HABERLER

Datateknik’te bayrak değişimi

Ülker iştirakleri arasında yer alan Datateknik Bilişim Grubu’nda icra sorumluluğunu, 27 yıllık Ülker’li Nazım Özdemir devraldı. Datateknik Genel Müdürlüğü görevini Mehmet Yolcu, grubun bir diğer şirketi olan Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü’nü de Mehmet İhsan Taşer yürütecek.

Türkiye Bilgisayar sektörünün önde gelen kuruluşlarından Datateknik Bilişim Grubu’nda icra sorumluluğunu Nazım Özdemir üstlendi. Datateknik Genel Müdürlüğü görevini Mehmet Yolcu, grubun bir diğer şirketi olan Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü’nü ise Mehmet İhsan Taşer yürütecek. Bünyesinde Exper, Zyxel ve Hızlı Sistem AŞ’yi de barındıran Datateknik Bilişim Grubu, 2006 yılında yazılım ve internet alanında da yatırım yaparak Medyasoft, Medisoft, Workcube ve İnterajans’ı da bünyesine katmıştı.

2005 yılında, CEO Ahmet Özokur tarafından başlatılan yeniden yapılanma ve yatırım çalışmalarını tamamlayan Datateknik Bilişim Grubu sadece Türkiye’de değil, bölgede en büyük IT topluluğu olmayı hedefliyor.

Nazım Özdemir Exper’in de yaratıcısı
Datateknik Bilişim Grubu’nun icra sorumluluğunu üstlenen Nazım Özdemir, 1976 ODTÜ Fizik bölümünden mezun oldu. Sümerbank Genel Müdürlüğü Yatırım ve Planlama Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Özdemir, 1979 yılında İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamladı.

1980 yılında Ülker Grubu şirketlerinden Anadolu Gıda Sanayi’nde Bilgisayar Programcısı olarak gruba katılan Nazım Özdemir, 1985 yılında Grubun IT Koordinatörlüğü’nü üstlendi. Özdemir, 1989 yılında grubun ortaklığı ile  Datateknik  Bilgisayar Sistemleri AŞ’nin  kuruluşunu gerçekleştirdi.

1989 -2005 yılları arasında şirket ortağı ve yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra Genel Müdürlük görevini de yürüten Nazım Özdemir, bu sürede Exper’i Türkiye’nin en önemli bilgisayar markası haline getirdi.

2006  yılında göreve  Proje ve İş Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam eden Nazım Özdemir, 2007 yılında Datateknik Bilgisayar AŞ ve Hızlı Sistem AŞ’nin icrasından sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Azası görevine getirildi. TÜBİSAT Yönetim Kurulu Üyesi de olan Nazım Özdemir, İngilizce biliyor.

Şirketlere yeni atamalar
Datateknik Genel Müdürlüğü koltuğuna oturan Mehmet Yolcu da iş hayatına 1991 yılında Datateknik’te başladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Yolcu, son olarak kurumun İş Geliştirme ve Proje Direktörlüğü görevlerini yürütüyordu.

Grubun bir diğer şirketi Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Mehmet İhsan Taşer ise, iş hayatına 1986 yılında Apple Bilkom’da atıldı. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Taşer, aynı yıl BT sektörünün ilk yan ve çevre birim firmalarından 3P’nin kurucu ortağı oldu.

1999 yılında kurduğu Macromedia distribütörü olan Medyasoft, yeni medya ajansı İnterajans, e–iş yazılımı şirketi Workcube, e-learning ve özel BT projeleri konusunda uzman olan  Mindsoft ’un  da kurucu ortakları arasında yer alan Taşer, geçen yıl şirketlerini Datateknik Bilişim Grubu bünyesine katmıştı.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU