Ülker’den “İstanbul Hatırası” ürünler

Sektörün devlerinden Ülker, yeni ürünleri olan “İstanbul Hatırası” ile uzaktaki tanıdıkların bayramını kartpostallarla kutladığımız günleri yeniden hatırlatacak.

Firma yetkililerince yapılan açıklamaya göre, ikramlık çikolata satışlarının bayram dönemlerinde yoğunlaştığı ve ikramlık satışların yaklaşık yüzde 80’inini bayram dönemlerinde gerçekleştiği aktarıldı. İkramlık çikolata markalarından Ece, Buklet, Çikolatin ve Gökkuşağı’nın en çok satan markalar arasında olduğunu ileten yetkililer, geçen yıl ilk defa butik çikolata tarzında ürünleri de portföylerine katarak bir ilki gerçekleştirdiklerini belirttiler. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “İstanbul Hatırası, kartpostallı bayram kutlamasını geri getiren Ülker’in, sütlü ve bitter madlen çikolatalı yeni ürün İstanbul Hatırası, uzaktaki tanıdıkların bayramını kartpostalla kutladığımız günleri yeninden hatırlatacak. Herkesin mutlaka bir İstanbul Hatırası vardır. Ülker İstanbul Hatırası çikolatası, Ramazan Bayramı özel üretimi ile size bu hatıraları bir kez daha yaşatacak. Üstelik kutuda bulunan İstanbul konulu kartpostal ile kartpostallı bayram kutlaması geleneğini yaşamanız için bir fırsat yaratacak. “Açıklamada, Galata Kulesi, Boğaziçi Köprüsü ve tramvay görsellerinin yer aldığı İstanbul Hatırası çikolata paketlerinin üzerine yerleştirilmiş şık kartpostal da ise yine İstanbul’un sembollerinden olan Kız Kulesi ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yer aldığı aktarıldı. Pakette sütlü ve bitter madlen çikolata çeşitleri birim sargılı olarak sunulduğu vurgulanan açıklamada, ilk kez yapılan bir uygulama ile birim sargıların üzerine de İstanbul’un sembolleri yerleştirildiği belirtildi.

Ülker Gallery’nin, bayram şekerlerini çeşitlendirmeye devam ettiği ifade edilen açıklamada, Ülker Gallery ailesine bu yıl gerçek damla sakızı Toffe şekerin katıldığı da dile getirildi.