HABERLER

TFF- Ülker Futbol Köyü özel konuklarını ağırladı

Bu yıl altıncı kez düzenlenen TFF-Ülker Futbol Köyleri projesi; Erzurum, Isparta, Nevşehir, Sakarya, Sinop, Gümüşhane ve Kocaeli’nin ardından 11-16 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul’da da düzenleniyor. Riva tesislerinde kampa giren 11-12 yaş aralığındaki 41 yetenekli minik sporcu, U-15 milli takım antrenörlerinin önderliğinde eğitim alıyor.

Projeye destek vermek amacıyla A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Soysal ve Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker çocukları ziyaret etti.  

Riva’daki etkinlikte çocuklarla bir araya gelen Abdullah Avcı, “Antrenörlük kariyerinin önemli bir kısmını altyapılarda geçiren bir teknik direktör olarak, 6.yılını dolduran bu projeye büyük önem veriyorum. Büyüme çağındaki çocukların futbol bilgilerinin yanı sıra sosyal gelişimlerine de tartışmasız katma değer sağlayan bu proje ile yetişen çocukları, gelecek 5 yılda A Milli Takım forması ile izlemek büyük keyif verecektir” dedi.

Çocuklarla ilgili spor projelerine büyük önem verdiklerini belirten Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, “TFF-Ülker Futbol Köyleri projesi yalnızca futbola değil çocukların kişisel gelişimine de odaklandığı için tüm altyapı projelerinden farklı ve özel bir proje. Bu köylere katılan çocuklar sosyalleşirken, aktif yaşam ve dengeli beslenme anlayışı ile tanışıyor. Bu köylerden çıkan başarılı oyuncuların, futbol kulüplerinin ve milli takım alt yapısının zenginleşmesine önemli bir rolü var.” dedi.

Ayrıca Spor Toto Süper Ligi’nin genç yıldızları Beşiktaş’tan Muhammed Demirci, Kadir Arı Galatasaray’dan Berk Yıldız, Merthan Caner Öztürk ve Fenerbahçe’den Recep Niyaz ve Salih Uçan çocuklarla bir araya geldi ve onlarla sohbet etti. Profesyonel olmadan önce TFF-Ülker Van Futbol Köyü’ne bizzat katılmış olan Berk Yıldız ve Muhammed Demirci de kardeşleriyle deneyimlerini paylaştı.

TFF-Ülker Riva Futbol Köyünde çocuklar, uzmanlar tarafından düzenlenen eğitim programında ağırlıklı olarak futbol ve futsal eğitimlerinin yanı sıra beslenme, ağız sağlığı, ilk yardım ve fair play eğitimi alıyor. Program kapsamında Ülker’in Topkapı’daki çikolata fabrikasını da ziyaret eden minik sporcular, futbol yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra; futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker işbirliğiyle ilk olarak 2007 yılında gerçekleştirilen Futbol Köyleri projesinde şu ana kadar 3.650 çocuk ileri seviye futbol eğitimi aldı. Proje; farklı illerden gelen çocukları futbol çatısı altında birleştirerek, sosyal-kültürel-kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı ve yaşamlarındaki mutlu anları artırmayı hedefliyor.

Daha çok çocuğun spor yapabilmesi amacıyla Ülker’in, Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği Çocuklar için Futbol programı 2007’den bu yana ise 220 binin üzerinde çocuğu buluşturdu.

  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU