HABERLER

Ülker, 2013’ün ilk çeyreğinde satışlarını %13.6 faaliyet karını %40.8 artırdı

• Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılının ilk çeyreğinde satış gelirlerini %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Geçen yılın ilk üç ayında 49.8 milyon lira faaliyet karı elde eden Ülker’in bu yılın aynı dönemindeki faaliyet karı ise 70.1 milyon lira olarak gerçekleşti. • Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, “2013 yılının ilk çeyreği, beklentilerimiz ve planlarımız doğrultusunda gerçekleşti. Hem ciroda hem de karlılıkta önemli büyümeler gerçekleştirdik” dedi.

Türkiye’nin en büyük gıda şirketi Ülker, 2013 yılı ilk çeyrek konsolide mali tablolarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen mali tablolara göre şirket, 2013 yılının ilk üç ayında konsolide cirosunu %13.6 artırarak 716 milyon liraya ulaştırdı. Ülker’in geçen yılın aynı dönemindeki cirosu 630 milyon lira olmuştu.  

Esas faaliyetlerden elde edilen karında yüksek artış
Ülker’in bilançosundaki olumlu değişikliğin ana nedeni yalın ve rekabetçi iş yapış modeli ile daha yüksek satış hacmine ve gelir artışına ulaşılmasından kaynaklanıyor. Ayrıca, sürdürülen operasyonel mükemmellik çalışmaları da bilançoya operasyonel kar artışı olarak yansıdı.

Ülker’in 2013 yılı ilk çeyreğindeki faaliyet karı %40.8 gibi önemli bir artış göstererek 49.8 milyon liradan 70.1 milyon liraya yükseldi. Şirketin bu çeyrekteki net dönem karı ise 55.7 milyon lira olarak gerçekleşti. Ülker, geçen yılın aynı döneminde de 63.9 milyon lira kar etmişti. 

Planlarımız doğrultusunda güçlü büyümeye devam ediyoruz
Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2013 yılı ilk çeyreğinde ulaşmış olduğumuz çift haneli büyüme rakamları ve faaliyet karlılık sonuçları, sürdürülebilir büyüme ve karlılık stratejimizin iş sonuçlarına istikrarlı bir şekilde yansımaya devam ettiğini gösteriyor. Bulunduğumuz kategorilerdeki rekabet gücümüz pazar paylarımıza da yansımaya devam ediyor. Müşteri odaklı, daha rekabetçi, daha verimli ve daha yenilikçi olma azmimizin, tüm müşterilerimize ve paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğine inanıyoruz. Hep beraber 2013 yılı hedeflerimize ulaşma konusundaki motivasyonumuz, ilk çeyrek sonuçları ile daha da pekişti.”

Ülker Hakkında 
1944 yılında kurulan Ülker, dinamik Türk pazarında en çok bilinen şirketlerin başında yer almaktadır.  69 yıllık tarihi boyunca Ülker, gıda alanında liderliğini sürdürmüştür.  Ülker Türkiye’de stratejik olarak konumlandırılmış 9 fabrikasında bisküvi, kraker, çikolata, çikolata kaplı bisküvi, gofret ve kek üretmektedir. Ülker’in pazarlama ve dağıtım kanalı Türkiye’de yaklaşık 175.000 noktaya ulaşmaktadır. Ülker, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda ULKER.TI (Bloomberg) ve ULKER.IS (Reuters) kodlarıyla ulaşılabilmektedir. Ülker Bisküvi hakkında daha fazla bilgi veya tüketiciye sunulan tüm ürün listesini görmek için bizi www.ulkerbiskuvi.com.tr sayfamızda ziyaret edebilirsiniz.

  • Ülker, Kurban Bayramı’nda 53 farklı ürünle evlere misafir olacak

   Bayram ziyaretlerinin en mutlu anlarını 53 farklı ürün çeşidiyle tatlandırmaya hazırlanan Ülker, yaklaşan Kurban Bayramı için 6 bin 700 kişiye ek istihdam sağlıyor....

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 4320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı

   Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker’in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te “Astronuts” takımı “Ülker Çokonat” için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü. Bu yıl yarışmaya 169 farklı üniversiteden 1897 takım, 4320 öğrenci başvurdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, 2022’nin ilk çeyrek finansallarını açıkladı

   Ülker Bisküvi, 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Ramazan Bayramı’nı 50 çeşit ürünle karşılıyor

   Ramazan Bayramı’nı hediyelik ve ikramlık 50 çeşit ürünle karşılayan toplam atıştırmalık pazarının lideri Ülker, bu sene de 6 bin 700 kişiye istihdam sağlıyor ...

   DEVAMINI OKU