HABERLER

Ülker, 2013’ün ilk çeyreğinde satışlarını %13.6 faaliyet karını %40.8 artırdı

• Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılının ilk çeyreğinde satış gelirlerini %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Geçen yılın ilk üç ayında 49.8 milyon lira faaliyet karı elde eden Ülker’in bu yılın aynı dönemindeki faaliyet karı ise 70.1 milyon lira olarak gerçekleşti. • Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, “2013 yılının ilk çeyreği, beklentilerimiz ve planlarımız doğrultusunda gerçekleşti. Hem ciroda hem de karlılıkta önemli büyümeler gerçekleştirdik” dedi.

Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılı ilk çeyrek konsolide mali tablolarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen mali tablolara göre şirket, 2013 yılının ilk üç ayında konsolide cirosunu %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Ülker’in geçen yılın aynı dönemindeki cirosu 630 milyon lira olmuştu.  

Esas faaliyetlerden elde edilen karında yüksek artış
Ülker’in bilançosundaki olumlu değişikliğin ana nedeni yalın ve rekabetçi iş yapış modeli ile daha yüksek satış hacmine ve gelir artışına ulaşılmasından kaynaklanıyor. Ayrıca, sürdürülen operasyonel mükemmellik çalışmaları da bilançoya operasyonel kar artışı olarak yansıdı.

Ülker’in 2013 yılı ilk çeyreğindeki faaliyet karı %40.8 gibi önemli bir artış göstererek 49.8 milyon liradan 70.1 milyon liraya yükseldi. Şirketin bu çeyrekteki net dönem karı ise 55.7 milyon lira olarak gerçekleşti. Ülker, geçen yılın aynı döneminde de 63.9 milyon lira kar etmişti. 

Planlarımız doğrultusunda güçlü büyümeye devam ediyoruz
Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2013 yılı ilk çeyreğinde ulaşmış olduğumuz çift haneli büyüme rakamları ve faaliyet karlılık sonuçları, sürdürülebilir büyüme ve karlılık stratejimizin iş sonuçlarına istikrarlı bir şekilde yansımaya devam ettiğini gösteriyor. Bulunduğumuz kategorilerdeki rekabet gücümüz pazar paylarımıza da yansımaya devam ediyor. Müşteri odaklı, daha rekabetçi, daha verimli ve daha yenilikçi olma azmimizin, tüm müşterilerimize ve paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğine inanıyoruz. Hep beraber 2013 yılı hedeflerimize ulaşma konusundaki motivasyonumuz, ilk çeyrek sonuçları ile daha da pekişti.”

Ülker Hakkında 
1944 yılında kurulan Ülker, dinamik Türk pazarında en çok bilinen şirketlerin başında yer almaktadır.  69 yıllık tarihi boyunca Ülker, gıda alanında liderliğini sürdürmüştür.  Ülker Türkiye’de stratejik olarak konumlandırılmış 9 fabrikasında bisküvi, kraker, çikolata, çikolata kaplı bisküvi, gofret ve kek üretmektedir. Ülker’in pazarlama ve dağıtım kanalı Türkiye’de yaklaşık 175.000 noktaya ulaşmaktadır. Ülker, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda ULKER.TI (Bloomberg) ve ULKER.IS (Reuters) kodlarıyla ulaşılabilmektedir. Ülker Bisküvi hakkında daha fazla bilgi veya tüketiciye sunulan tüm ürün listesini görmek için bizi www.ulkerbiskuvi.com.tr sayfamızda ziyaret edebilirsiniz.

  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU