HABERLER

Datateknik’te bayrak değişimi

Ülker iştirakleri arasında yer alan Datateknik Bilişim Grubu’nda icra sorumluluğunu, 27 yıllık Ülker’li Nazım Özdemir devraldı. Datateknik Genel Müdürlüğü görevini Mehmet Yolcu, grubun bir diğer şirketi olan Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü’nü de Mehmet İhsan Taşer yürütecek.

Türkiye Bilgisayar sektörünün önde gelen kuruluşlarından Datateknik Bilişim Grubu’nda icra sorumluluğunu Nazım Özdemir üstlendi. Datateknik Genel Müdürlüğü görevini Mehmet Yolcu, grubun bir diğer şirketi olan Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü’nü ise Mehmet İhsan Taşer yürütecek. Bünyesinde Exper, Zyxel ve Hızlı Sistem AŞ’yi de barındıran Datateknik Bilişim Grubu, 2006 yılında yazılım ve internet alanında da yatırım yaparak Medyasoft, Medisoft, Workcube ve İnterajans’ı da bünyesine katmıştı.

2005 yılında, CEO Ahmet Özokur tarafından başlatılan yeniden yapılanma ve yatırım çalışmalarını tamamlayan Datateknik Bilişim Grubu sadece Türkiye’de değil, bölgede en büyük IT topluluğu olmayı hedefliyor.

Nazım Özdemir Exper’in de yaratıcısı
Datateknik Bilişim Grubu’nun icra sorumluluğunu üstlenen Nazım Özdemir, 1976 ODTÜ Fizik bölümünden mezun oldu. Sümerbank Genel Müdürlüğü Yatırım ve Planlama Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Özdemir, 1979 yılında İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamladı.

1980 yılında Ülker Grubu şirketlerinden Anadolu Gıda Sanayi’nde Bilgisayar Programcısı olarak gruba katılan Nazım Özdemir, 1985 yılında Grubun IT Koordinatörlüğü’nü üstlendi. Özdemir, 1989 yılında grubun ortaklığı ile  Datateknik  Bilgisayar Sistemleri AŞ’nin  kuruluşunu gerçekleştirdi.

1989 -2005 yılları arasında şirket ortağı ve yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra Genel Müdürlük görevini de yürüten Nazım Özdemir, bu sürede Exper’i Türkiye’nin en önemli bilgisayar markası haline getirdi.

2006  yılında göreve  Proje ve İş Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam eden Nazım Özdemir, 2007 yılında Datateknik Bilgisayar AŞ ve Hızlı Sistem AŞ’nin icrasından sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Azası görevine getirildi. TÜBİSAT Yönetim Kurulu Üyesi de olan Nazım Özdemir, İngilizce biliyor.

Şirketlere yeni atamalar
Datateknik Genel Müdürlüğü koltuğuna oturan Mehmet Yolcu da iş hayatına 1991 yılında Datateknik’te başladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Yolcu, son olarak kurumun İş Geliştirme ve Proje Direktörlüğü görevlerini yürütüyordu.

Grubun bir diğer şirketi Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Mehmet İhsan Taşer ise, iş hayatına 1986 yılında Apple Bilkom’da atıldı. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Taşer, aynı yıl BT sektörünün ilk yan ve çevre birim firmalarından 3P’nin kurucu ortağı oldu.

1999 yılında kurduğu Macromedia distribütörü olan Medyasoft, yeni medya ajansı İnterajans, e–iş yazılımı şirketi Workcube, e-learning ve özel BT projeleri konusunda uzman olan  Mindsoft ’un  da kurucu ortakları arasında yer alan Taşer, geçen yıl şirketlerini Datateknik Bilişim Grubu bünyesine katmıştı.
  • Ülker’den uluslararası başarı…

   Ülker, tüm dünyadan şirketlerin sürdürülebilirlik performanslarının değerlendirmeye alındığı, S&P Global ESG 2021 Endeksi’nde yer alan tek Türk gıda şirketi oldu. Türkiye’den, farklı sektörlerden endekste yer alan 37 şirket içinde ise ilk üçe girmeyi başardı. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te üniversiteliler Ülker Çokonat için yarışacak

   Ülker’in en sevilen markaları için, yenilikçi pazarlama fikirlerinin rekabetine sahne olan ‘bizz@kampüs’ yarışması 11 yaşında... Bu yıl 3., 4. sınıf üniversite ve yüksek lisans öğrencileri Ülker’in ikonik lezzetlerinden Çokonat için yarışacak....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’de Üst Düzey Atama…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi’de önemli bir görev değişimi yaşandı. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Ülker Bisküvi’de CFO görevine 3 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü getirildi. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2021'in dokuz ayında hem Türkiye operasyonları hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu yüzde 20,7 artışla 8,4 milyar TL’ye ulaştırdı....

   DEVAMINI OKU