HABERLER

Polinas Endüstri Meslek Lisesi Manisa’da eğitime başladı

Polinas’ın katkılarıyla 3.8 milyon dolara malolan Polinas Endüstri Meslek Lisesi eğitim ve öğrenim hayatına başladı. 24 derslikli okulda toplam 960 öğrenci öğrenim görecek. Okul, sanayide kaliteli ara eleman ihtiyacına önemli katkı sağlayacak.

Ülker Grubu, Anadolu Grubu ve Lüksemburglu Agro Proses ortaklığı ile faaliyet gösteren Polinas, mesleki eğitime büyük destek veriyor. Geçen yıl Manisa’da temelleri atılan Polinas Endüstri Meslek Lisesi, 20 Kasım 2006 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Manisa Milletvekili Bülent Arınç tarafından öğrenime açıldı.

Ülker Grubu ve Anadolu Grubu yöneticileri ile birlikte Manisa’daki yerel yönetimlerin de hazır bulunduğu açılış töreninde konuşan Ülker Ambalaj Grubu Murahhas Üyesi Cahit Paksoy, eğitimin Türkiye’nin çözmesi gereken sorunların ilk sırasında yer aldığını vurguladı. Türk sanayinin özellikle ara eleman sıkıntısı çektiğine işaret eden Paksoy, şöyle devam etti:

Meslek liselerine ihtiyaç büyük
“Kaliteli üretim, kaliteli ve konusunda uzman işçiler sayesinde gerçekleşir. Bugün otomotiv, elektrik-elektronik, tekstil gibi pek çok sektörde yetişmiş eleman bulmak, şirketlere genel müdür bulmaktan daha zor hale geldi. Uygun kadrolar olmadığı için üretimi aksayan, hatalı üretim yapan onlarca şirketimizin ihracatları da gümrüklerden geri dönüyor. Oysa Türkiye’nin daha fazla üretmeye, daha kaliteli üretmeye ve dünyaya satmaya ihtiyacı var. Bu nedenle meslek liselerine yatırımı çok önemsiyoruz ve özendiriyoruz” dedi.

3.8 milyon YTL’ye maloldu
Toplam 20.9 bin metrekare alan üzerinde 7 bin metrekare kapalı alana sahip Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nin yapımı, şirketin ortaklarından Anadolu Grubu’na Anadolu Eğitim ve sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından gerçekleştirildi. Toplam 3.8 milyon YTL’ye malolan okulda 24 derslik bulunuyor.

Türkiye’de en fazla yetişmiş eleman sıkıntısı çekilen elektrik-elektronik, plastik işlemeciliği ve son yıllarda Türkiye’de önemli bir gelişme kaydeden soğutma-iklimlendirme sanayiine yönelik üç bölüm altında eğitim verecek Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nde yılda 960 genç eğitim görecek.
  • Ülker, 2022’nin ilk çeyrek finansallarını açıkladı

   Ülker Bisküvi, 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Ramazan Bayramı’nı 50 çeşit ürünle karşılıyor

   Ramazan Bayramı’nı hediyelik ve ikramlık 50 çeşit ürünle karşılayan toplam atıştırmalık pazarının lideri Ülker, bu sene de 6 bin 700 kişiye istihdam sağlıyor ...

   DEVAMINI OKU
  • Yıldız Holding, Ülker Bisküvi’yle Türkiye’yi üretim ve ihracat üssü haline getirdi

   Yıldız Holding, Ülker Bisküvi’yle Ülker markalı ürünlerin yanı sıra Godiva, McVitie’s, Flipz gibi global atıştırmalık markalarını Türkiye’de üretip dünyanın dört bir yanında tüketicilerle buluşturuyor. 2021 yılında atıştırmalık alanında Ülker Bisküvi çatısı altında ihracat rakamı 291 milyon dolara ulaştı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, 2021 finansallarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Pandemi döneminde küresel anlamda yaşanan tüm belirsizliklere rağmen, bulunduğu pazarlardaki konumunu güçlendiren Ülker, yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarındaki büyümesini devam ettirdi. ...

   DEVAMINI OKU