HABERLER

Polinas Endüstri Meslek Lisesi Manisa’da eğitime başladı

Polinas’ın katkılarıyla 3.8 milyon dolara malolan Polinas Endüstri Meslek Lisesi eğitim ve öğrenim hayatına başladı. 24 derslikli okulda toplam 960 öğrenci öğrenim görecek. Okul, sanayide kaliteli ara eleman ihtiyacına önemli katkı sağlayacak.

Ülker Grubu, Anadolu Grubu ve Lüksemburglu Agro Proses ortaklığı ile faaliyet gösteren Polinas, mesleki eğitime büyük destek veriyor. Geçen yıl Manisa’da temelleri atılan Polinas Endüstri Meslek Lisesi, 20 Kasım 2006 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Manisa Milletvekili Bülent Arınç tarafından öğrenime açıldı.

Ülker Grubu ve Anadolu Grubu yöneticileri ile birlikte Manisa’daki yerel yönetimlerin de hazır bulunduğu açılış töreninde konuşan Ülker Ambalaj Grubu Murahhas Üyesi Cahit Paksoy, eğitimin Türkiye’nin çözmesi gereken sorunların ilk sırasında yer aldığını vurguladı. Türk sanayinin özellikle ara eleman sıkıntısı çektiğine işaret eden Paksoy, şöyle devam etti:

Meslek liselerine ihtiyaç büyük
“Kaliteli üretim, kaliteli ve konusunda uzman işçiler sayesinde gerçekleşir. Bugün otomotiv, elektrik-elektronik, tekstil gibi pek çok sektörde yetişmiş eleman bulmak, şirketlere genel müdür bulmaktan daha zor hale geldi. Uygun kadrolar olmadığı için üretimi aksayan, hatalı üretim yapan onlarca şirketimizin ihracatları da gümrüklerden geri dönüyor. Oysa Türkiye’nin daha fazla üretmeye, daha kaliteli üretmeye ve dünyaya satmaya ihtiyacı var. Bu nedenle meslek liselerine yatırımı çok önemsiyoruz ve özendiriyoruz” dedi.

3.8 milyon YTL’ye maloldu
Toplam 20.9 bin metrekare alan üzerinde 7 bin metrekare kapalı alana sahip Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nin yapımı, şirketin ortaklarından Anadolu Grubu’na Anadolu Eğitim ve sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından gerçekleştirildi. Toplam 3.8 milyon YTL’ye malolan okulda 24 derslik bulunuyor.

Türkiye’de en fazla yetişmiş eleman sıkıntısı çekilen elektrik-elektronik, plastik işlemeciliği ve son yıllarda Türkiye’de önemli bir gelişme kaydeden soğutma-iklimlendirme sanayiine yönelik üç bölüm altında eğitim verecek Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nde yılda 960 genç eğitim görecek.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU