4320 öğrenci başvurdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, 2022’nin ilk çeyrek finansallarını açıkladı

   Ülker Bisküvi, 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu....

   DEVAMINI OKU