HABERLER

Grassroots Günü’nde 7.500 çocuk futbol oynadı

Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA tarafından Grassroots günü ilan edilen 19 Mayıs’ı dev bir organizasyon ile kutladı. TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü’nün organizasyonuyla Türkiye çapında 47 noktada 7 bin 500 çocuk futbol oynama keyfine ulaştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, etkinliklerin İstanbul ayağını Ülker‘in desteğiyle TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ile Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor futbol okullarının katılımıyla Beylerbeyi Stadı’nda gerçekleştirdi. Çocukların spor yapmasına, aynı zamanda eğitim almasına ve sosyalleşmesine olanak sağlayan projelerle 2007 yılından bu yana TFF’nin ana sponsoru olan Ülker, bu etkinliğe de çeşitli aktivitelerle renk kattı.

Tolunay Kafkas: “Grassroots Günü’nde ülkemizin dört bir yanında futbol coşkusu yaşandı”

Grassroots Günü’nü içlerinde Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1.Lig kulüplerinin de bulunduğu 47  kulüple birlikte kutladıklarını belirten Tolunay Kafkas, organizasyona destek veren kulüplere teşekkür ederken Grassroots Günü’nün bu projenin daha da genişlemesine katkıda bulunacağına inandığını söyledi.  TFF’nin Grassroots Günü’nde  futbol adına keyif dolu bir kutlama gerçekleştiğini söyleyen Kafkas, ülkenin dört bir yanında futbol coşkusu yaşandığını vurguladı.

Grassroots’a; hem elit futbola kaynak sağlayan, hem de insanların futbol yoluyla sosyalleşmesine ve daha sağlıklı yaşamasına katkıda bulunan bir program olarak baktıklarını belirten Kafkas, bu alanda da önceliklerinin çocuklar olduğunu belirtti. Tolunay Kafkas, Ülker sponsorluğunda ilerleyen Futbol Eğitim Merkezleri ve Futbol Köyleri projeleriyle çocuk futbolunda ciddi hamleler yapıldığını hatırlattı.

Zuhal Şeker: “Türk sporunun geleceği olan çocuklara yatırım yapıyoruz”


Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker de Grassroots Günü ile ilgili görüşlerini iletirken, kurum olarak öncelikli hedeflerinin çocukların hayatında fark yaratmak, başta fiziksel ve kültürel olmak üzere çok yönlü gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Zuhal Şeker, “Altyapıya ve en önemlisi hareket eden, sporu seven nesiller yetişmesine büyük önem veriyoruz. Haziran 2007’den bugüne Türkiye Futbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz farklı projelerle çocukları eğitmeye, iyi sporcular ve sporseverler yetiştirmeye çabalıyoruz. Bu çalışmaların sonucu olarak şu ana kadar 220 binden fazla çocuğa ulaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

GRASSROOTS GÜNÜ'NÜN KUTLANDIĞI ŞEHİRLER
ŞEHİR KULÜPLER
ADANA KOZAN BLD.SPOR
125.000 çocuk 130.000 çocuk
ADANA KOZAN BLD.SPOR
AFYON AFYON FEM
AKHİSAR AKHİSAR BLD.SPOR
ALANYA ALANYASPOR
ANKARA ANKARASPOR
ANTALYA ANTALYASPOR
BALIKESİR BALIKESİRSPOR
BOLU BOLUSPOR
BURDUR BURDUR FEM
BURSA BURSASPOR
DENİZLİ DENİZLİ BLD.SPOR
DENİZLİ DENİZLİSPOR
DİYARBAKIR DİYARBAKIR FEM
ELAZIĞ ELAZIĞSPOR
ERZURUM ERZURUM B.B.SPOR
ESKİŞEHİR ESKİŞEHİRSPOR
GAZİANTEP GAZİANTEPSPOR
GAZİANTEP GAZİANTEP B.B.SPOR
GİRESUN GİRESUNSPOR
GÜMÜŞHANE GÜMÜŞHANE FEM
İSTANBUL FENERBAHÇE
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL İ.B.B.
İSTANBUL KARTALSPOR
İSTANBUL BEYLERBEYİ
İZMİR KARŞIYAKA
İZMİR GÖZTEPE A.Ş.
İZMİR MENEMEN BLD.SPOR
İZMİR ALTAY
KARABÜK K.D.Ç. KARABÜKSPOR
KAYSERİ KAYSERİ ŞEKERSPOR
KAYSERİ KAYSERİ ERCİYES
KIRIKKALE KIRIKKALE FEM
KOCAELİ KOCAELİSPOR
KONYA KONYASPOR
MALATYA MALATYA
MANİSA MANİSASPOR
MANİSA TURGUTLUSPOR
MANİSA MANİSA BLD. SPOR
MERSİN MERSİN İ.Y.
NAZİLLİ NAZİLLİ BLD.SPOR
ORDU ORDUSPOR
RİZE ÇAYKUR RİZESPOR
SAKARYA SAKARYASPOR
SAMSUN SAMSUNSPOR
TRABZON TRABZONSPOR
UŞAK UŞAK FEM

  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU