HABERLER

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, ilk kez 2. İstanbul Tasarım Bienal’i kapsamında açılıyor

Sanat platformları içinde açmayı geleneksel hale getirdiğimiz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor.

Sanat platformları içinde açmayı geleneksel hale getirdiğimiz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor.

Atölye, bienal ‘in ortak alanı olan Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda, 3 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında tüm küçük tasarımcılara açık olacak. 

Atölyenin içeriği “Eko Tasarım” başlığı altında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere üç farklı yaş grubuna özel olarak düzenlenecek. 

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında 3000, 2014 sonunda gerçekleşen tüm atölyeler toplamında ise 13.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni gelenekselleştirdi. 

Atölye bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor. 1 Kasım – 14 Aralık tarihleri arasında Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek bienalde, tüm küçük tasarımcılara 3 Kasım itibaren açık olacak atölye, yaş gruplarına göre özel geliştirilmiş içeriği ile dikkat çekiyor. 

2. İstanbul Tasarım Bienali, “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” başlığı altında yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gelecek için tasarımın bugünkü rolünü sorguluyor, yeni yaklaşımlar üzerinde düşünüyor. 

Bienal süresince açık olacak Ülker Çocuk Sanat Atölyesi programı da bienal temasına paralel olarak çocukları ve gençleri Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nun koridorlarında, interaktif ve eğlenceli bir ortamda tasarım ve gelecek üzerine düşündürüyor. 

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nin küçük tasarımcıları, sergilenen projeler arasında bir yolculuğa çıkacaklar, bir tasarımcı kimliği ile farklı tasarım stratejilerini, yaratıcılık ve iletişim becerileri ile birleştirerek kendi tasarımlarını üretecekler. 

Farklı yaş grupları için özel geliştirilen içeriklerle hazırlanan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi programı, hafta içi günlerinde okul gruplarını hafta sonlarında ise aileleri ile birlikte gelen bireysel katılımcıları bekliyor.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Çocuklara yakın bir marka olarak, çocuk projelerine büyük bir önem veriyoruz. Bugünden Türkiye’nin geleceğine, çocuk projelerine yatırım yapıyoruz. Son 8 yılda, spor, eğitim ve sanat başlıkları altında çocuk projelerine 33 milyon TL yatırım yaptık. 

Çocukları sanat ile buluşturduğumuz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çok önem verdiğimiz, özel bir proje. Atölye bu yıl ilk kez 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılacak. 

Tasarım Bienali içinde açılan atölyemizin içeriği de tasarımı odağa alarak özel bir şekilde geliştirildi. Bu atölye ile çocukları tasarım dünyası içine sokmayı, bienali anlayarak gezmelerini sağlamayı ve çevre farkındalığı yaratmayı amaçlıyoruz.

İnanıyoruz ki sanata yakın büyüyen bir nesil daha estetik bir gelecek demektir.”

  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU