HABERLER

Fenerbahçe Ülker'de şampiyonluk coşkusu

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Türk Telekom'a 4-1 üstünlük sağlayarak şampiyon olan Fenerbahçe Ülkerli oyuncularda büyük sevinç yaşanıyor.

Bogdan Tanjeviç ile mutlu sona ulaşan Sarı-Lacivertlilerin başarılı isimlerinden Ömer Onan, takımda daha önce şampiyonluk yaşamış oyuncular bulunduğunu ifade etti. Onan, "Herkes karakterini ortaya koydu. Türk Telekom iyi takım ama biz daha iyi savunma yaptık, daha iyi oynadık. Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik." dedi.

Oğuz Savaş, verdikleri emeğin karşılığının şampiyonluk olmasının mutluluk verici olduğunu vurgularken, duygularını, "Çok iyi mücadele ettik. Şampiyonluk güzel bir duygu. Bu başarıyı Avrupa'da da yakalamak istiyoruz." diye açıkladı. Takım kaptanı Demir Kaan ise çok güzel bir final serisi oynadıklarını dile getirerek, şunları söyledi: "Bu sezon taraftarlarımıza çok güzel basketbol izlettik. Şampiyon olduk, çok mutluyuz. Üst üste 2 kez şampiyon olmak çok güzel."

Sezona F.Bahçe Ülker'de başlayan, ancak daha sonra Yunanistan'ın PAOK Selanik takımına transfer olan milli basketbolcu İbrahim Kutluay, şampiyon oldukları için takım arkadaşlarını kutladı. Kutluay, "F.Bahçe'nin kadrosu Türk Telekom'a göre daha iyiydi. Zaten rahat oynayıp şampiyon oldular. Umarım bundan sonraki sezonlarda hem Türkiye'de hem de Avrupa'da başarılı oluruz." ifadelerini kullandı.

Okur'dan Kanarya'ya tebrik

NBA takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Türk oyuncu Mehmet Okur, Fenerbahçe Ülker'in şampiyonluğunun kendisini mutlu ettiğini söyledi. Darüşşafaka Spor Salonu'nda gerçekleştirilen NBA Sınır Tanımayan Avrupa Yaz Kampı'na katılan Mehmet Okur, ligin final maçını izleme fırsatı bulduğunu belirterek, "Bir Fenerbahçeli olarak şampiyonluk beni mutlu etti." dedi.

F.Bahçe'nin çok geniş bir kadroya sahip olmasının yanı sıra tecrübeli bir antrenörün takımın başında bulunduğunu ifade eden Okur, "Fenerbahçe Ülker oyuncuları, antrenörü ve taraftarıyla çok iyi hava yakaladı ve iki sene üst üste şampiyon oldular." diye konuştu. NBA'e gitmeden önceki takımı Efes ile Fenerbahçe Ülker arasında bir tercih yapması gerektiğinde nasıl davranacağı sorusunu ise Okur, "Fenerbahçe hem futbolda hem basketbolda taraftarı olduğum bir takım. İkisi de farklı bir duygu benim için." ifadesini kullandı.
  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU