HABERLER

Sağlam GYO’dan sermaye artırımı

Sağlam GYO, sermayesini 14 milyon YTL’den 56 milyon YTL’ye çıkarmak için ortaklarına davet yapacak. SPK’dan izin alan Sağlam GYO, operasyon sonrasında sermayesini yüzde 300 artırmış olacak.

Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Sağlam GYO), 42 milyon YTL’lik sermaye artırımı için ortaklarına davet yapacak. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) izin alan Sağlam GYO, yüzde 300’lük sermaye artırımı için 16 Ekim – 6 Kasım 2007 tarihleri arasında yatırımcılarını artırıma katılmaya davet etti. Davet sonrası Sağlam GYO’nun sermayesi 14 milyon YTL’den 56 milyon YTL’ye çıkmış olacak.

2007 yılının Şubat ayında 7 milyon YTL olan sermayesini % 100 oranında bedelli arttırarak halka açılan Sağlam GYO, operasyon sonrasında, kuruluşundan bu yana sermayesini 8 kat büyütmüş olacak. Halka arz sırasında portföyünde iki gayrimenkul bulunan Sağlam GYO’nun şu anda portföyünde beş adet gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı şirket iştiraki bulunuyor.

Yatırımcılarla birlikte kademeli ve kontrollü büyüme stratejisini benimsediklerini belirten Sağlam GYO Genel Müdürü Ali Tekin, “Böylece hem, zaman zaman yaşanan dalgalanmalardan minimum düzeyde etkilenmeyi, hem de önümüze çıkabilecek fırsatlardan yararlanabilmeyi amaçladık. Önümüzdeki dönemden sonra, sermaye artırımı sonucunda sağlanacak fon ile, aynı strateji doğrultusunda büyümeyi sürdüreceğiz” dedi.

Halka açılıştan bu yana Antalya Bizim Toplu Tüketim binasının, İstanbul Kadıköy ilçesinde Zitaş Blokları ve İstanbul Erenköy’de Bağdat Caddesi İş Merkezi’nin, Sağlam GYO’nun portföyüne kazandırıldığını belirten Ali Tekin, şöyle devam etti:

“Bundan sonra da karlılığına inandığımız gayrimenkul veya projelerine yatırımımız sürecek. Farklı sektörlerde gayrimenkullere yatırım yaparak riskleri minimize etmeye ve özellikle yatırımlarımızın bir bölümünün düzenli kira geliri getirmesine özellikle dikkat ediyoruz.”

Ülker Şirketler Topluluğu iştirakleri arasında yer alan Sağlam GYO, son olarak İstanbul Zeytinburnu’nda ihaleye çıkan 15.500 m2 arsayı satın alan Ottoman Gayrimenkul Yatırımları İnşaat ve Ticaret A.Ş’ nin yüzde 10 hissesini alma kararını açıklamıştı.
  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU