HABERLER

TFF- Ülker Futbol Köyü özel konuklarını ağırladı

Bu yıl altıncı kez düzenlenen TFF-Ülker Futbol Köyleri projesi; Erzurum, Isparta, Nevşehir, Sakarya, Sinop, Gümüşhane ve Kocaeli’nin ardından 11-16 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul’da da düzenleniyor. Riva tesislerinde kampa giren 11-12 yaş aralığındaki 41 yetenekli minik sporcu, U-15 milli takım antrenörlerinin önderliğinde eğitim alıyor.

Projeye destek vermek amacıyla A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Soysal ve Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker çocukları ziyaret etti.  

Riva’daki etkinlikte çocuklarla bir araya gelen Abdullah Avcı, “Antrenörlük kariyerinin önemli bir kısmını altyapılarda geçiren bir teknik direktör olarak, 6.yılını dolduran bu projeye büyük önem veriyorum. Büyüme çağındaki çocukların futbol bilgilerinin yanı sıra sosyal gelişimlerine de tartışmasız katma değer sağlayan bu proje ile yetişen çocukları, gelecek 5 yılda A Milli Takım forması ile izlemek büyük keyif verecektir” dedi.

Çocuklarla ilgili spor projelerine büyük önem verdiklerini belirten Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, “TFF-Ülker Futbol Köyleri projesi yalnızca futbola değil çocukların kişisel gelişimine de odaklandığı için tüm altyapı projelerinden farklı ve özel bir proje. Bu köylere katılan çocuklar sosyalleşirken, aktif yaşam ve dengeli beslenme anlayışı ile tanışıyor. Bu köylerden çıkan başarılı oyuncuların, futbol kulüplerinin ve milli takım alt yapısının zenginleşmesine önemli bir rolü var.” dedi.

Ayrıca Spor Toto Süper Ligi’nin genç yıldızları Beşiktaş’tan Muhammed Demirci, Kadir Arı Galatasaray’dan Berk Yıldız, Merthan Caner Öztürk ve Fenerbahçe’den Recep Niyaz ve Salih Uçan çocuklarla bir araya geldi ve onlarla sohbet etti. Profesyonel olmadan önce TFF-Ülker Van Futbol Köyü’ne bizzat katılmış olan Berk Yıldız ve Muhammed Demirci de kardeşleriyle deneyimlerini paylaştı.

TFF-Ülker Riva Futbol Köyünde çocuklar, uzmanlar tarafından düzenlenen eğitim programında ağırlıklı olarak futbol ve futsal eğitimlerinin yanı sıra beslenme, ağız sağlığı, ilk yardım ve fair play eğitimi alıyor. Program kapsamında Ülker’in Topkapı’daki çikolata fabrikasını da ziyaret eden minik sporcular, futbol yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra; futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker işbirliğiyle ilk olarak 2007 yılında gerçekleştirilen Futbol Köyleri projesinde şu ana kadar 3.650 çocuk ileri seviye futbol eğitimi aldı. Proje; farklı illerden gelen çocukları futbol çatısı altında birleştirerek, sosyal-kültürel-kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı ve yaşamlarındaki mutlu anları artırmayı hedefliyor.

Daha çok çocuğun spor yapabilmesi amacıyla Ülker’in, Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği Çocuklar için Futbol programı 2007’den bu yana ise 220 binin üzerinde çocuğu buluşturdu.

  • Ülker’den uluslararası başarı…

   Ülker, tüm dünyadan şirketlerin sürdürülebilirlik performanslarının değerlendirmeye alındığı, S&P Global ESG 2021 Endeksi’nde yer alan tek Türk gıda şirketi oldu. Türkiye’den, farklı sektörlerden endekste yer alan 37 şirket içinde ise ilk üçe girmeyi başardı. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te üniversiteliler Ülker Çokonat için yarışacak

   Ülker’in en sevilen markaları için, yenilikçi pazarlama fikirlerinin rekabetine sahne olan ‘bizz@kampüs’ yarışması 11 yaşında... Bu yıl 3., 4. sınıf üniversite ve yüksek lisans öğrencileri Ülker’in ikonik lezzetlerinden Çokonat için yarışacak....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’de Üst Düzey Atama…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi’de önemli bir görev değişimi yaşandı. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Ülker Bisküvi’de CFO görevine 3 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü getirildi. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2021'in dokuz ayında hem Türkiye operasyonları hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu yüzde 20,7 artışla 8,4 milyar TL’ye ulaştırdı....

   DEVAMINI OKU