HABERLER

Sağlam GYO’dan sermaye artırımı

Sağlam GYO, sermayesini 14 milyon YTL’den 56 milyon YTL’ye çıkarmak için ortaklarına davet yapacak. SPK’dan izin alan Sağlam GYO, operasyon sonrasında sermayesini yüzde 300 artırmış olacak.

Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Sağlam GYO), 42 milyon YTL’lik sermaye artırımı için ortaklarına davet yapacak. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) izin alan Sağlam GYO, yüzde 300’lük sermaye artırımı için 16 Ekim – 6 Kasım 2007 tarihleri arasında yatırımcılarını artırıma katılmaya davet etti. Davet sonrası Sağlam GYO’nun sermayesi 14 milyon YTL’den 56 milyon YTL’ye çıkmış olacak.

2007 yılının Şubat ayında 7 milyon YTL olan sermayesini % 100 oranında bedelli arttırarak halka açılan Sağlam GYO, operasyon sonrasında, kuruluşundan bu yana sermayesini 8 kat büyütmüş olacak. Halka arz sırasında portföyünde iki gayrimenkul bulunan Sağlam GYO’nun şu anda portföyünde beş adet gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı şirket iştiraki bulunuyor.

Yatırımcılarla birlikte kademeli ve kontrollü büyüme stratejisini benimsediklerini belirten Sağlam GYO Genel Müdürü Ali Tekin, “Böylece hem, zaman zaman yaşanan dalgalanmalardan minimum düzeyde etkilenmeyi, hem de önümüze çıkabilecek fırsatlardan yararlanabilmeyi amaçladık. Önümüzdeki dönemden sonra, sermaye artırımı sonucunda sağlanacak fon ile, aynı strateji doğrultusunda büyümeyi sürdüreceğiz” dedi.

Halka açılıştan bu yana Antalya Bizim Toplu Tüketim binasının, İstanbul Kadıköy ilçesinde Zitaş Blokları ve İstanbul Erenköy’de Bağdat Caddesi İş Merkezi’nin, Sağlam GYO’nun portföyüne kazandırıldığını belirten Ali Tekin, şöyle devam etti:

“Bundan sonra da karlılığına inandığımız gayrimenkul veya projelerine yatırımımız sürecek. Farklı sektörlerde gayrimenkullere yatırım yaparak riskleri minimize etmeye ve özellikle yatırımlarımızın bir bölümünün düzenli kira geliri getirmesine özellikle dikkat ediyoruz.”

Ülker Şirketler Topluluğu iştirakleri arasında yer alan Sağlam GYO, son olarak İstanbul Zeytinburnu’nda ihaleye çıkan 15.500 m2 arsayı satın alan Ottoman Gayrimenkul Yatırımları İnşaat ve Ticaret A.Ş’ nin yüzde 10 hissesini alma kararını açıklamıştı.
  • Ülker, ‘memleketini kalbinde taşıyanları’ Euro 2024 coşkusunda buluşturuyor

   Futbolseverlerin sabırsızlıkla beklediği Avrupa Futbol Şampiyonası’na geri sayım sürerken, A Milli Futbol Takımımızın resmi sponsoru Ülker, duygu dolu bir reklam filmine imza attı. Reklam filminde “Memleketin yeri, kalbimizin içi" sloganı ile Ülker, Türkiye aşkını her nerede olursa olsun kalbinde taşıyanlara sesleniyor. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 1002 takım Ülker Çizi için yarıştı

   Ülker Çizi için pazarlama odaklı yenilikçi fikirlerin yarıştığı bizz@kampüs’te Red Idear takımı birinciliği kazandı. 97 üniversiteden 1002 takım ve 2500’ten fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada ilk 3’e giren takımlar toplam 165 bin TL ödül ve uzun süreli staj hakkı kazandı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor....

   DEVAMINI OKU
  • “Ülker Apartmanı” sakinleri tüm Türkiye’ye kapılarını açıyor

   “Ülker Apartmanı” sakinlerinin birbirinden keyifli anlarının ekrana yansıyacağı yeni reklam filmi serisinin tanıtım filmi izleyicilerle buluştu. ...

   DEVAMINI OKU