HABERLER

TFF-Ülker Futbol Köyleri’nde eğitim başladı...

Bu yıl altıncı kez kapılarını açan TFF-Ülker Futbol Köyleri, 160’ı kız toplam 560 öğrenciyi ağırlamaya hazırlanıyor. Erzurum, Isparta, Nevşehir, Sakarya, Sinop, Gümüşhane ve Kocaeli açılan yedi futbol köyünde, 12-13 yaş grubundaki çocuklar, hem futbol becerilerini hem de kendilerini geliştiriyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker işbirliğiyle ilk olarak 2007 yılında gerçekleştirilen Futbol Köyleri projesinde yeni eğitim dönemi başladı. Farklı illerden gelen çocukları futbol çatısı altında birleştirerek, sosyal-kültürel-kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı, yaşamlarındaki mutlu anları artırmayı hedefleyen proje kapsamında 160’ı kız, 400’ü erkek olmak üzere 12-13 yaş grubundaki toplam 560 çocuk eğitim görüyor.

TFF-Ülker Futbol Köylerindeki uzmanlar tarafından düzenlenen eğitim programında ağırlıklı olarak yer alan futbol çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı drama, satranç, çevre bilinci, ilkyardım, beslenme ve futsal eğitimleri de bulunuyor. GAV’ın (Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı) Dengeli beslenme eğitimi verdiği Futbol Köyleri’nde, ‘Farklılıklara Saygı’ oyun atölyesi de Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından yönetiliyor.

Minik sporcular, futbol yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra; futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfediyor. Futbol Köyleri projesiyle bugüne kadar yaklaşık 3 bin 600 çocuğa spor yapma, yeteneklerini geliştirme imkânı sağlandı.

5 yılda 220 bin çocuk…

Daha çok çocuğun spor yapabilmesi amacıyla Ülker’in, Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği Çocuklar için Futbol programı 2007’den bu yana 220 binin üzerinde çocuğu buluşturdu.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Direktörü Tolunay Kafkas, TFF-Ülker Futbol Köyleri projesi ile ülke futbolunun geleceğine yönelik önemli adımlar atıldığını söyledi. Köylerde bugüne dek yüzlerce çocuğun eğitim aldığını hatırlatan Kafkas, eğitim programında futbolun dışında yaratıcı drama, çevre bilinci gibi konulara da yer verilerek çocukların kişisel gelişimine katkı sağlandığını kaydetti. Futbol Gelişim Direktörlüğü olarak Grassroots Futbol’a yaklaşımlarında ağırlığı çocuklara verdiklerinin altını çizen Tolunay Kafkas, TFF-Ülker Futbol Köyleri projesinin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ise, “Çocuklarımızın; eğitim almalarına, sosyalleşmelerine, aktif yaşam ve dengeli beslenme anlayışı ile tanışmalarına olanak sağlayan, ülkemizdeki potansiyelin verimli bir şekilde değerlendirilmesine ve yetenek havuzunun genişletilmesini sağlayan bu projeye 6 yıldır destek veriyoruz. Köylerde çocukların eğlenmesi için Mutlu Bir An saatleri düzenliyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yıldız Holding üst düzey yöneticilerimiz, illerdeki distribütörlerimiz köyleri ziyaret ederek çocuklarla bir araya gelecek ve projenin geliştirilmesi için katkıda bulunacak” dedi.
  • Ülker, Kurban Bayramı’nda 53 farklı ürünle evlere misafir olacak

   Bayram ziyaretlerinin en mutlu anlarını 53 farklı ürün çeşidiyle tatlandırmaya hazırlanan Ülker, yaklaşan Kurban Bayramı için 6 bin 700 kişiye ek istihdam sağlıyor....

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 4320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı

   Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker’in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te “Astronuts” takımı “Ülker Çokonat” için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü. Bu yıl yarışmaya 169 farklı üniversiteden 1897 takım, 4320 öğrenci başvurdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, 2022’nin ilk çeyrek finansallarını açıkladı

   Ülker Bisküvi, 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Ramazan Bayramı’nı 50 çeşit ürünle karşılıyor

   Ramazan Bayramı’nı hediyelik ve ikramlık 50 çeşit ürünle karşılayan toplam atıştırmalık pazarının lideri Ülker, bu sene de 6 bin 700 kişiye istihdam sağlıyor ...

   DEVAMINI OKU