HABERLER

Datateknik’te bayrak değişimi

Ülker iştirakleri arasında yer alan Datateknik Bilişim Grubu’nda icra sorumluluğunu, 27 yıllık Ülker’li Nazım Özdemir devraldı. Datateknik Genel Müdürlüğü görevini Mehmet Yolcu, grubun bir diğer şirketi olan Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü’nü de Mehmet İhsan Taşer yürütecek.

Türkiye Bilgisayar sektörünün önde gelen kuruluşlarından Datateknik Bilişim Grubu’nda icra sorumluluğunu Nazım Özdemir üstlendi. Datateknik Genel Müdürlüğü görevini Mehmet Yolcu, grubun bir diğer şirketi olan Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü’nü ise Mehmet İhsan Taşer yürütecek. Bünyesinde Exper, Zyxel ve Hızlı Sistem AŞ’yi de barındıran Datateknik Bilişim Grubu, 2006 yılında yazılım ve internet alanında da yatırım yaparak Medyasoft, Medisoft, Workcube ve İnterajans’ı da bünyesine katmıştı.

2005 yılında, CEO Ahmet Özokur tarafından başlatılan yeniden yapılanma ve yatırım çalışmalarını tamamlayan Datateknik Bilişim Grubu sadece Türkiye’de değil, bölgede en büyük IT topluluğu olmayı hedefliyor.

Nazım Özdemir Exper’in de yaratıcısı
Datateknik Bilişim Grubu’nun icra sorumluluğunu üstlenen Nazım Özdemir, 1976 ODTÜ Fizik bölümünden mezun oldu. Sümerbank Genel Müdürlüğü Yatırım ve Planlama Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Özdemir, 1979 yılında İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamladı.

1980 yılında Ülker Grubu şirketlerinden Anadolu Gıda Sanayi’nde Bilgisayar Programcısı olarak gruba katılan Nazım Özdemir, 1985 yılında Grubun IT Koordinatörlüğü’nü üstlendi. Özdemir, 1989 yılında grubun ortaklığı ile  Datateknik  Bilgisayar Sistemleri AŞ’nin  kuruluşunu gerçekleştirdi.

1989 -2005 yılları arasında şirket ortağı ve yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra Genel Müdürlük görevini de yürüten Nazım Özdemir, bu sürede Exper’i Türkiye’nin en önemli bilgisayar markası haline getirdi.

2006  yılında göreve  Proje ve İş Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam eden Nazım Özdemir, 2007 yılında Datateknik Bilgisayar AŞ ve Hızlı Sistem AŞ’nin icrasından sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Azası görevine getirildi. TÜBİSAT Yönetim Kurulu Üyesi de olan Nazım Özdemir, İngilizce biliyor.

Şirketlere yeni atamalar
Datateknik Genel Müdürlüğü koltuğuna oturan Mehmet Yolcu da iş hayatına 1991 yılında Datateknik’te başladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Yolcu, son olarak kurumun İş Geliştirme ve Proje Direktörlüğü görevlerini yürütüyordu.

Grubun bir diğer şirketi Hızlı Sistem Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Mehmet İhsan Taşer ise, iş hayatına 1986 yılında Apple Bilkom’da atıldı. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Taşer, aynı yıl BT sektörünün ilk yan ve çevre birim firmalarından 3P’nin kurucu ortağı oldu.

1999 yılında kurduğu Macromedia distribütörü olan Medyasoft, yeni medya ajansı İnterajans, e–iş yazılımı şirketi Workcube, e-learning ve özel BT projeleri konusunda uzman olan  Mindsoft ’un  da kurucu ortakları arasında yer alan Taşer, geçen yıl şirketlerini Datateknik Bilişim Grubu bünyesine katmıştı.
  • Ülker, Kurban Bayramı’nda 53 farklı ürünle evlere misafir olacak

   Bayram ziyaretlerinin en mutlu anlarını 53 farklı ürün çeşidiyle tatlandırmaya hazırlanan Ülker, yaklaşan Kurban Bayramı için 6 bin 700 kişiye ek istihdam sağlıyor....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker Yupo’dan yepyeni reklam kampanyası

   Ülker’in şekerleme markası Yupo, eğlenceyi merkezine alan yeni relansman kampanyasını izleyicilerle buluşturdu....

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 4320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı

   Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker’in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te “Astronuts” takımı “Ülker Çokonat” için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü. Bu yıl yarışmaya 169 farklı üniversiteden 1897 takım, 4320 öğrenci başvurdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, 2022’nin ilk çeyrek finansallarını açıkladı

   Ülker Bisküvi, 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu....

   DEVAMINI OKU