HABERLER

Ülker, 2013’ün ilk çeyreğinde satışlarını %13.6 faaliyet karını %40.8 artırdı

• Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılının ilk çeyreğinde satış gelirlerini %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Geçen yılın ilk üç ayında 49.8 milyon lira faaliyet karı elde eden Ülker’in bu yılın aynı dönemindeki faaliyet karı ise 70.1 milyon lira olarak gerçekleşti. • Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, “2013 yılının ilk çeyreği, beklentilerimiz ve planlarımız doğrultusunda gerçekleşti. Hem ciroda hem de karlılıkta önemli büyümeler gerçekleştirdik” dedi.

Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılı ilk çeyrek konsolide mali tablolarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen mali tablolara göre şirket, 2013 yılının ilk üç ayında konsolide cirosunu %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Ülker’in geçen yılın aynı dönemindeki cirosu 630 milyon lira olmuştu.  

Esas faaliyetlerden elde edilen karında yüksek artış
Ülker’in bilançosundaki olumlu değişikliğin ana nedeni yalın ve rekabetçi iş yapış modeli ile daha yüksek satış hacmine ve gelir artışına ulaşılmasından kaynaklanıyor. Ayrıca, sürdürülen operasyonel mükemmellik çalışmaları da bilançoya operasyonel kar artışı olarak yansıdı.

Ülker’in 2013 yılı ilk çeyreğindeki faaliyet karı %40.8 gibi önemli bir artış göstererek 49.8 milyon liradan 70.1 milyon liraya yükseldi. Şirketin bu çeyrekteki net dönem karı ise 55.7 milyon lira olarak gerçekleşti. Ülker, geçen yılın aynı döneminde de 63.9 milyon lira kar etmişti. 

Planlarımız doğrultusunda güçlü büyümeye devam ediyoruz
Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2013 yılı ilk çeyreğinde ulaşmış olduğumuz çift haneli büyüme rakamları ve faaliyet karlılık sonuçları, sürdürülebilir büyüme ve karlılık stratejimizin iş sonuçlarına istikrarlı bir şekilde yansımaya devam ettiğini gösteriyor. Bulunduğumuz kategorilerdeki rekabet gücümüz pazar paylarımıza da yansımaya devam ediyor. Müşteri odaklı, daha rekabetçi, daha verimli ve daha yenilikçi olma azmimizin, tüm müşterilerimize ve paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğine inanıyoruz. Hep beraber 2013 yılı hedeflerimize ulaşma konusundaki motivasyonumuz, ilk çeyrek sonuçları ile daha da pekişti.”

Ülker Hakkında 
1944 yılında kurulan Ülker, dinamik Türk pazarında en çok bilinen şirketlerin başında yer almaktadır.  69 yıllık tarihi boyunca Ülker, gıda alanında liderliğini sürdürmüştür.  Ülker Türkiye’de stratejik olarak konumlandırılmış 9 fabrikasında bisküvi, kraker, çikolata, çikolata kaplı bisküvi, gofret ve kek üretmektedir. Ülker’in pazarlama ve dağıtım kanalı Türkiye’de yaklaşık 175.000 noktaya ulaşmaktadır. Ülker, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda ULKER.TI (Bloomberg) ve ULKER.IS (Reuters) kodlarıyla ulaşılabilmektedir. Ülker Bisküvi hakkında daha fazla bilgi veya tüketiciye sunulan tüm ürün listesini görmek için bizi www.ulkerbiskuvi.com.tr sayfamızda ziyaret edebilirsiniz.

  • Ülker, ‘memleketini kalbinde taşıyanları’ Euro 2024 coşkusunda buluşturuyor

   Futbolseverlerin sabırsızlıkla beklediği Avrupa Futbol Şampiyonası’na geri sayım sürerken, A Milli Futbol Takımımızın resmi sponsoru Ülker, duygu dolu bir reklam filmine imza attı. Reklam filminde “Memleketin yeri, kalbimizin içi" sloganı ile Ülker, Türkiye aşkını her nerede olursa olsun kalbinde taşıyanlara sesleniyor. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 1002 takım Ülker Çizi için yarıştı

   Ülker Çizi için pazarlama odaklı yenilikçi fikirlerin yarıştığı bizz@kampüs’te Red Idear takımı birinciliği kazandı. 97 üniversiteden 1002 takım ve 2500’ten fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada ilk 3’e giren takımlar toplam 165 bin TL ödül ve uzun süreli staj hakkı kazandı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor....

   DEVAMINI OKU
  • “Ülker Apartmanı” sakinleri tüm Türkiye’ye kapılarını açıyor

   “Ülker Apartmanı” sakinlerinin birbirinden keyifli anlarının ekrana yansıyacağı yeni reklam filmi serisinin tanıtım filmi izleyicilerle buluştu. ...

   DEVAMINI OKU