HABERLER

Ülker, 2013’ün ilk çeyreğinde satışlarını %13.6 faaliyet karını %40.8 artırdı

• Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılının ilk çeyreğinde satış gelirlerini %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Geçen yılın ilk üç ayında 49.8 milyon lira faaliyet karı elde eden Ülker’in bu yılın aynı dönemindeki faaliyet karı ise 70.1 milyon lira olarak gerçekleşti. • Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, “2013 yılının ilk çeyreği, beklentilerimiz ve planlarımız doğrultusunda gerçekleşti. Hem ciroda hem de karlılıkta önemli büyümeler gerçekleştirdik” dedi.

Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılı ilk çeyrek konsolide mali tablolarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen mali tablolara göre şirket, 2013 yılının ilk üç ayında konsolide cirosunu %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Ülker’in geçen yılın aynı dönemindeki cirosu 630 milyon lira olmuştu.  

Esas faaliyetlerden elde edilen karında yüksek artış
Ülker’in bilançosundaki olumlu değişikliğin ana nedeni yalın ve rekabetçi iş yapış modeli ile daha yüksek satış hacmine ve gelir artışına ulaşılmasından kaynaklanıyor. Ayrıca, sürdürülen operasyonel mükemmellik çalışmaları da bilançoya operasyonel kar artışı olarak yansıdı.

Ülker’in 2013 yılı ilk çeyreğindeki faaliyet karı %40.8 gibi önemli bir artış göstererek 49.8 milyon liradan 70.1 milyon liraya yükseldi. Şirketin bu çeyrekteki net dönem karı ise 55.7 milyon lira olarak gerçekleşti. Ülker, geçen yılın aynı döneminde de 63.9 milyon lira kar etmişti. 

Planlarımız doğrultusunda güçlü büyümeye devam ediyoruz
Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2013 yılı ilk çeyreğinde ulaşmış olduğumuz çift haneli büyüme rakamları ve faaliyet karlılık sonuçları, sürdürülebilir büyüme ve karlılık stratejimizin iş sonuçlarına istikrarlı bir şekilde yansımaya devam ettiğini gösteriyor. Bulunduğumuz kategorilerdeki rekabet gücümüz pazar paylarımıza da yansımaya devam ediyor. Müşteri odaklı, daha rekabetçi, daha verimli ve daha yenilikçi olma azmimizin, tüm müşterilerimize ve paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğine inanıyoruz. Hep beraber 2013 yılı hedeflerimize ulaşma konusundaki motivasyonumuz, ilk çeyrek sonuçları ile daha da pekişti.”

Ülker Hakkında 
1944 yılında kurulan Ülker, dinamik Türk pazarında en çok bilinen şirketlerin başında yer almaktadır.  69 yıllık tarihi boyunca Ülker, gıda alanında liderliğini sürdürmüştür.  Ülker Türkiye’de stratejik olarak konumlandırılmış 9 fabrikasında bisküvi, kraker, çikolata, çikolata kaplı bisküvi, gofret ve kek üretmektedir. Ülker’in pazarlama ve dağıtım kanalı Türkiye’de yaklaşık 175.000 noktaya ulaşmaktadır. Ülker, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda ULKER.TI (Bloomberg) ve ULKER.IS (Reuters) kodlarıyla ulaşılabilmektedir. Ülker Bisküvi hakkında daha fazla bilgi veya tüketiciye sunulan tüm ürün listesini görmek için bizi www.ulkerbiskuvi.com.tr sayfamızda ziyaret edebilirsiniz.

  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU