HABERLER

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, ilk kez 2. İstanbul Tasarım Bienal’i kapsamında açılıyor

Sanat platformları içinde açmayı geleneksel hale getirdiğimiz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor.

Sanat platformları içinde açmayı geleneksel hale getirdiğimiz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor.

Atölye, bienal ‘in ortak alanı olan Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda, 3 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında tüm küçük tasarımcılara açık olacak. 

Atölyenin içeriği “Eko Tasarım” başlığı altında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere üç farklı yaş grubuna özel olarak düzenlenecek. 

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında 3000, 2014 sonunda gerçekleşen tüm atölyeler toplamında ise 13.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni gelenekselleştirdi. 

Atölye bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor. 1 Kasım – 14 Aralık tarihleri arasında Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek bienalde, tüm küçük tasarımcılara 3 Kasım itibaren açık olacak atölye, yaş gruplarına göre özel geliştirilmiş içeriği ile dikkat çekiyor. 

2. İstanbul Tasarım Bienali, “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” başlığı altında yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gelecek için tasarımın bugünkü rolünü sorguluyor, yeni yaklaşımlar üzerinde düşünüyor. 

Bienal süresince açık olacak Ülker Çocuk Sanat Atölyesi programı da bienal temasına paralel olarak çocukları ve gençleri Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nun koridorlarında, interaktif ve eğlenceli bir ortamda tasarım ve gelecek üzerine düşündürüyor. 

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nin küçük tasarımcıları, sergilenen projeler arasında bir yolculuğa çıkacaklar, bir tasarımcı kimliği ile farklı tasarım stratejilerini, yaratıcılık ve iletişim becerileri ile birleştirerek kendi tasarımlarını üretecekler. 

Farklı yaş grupları için özel geliştirilen içeriklerle hazırlanan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi programı, hafta içi günlerinde okul gruplarını hafta sonlarında ise aileleri ile birlikte gelen bireysel katılımcıları bekliyor.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Çocuklara yakın bir marka olarak, çocuk projelerine büyük bir önem veriyoruz. Bugünden Türkiye’nin geleceğine, çocuk projelerine yatırım yapıyoruz. Son 8 yılda, spor, eğitim ve sanat başlıkları altında çocuk projelerine 33 milyon TL yatırım yaptık. 

Çocukları sanat ile buluşturduğumuz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çok önem verdiğimiz, özel bir proje. Atölye bu yıl ilk kez 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılacak. 

Tasarım Bienali içinde açılan atölyemizin içeriği de tasarımı odağa alarak özel bir şekilde geliştirildi. Bu atölye ile çocukları tasarım dünyası içine sokmayı, bienali anlayarak gezmelerini sağlamayı ve çevre farkındalığı yaratmayı amaçlıyoruz.

İnanıyoruz ki sanata yakın büyüyen bir nesil daha estetik bir gelecek demektir.”

  • Ülker, ‘memleketini kalbinde taşıyanları’ Euro 2024 coşkusunda buluşturuyor

   Futbolseverlerin sabırsızlıkla beklediği Avrupa Futbol Şampiyonası’na geri sayım sürerken, A Milli Futbol Takımımızın resmi sponsoru Ülker, duygu dolu bir reklam filmine imza attı. Reklam filminde “Memleketin yeri, kalbimizin içi" sloganı ile Ülker, Türkiye aşkını her nerede olursa olsun kalbinde taşıyanlara sesleniyor. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 1002 takım Ülker Çizi için yarıştı

   Ülker Çizi için pazarlama odaklı yenilikçi fikirlerin yarıştığı bizz@kampüs’te Red Idear takımı birinciliği kazandı. 97 üniversiteden 1002 takım ve 2500’ten fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada ilk 3’e giren takımlar toplam 165 bin TL ödül ve uzun süreli staj hakkı kazandı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor....

   DEVAMINI OKU
  • “Ülker Apartmanı” sakinleri tüm Türkiye’ye kapılarını açıyor

   “Ülker Apartmanı” sakinlerinin birbirinden keyifli anlarının ekrana yansıyacağı yeni reklam filmi serisinin tanıtım filmi izleyicilerle buluştu. ...

   DEVAMINI OKU