HABERLER

TFF-Ülker Futbol Köyleri’nde eğitim başladı...

Bu yıl altıncı kez kapılarını açan TFF-Ülker Futbol Köyleri, 160’ı kız toplam 560 öğrenciyi ağırlamaya hazırlanıyor. Erzurum, Isparta, Nevşehir, Sakarya, Sinop, Gümüşhane ve Kocaeli açılan yedi futbol köyünde, 12-13 yaş grubundaki çocuklar, hem futbol becerilerini hem de kendilerini geliştiriyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker işbirliğiyle ilk olarak 2007 yılında gerçekleştirilen Futbol Köyleri projesinde yeni eğitim dönemi başladı. Farklı illerden gelen çocukları futbol çatısı altında birleştirerek, sosyal-kültürel-kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı, yaşamlarındaki mutlu anları artırmayı hedefleyen proje kapsamında 160’ı kız, 400’ü erkek olmak üzere 12-13 yaş grubundaki toplam 560 çocuk eğitim görüyor.

TFF-Ülker Futbol Köylerindeki uzmanlar tarafından düzenlenen eğitim programında ağırlıklı olarak yer alan futbol çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı drama, satranç, çevre bilinci, ilkyardım, beslenme ve futsal eğitimleri de bulunuyor. GAV’ın (Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı) Dengeli beslenme eğitimi verdiği Futbol Köyleri’nde, ‘Farklılıklara Saygı’ oyun atölyesi de Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından yönetiliyor.

Minik sporcular, futbol yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra; futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfediyor. Futbol Köyleri projesiyle bugüne kadar yaklaşık 3 bin 600 çocuğa spor yapma, yeteneklerini geliştirme imkânı sağlandı.

5 yılda 220 bin çocuk…

Daha çok çocuğun spor yapabilmesi amacıyla Ülker’in, Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği Çocuklar için Futbol programı 2007’den bu yana 220 binin üzerinde çocuğu buluşturdu.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Direktörü Tolunay Kafkas, TFF-Ülker Futbol Köyleri projesi ile ülke futbolunun geleceğine yönelik önemli adımlar atıldığını söyledi. Köylerde bugüne dek yüzlerce çocuğun eğitim aldığını hatırlatan Kafkas, eğitim programında futbolun dışında yaratıcı drama, çevre bilinci gibi konulara da yer verilerek çocukların kişisel gelişimine katkı sağlandığını kaydetti. Futbol Gelişim Direktörlüğü olarak Grassroots Futbol’a yaklaşımlarında ağırlığı çocuklara verdiklerinin altını çizen Tolunay Kafkas, TFF-Ülker Futbol Köyleri projesinin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ise, “Çocuklarımızın; eğitim almalarına, sosyalleşmelerine, aktif yaşam ve dengeli beslenme anlayışı ile tanışmalarına olanak sağlayan, ülkemizdeki potansiyelin verimli bir şekilde değerlendirilmesine ve yetenek havuzunun genişletilmesini sağlayan bu projeye 6 yıldır destek veriyoruz. Köylerde çocukların eğlenmesi için Mutlu Bir An saatleri düzenliyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yıldız Holding üst düzey yöneticilerimiz, illerdeki distribütörlerimiz köyleri ziyaret ederek çocuklarla bir araya gelecek ve projenin geliştirilmesi için katkıda bulunacak” dedi.
  • Ülker, ‘memleketini kalbinde taşıyanları’ Euro 2024 coşkusunda buluşturuyor

   Futbolseverlerin sabırsızlıkla beklediği Avrupa Futbol Şampiyonası’na geri sayım sürerken, A Milli Futbol Takımımızın resmi sponsoru Ülker, duygu dolu bir reklam filmine imza attı. Reklam filminde “Memleketin yeri, kalbimizin içi" sloganı ile Ülker, Türkiye aşkını her nerede olursa olsun kalbinde taşıyanlara sesleniyor. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 1002 takım Ülker Çizi için yarıştı

   Ülker Çizi için pazarlama odaklı yenilikçi fikirlerin yarıştığı bizz@kampüs’te Red Idear takımı birinciliği kazandı. 97 üniversiteden 1002 takım ve 2500’ten fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada ilk 3’e giren takımlar toplam 165 bin TL ödül ve uzun süreli staj hakkı kazandı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor....

   DEVAMINI OKU
  • “Ülker Apartmanı” sakinleri tüm Türkiye’ye kapılarını açıyor

   “Ülker Apartmanı” sakinlerinin birbirinden keyifli anlarının ekrana yansıyacağı yeni reklam filmi serisinin tanıtım filmi izleyicilerle buluştu. ...

   DEVAMINI OKU