HABERLER

Ülker, Café Crown ve Dankek 8 Kek Kristal Elma ile ödüllendirildi

Café Crown ve Dankek 21. Kristal Elma Töreni’nde birincilik ödülüne layık görüldü. Café Crown “En İyi Kurumsal Web Sitesi” kategorisinde, Dankek 8 Kek ise “Rich Medya Banner”da Kristal Elma kazandı. Ülker, “Futbol nerede biz oradayız” kampanyasının sokak futbolu banner’ları ile “Standart Banner” kategorisinde üçüncü oldu.

Cafe Crown Ana Sayfa
Dankek 8 Kek
Dankek
Sokak futbolu banner

Ülker, Café Crown ve Dankek 8 Kek’e Kristal Elma ödülü geldi. Café Crown kurumsal web sitesi, 21. Kristal Elma (2008-2009) organizasyonunda, “En İyi Kurumsal Web Sitesi” kategorisinde, Dankek 8 Kek ise “Rich Medya Banner” dalında birinciliğe, Ülker, “futbol nerede biz oradayız” kampanyasının sokak futbolu banner’ları ile “Standart Banner” kategorisinde üçüncülüğe layık görüldü.

Café Crown’un web sitesinde, ürünlerin tanıtımı, mağazalar ile ilgili bilgiler, marka ile ilgili haberler, gençlik aktiviteleri ve reklam filmleri bulunuyor. Bunun yanında sitede eğlenceli vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler için eğlenceli oyunlar da var. Café Crown markası için hazırlanan kurumsal web sitesi yaratıcı, eğlenceli ve hareketli bir şekilde tasarlandı. Her bir sayfanın kendine özgü tasarım ve animasyona sahip olacak şekilde üretildiği sitede özellikle 3D modellemeler ve animasyonlar dikkat çekiyor.

Sitenin ana sayfası, kullanıcıyı açık hava sineması, okulu, kafesi, gazete bayisi ve lunaparkı olan küçük bir şehrin içine çekiyor. “Café Crown Ailesi” başlığında Café Crown ürünleri tanıtılırken, “Reklamlar” kısmında Café Crown'ın televizyon reklamlarına ulaşılabiliyor. “Eğlence” kısmında Cafe Crown'ın internette yayına giren oyunlarını oynamak, 7’den 70’e herkesi hoptekletmek ve duvar kağıtlarını yüklemek mümkün. “Bizden Haberler” kısmında ise Cafe Crown hakkındaki haberlere, basın bültenlerine, üniversite aktivitelerine ve sponsorluklara yer veriliyor. Sitede ayrıca ödüllü bir anket kurgusu da yer alıyor.

Cafe Crown Sitesini ziyaret etmek için tıklayınız...

Dankek 8 Kek seçme derdini bitirdi
İki farklı lezzeti bir arada sunmasıyla bir ilke imza atan Dankek 8 Kek, internaktif banner çalışması ile Kristal Elma’yı kucakladı. Dankek 8 Kek’in Şubat ve Mart aylarında 19 web sitesinde yayınlanan interaktif bannerlerı toplamda 60 milyon kez görüntülendi, 150 bin tık aldı.

Dankek 8 Kek internette de hedef kitlesi ile buluştu. Gençlerin ilgisini çekecek, merak uyandıracak, bugüne kadar yapılmamış, yaratıcı ve farklı bir banner oluşturmak amacıyla çıkılan yol, Kristal Elma ödülü ile taçlandı. Bu banner’lar için detaylı bir prodüksiyon yapılırken, kostümler de özel olarak hazırlandı. Öncelikle seçme derdini en iyi şekilde anlatan iki farklı video banner oluşturuldu. Kendini çaresizce seçtirmeye çalışan bir çikolata ile buna karşılık vermek için elinden geleni yapan bir muz ve bir portakalın komik halleri izleyenleri güldürdü. Bir çeşidi seçmek için banner’ın üzerine gelindiğinde ise çekişme başladı. Ve sonunda görüldü ki; “Artık seçme derdi yok çünkü Dankek 8 Kek var…” Dankek 8 Kek, 8 rakamı şeklindeki farklı tasarımı ve iki farklı lezzeti bir arada sunuyor olmasıyla sektörde bir fark yarattı. Ayrıca Dankek 8 Kek reklam filmiyle de çikolata şekerleme ve çerez kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

Dankek 8 Kek Banner'ını izlemek için tıklayınız...

 

Sokak futbolu banner’ı da ödül aldı
Ülker, sokak futbolu banner’ları ile de “Standart Banner” kategorisinde üçüncü oldu.

"Ülker Futbol Nerede Biz Oradayız" kampanyası kapsamında hazırlanan interaktif banner uygulaması ile kullanıcılar, her an her yerde futbol keyfini internetten de yaşamış oldu. Özellikle futbol sitelerinde ve gençlerin yoğun olduğu sosyal platformlarda yayınlanan banner, Türkiye ortalamasının çok üstünde olan % 11 seviyesinde tıklanma oranına ulaştı.

  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU