HABERLER

Godiva, Jonathan Adler'in tasarladığı çikolata odasını Brooke Shields ile tanıttı

Godiva, Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırladığı ve benzersiz bir deneyim sunan çikolata odasını çikolataseverlerin beğenisine sundu.

Yıldız Holding’in 2007 yılı sonunda bünyesine kattığı çikolata ustası Godiva, 13. Sevgililer Günü promosyonu dahilinde bir kez daha çikolataseverlere benzersiz bir sürpriz hazırladı.  Godiva’nın Sevgililer Günü kutularından alan bir şanslı çift, New York’ta Bryant Park Otel’de bu yıl ikincisi kurulan “Çikolata Odası”nda (“Chocolate Decadence Suite”) konaklayacağı muhteşem bir New York seyahati kazanacak.  Ünlü tasarımcı Jonathan Adler’in tasarladığı ve Larry Abel Design grubunun hayata geçirdiği Çikolata Odası’nı bu sene Brooke Shields basına tanıttı.

Tanıtımda bir konuşma yapan Godiva CEO’su Jim Goldman “Godiva çikolata ile unutulmaz kutlamalar yaratmaya büyük önem veriyor. Bu sene de Sevgililer Günü için bu unutulmaz tecrübeyi bir çifte yaşatmak istedik.  Bu odayı unutulmaz kılan Jonathan Adler’e teşekkür ederiz.  Bu yıl Sevgililer Günü’nü Çikolata Odası’nda geçirmekten daha iyi bir seçenek düşünemiyorum” dedi.

Çikolata Odası, Jonathan Adler’in imzalı parçalarıyla dolu.  Bu parçalar arasında Adler’in minyatür kadın/erkek figürlerinin çikolatadan insan boyutları ile yapılmış halleri, çeşitli seramik vazo ve dekoratif malzemenin çikolata imitasyonları, mozaikten yapılmış bir çikolata duvarı, çikolata yatak başı ve kanepe kenarları, çikolatadan satranç takımı gibi öğeler bulunuyor.  Çikolata Odası’nda Adler’in Utopia, Bargello ve Menagerie Koleksiyonlarının öğeleri değişik odalarda kullanılıyor.

Godiva’nın sunduğu bu unutulmaz haftasonu, Çikolata Odası’nda konaklamanın yanı sıra New York Rockefeller Center’daki Godiva butiğinde özel alışveriş imkanı, bir yıllık Godiva ürün paketi ve çikolatayla ilgili başka aktiviteler de içeriyor.  Çikolataseverler, bu promosyona, Godiva’nın Sevgililer Günü için hazırladığı özel kırmız kadife ve organzadan kalp şeklinde kutulardan çıkacak sertifikalar ile katılabiliyorlar.  Kutuların içinde Godiva’nın benzersiz sütlü, bitter, beyaz, pralinli, fındıklı, meyveli ve karamelli çikolata çeşitleri bulunuyor.

Yıldız Holding hakkında
Türkiye’nin hızlı tüketim alanında öncü grubu Yıldız Holding, faaliyetlerine 1944 yılında Ülker markasıyla bisküvi üreterek başladı. Yıldız Holding bugün 65 üretim ve pazarlama şirketiyle bisküviden çikolataya, gazlı içeceklerden süt ve sütlü ürünlere, bebek mamasından kişisel bakım ürünlerine ve ambalaja kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor. Bu büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük hammadde alıcısı konumunda bulunan Yıldız Holding, doğrudan 100 bin, dolaylı olarak ise 500 bin kişinin geçimine katkıda bulunuyor. Yurtiçi ve yurtdışında toplam 40 fabrikada üretim yapan Yıldız Holding şirketleri, sadece ülkesinde değil, bölgesinde de öncü kimliğini koruyor.

Godiva hakkında
Belçika ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üretim tesisleri ile Godiva dünya Premium çikolata kategorisinin lideri olarak tanınmaktadır. Ünlü truffle ve dolgulu çikolataları, Avrupa stili bisküvileri, gurme kahve ve sıcak çikolatalarıyla Godiva 80 yılı aşkın bir süredir sürekli mükemmeliyetçilik ve inovasyon prensiplerine sadık çalışmaktadır.

Jonathan Adler Hakkında
Amerika Birleşik Devletleri’nde halen yedi dükkanı bulunan Jonathan Adler, 15 yıldır kendi adına kurduğu şirket çatısı altında seramik ürünleri, mefruşat, yemek takımları, halılar, yastık ve aydınlatma ürünleri gibi ev dekorasyon malzemeleri tasarımları yapıyor.  Adler’in tasarım estetiği canlı renkleri, modernist yaklaşımı ve çarpıcı grafiklerle kendilerini belli ediyor.  Adler’in sloganı “Mirasçılarınızın üzerine savaşmayacağı bir şey yapmayız!”. Kendi dükkanları haricinde tüm dünyada 1000’e yakın noktaya ürünleri dağıtılan Adler, Bravo kanalında yayınlanan “Top Design” adlı yarışmada da jüri üyeliği yapıyor.

  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU