HABERLER

Sağlam GYO’dan sermaye artırımı

Sağlam GYO, sermayesini 14 milyon YTL’den 56 milyon YTL’ye çıkarmak için ortaklarına davet yapacak. SPK’dan izin alan Sağlam GYO, operasyon sonrasında sermayesini yüzde 300 artırmış olacak.

Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Sağlam GYO), 42 milyon YTL’lik sermaye artırımı için ortaklarına davet yapacak. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) izin alan Sağlam GYO, yüzde 300’lük sermaye artırımı için 16 Ekim – 6 Kasım 2007 tarihleri arasında yatırımcılarını artırıma katılmaya davet etti. Davet sonrası Sağlam GYO’nun sermayesi 14 milyon YTL’den 56 milyon YTL’ye çıkmış olacak.

2007 yılının Şubat ayında 7 milyon YTL olan sermayesini % 100 oranında bedelli arttırarak halka açılan Sağlam GYO, operasyon sonrasında, kuruluşundan bu yana sermayesini 8 kat büyütmüş olacak. Halka arz sırasında portföyünde iki gayrimenkul bulunan Sağlam GYO’nun şu anda portföyünde beş adet gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı şirket iştiraki bulunuyor.

Yatırımcılarla birlikte kademeli ve kontrollü büyüme stratejisini benimsediklerini belirten Sağlam GYO Genel Müdürü Ali Tekin, “Böylece hem, zaman zaman yaşanan dalgalanmalardan minimum düzeyde etkilenmeyi, hem de önümüze çıkabilecek fırsatlardan yararlanabilmeyi amaçladık. Önümüzdeki dönemden sonra, sermaye artırımı sonucunda sağlanacak fon ile, aynı strateji doğrultusunda büyümeyi sürdüreceğiz” dedi.

Halka açılıştan bu yana Antalya Bizim Toplu Tüketim binasının, İstanbul Kadıköy ilçesinde Zitaş Blokları ve İstanbul Erenköy’de Bağdat Caddesi İş Merkezi’nin, Sağlam GYO’nun portföyüne kazandırıldığını belirten Ali Tekin, şöyle devam etti:

“Bundan sonra da karlılığına inandığımız gayrimenkul veya projelerine yatırımımız sürecek. Farklı sektörlerde gayrimenkullere yatırım yaparak riskleri minimize etmeye ve özellikle yatırımlarımızın bir bölümünün düzenli kira geliri getirmesine özellikle dikkat ediyoruz.”

Ülker Şirketler Topluluğu iştirakleri arasında yer alan Sağlam GYO, son olarak İstanbul Zeytinburnu’nda ihaleye çıkan 15.500 m2 arsayı satın alan Ottoman Gayrimenkul Yatırımları İnşaat ve Ticaret A.Ş’ nin yüzde 10 hissesini alma kararını açıklamıştı.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU