HABERLER

Polinas Endüstri Meslek Lisesi Manisa’da eğitime başladı

Polinas’ın katkılarıyla 3.8 milyon dolara malolan Polinas Endüstri Meslek Lisesi eğitim ve öğrenim hayatına başladı. 24 derslikli okulda toplam 960 öğrenci öğrenim görecek. Okul, sanayide kaliteli ara eleman ihtiyacına önemli katkı sağlayacak.

Ülker Grubu, Anadolu Grubu ve Lüksemburglu Agro Proses ortaklığı ile faaliyet gösteren Polinas, mesleki eğitime büyük destek veriyor. Geçen yıl Manisa’da temelleri atılan Polinas Endüstri Meslek Lisesi, 20 Kasım 2006 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Manisa Milletvekili Bülent Arınç tarafından öğrenime açıldı.

Ülker Grubu ve Anadolu Grubu yöneticileri ile birlikte Manisa’daki yerel yönetimlerin de hazır bulunduğu açılış töreninde konuşan Ülker Ambalaj Grubu Murahhas Üyesi Cahit Paksoy, eğitimin Türkiye’nin çözmesi gereken sorunların ilk sırasında yer aldığını vurguladı. Türk sanayinin özellikle ara eleman sıkıntısı çektiğine işaret eden Paksoy, şöyle devam etti:

Meslek liselerine ihtiyaç büyük
“Kaliteli üretim, kaliteli ve konusunda uzman işçiler sayesinde gerçekleşir. Bugün otomotiv, elektrik-elektronik, tekstil gibi pek çok sektörde yetişmiş eleman bulmak, şirketlere genel müdür bulmaktan daha zor hale geldi. Uygun kadrolar olmadığı için üretimi aksayan, hatalı üretim yapan onlarca şirketimizin ihracatları da gümrüklerden geri dönüyor. Oysa Türkiye’nin daha fazla üretmeye, daha kaliteli üretmeye ve dünyaya satmaya ihtiyacı var. Bu nedenle meslek liselerine yatırımı çok önemsiyoruz ve özendiriyoruz” dedi.

3.8 milyon YTL’ye maloldu
Toplam 20.9 bin metrekare alan üzerinde 7 bin metrekare kapalı alana sahip Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nin yapımı, şirketin ortaklarından Anadolu Grubu’na Anadolu Eğitim ve sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından gerçekleştirildi. Toplam 3.8 milyon YTL’ye malolan okulda 24 derslik bulunuyor.

Türkiye’de en fazla yetişmiş eleman sıkıntısı çekilen elektrik-elektronik, plastik işlemeciliği ve son yıllarda Türkiye’de önemli bir gelişme kaydeden soğutma-iklimlendirme sanayiine yönelik üç bölüm altında eğitim verecek Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nde yılda 960 genç eğitim görecek.
    • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

      Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

      DEVAMINI OKU
    • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

      Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

      DEVAMINI OKU
    • Ülker’e iki ödül birden…

      Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

      DEVAMINI OKU
    • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

      Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

      DEVAMINI OKU