HABERLER

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, küçük sanatseverleri Prof. Dr. Hüsamettin Koçan önderliğinde sanat ile buluşturuyor

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, çocukları sanat ve sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. 7-10 Kasım 2013...

Türk sanatının hak ettiği değere ulaşması için bugüne kadar pek çok farklı projeyi hayata geçiren Yıldız Holding, bu sene de 7-10 Kasım 2013 tarihlerinde sekizinci kez gerçekleşecek uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’a destek veriyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, bir sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, bu sene de Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde çocukları sanat ve sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor.

Yıldız Holding, bu yıl Ülker Çocuk Sanat Atölyesi projesini bir adım öne taşıyarak, tanınmış ressam/eğitmen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve kurucusu olduğu Baksı Müzesi ile bir işbirliği yaptı. Pek çok genç sanatçı yetiştiren, Türkiye’deki ilk sanat fuarlarının kurulmasına öncülük eden,  doğum yeri olan Bayburt Bayraktar Köyü’nde kişisel çabaları ile kurduğu Baksı Müzesi’nde örnek çalışmalar sürdüren Koçan, bu sene Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çalışmalarına önderlik edecek. Hüsamettin Koçan’ın Baksı Müzesi’ndeki on küçük sanatçısını da Comtemporary İstanbul süresince üç gün İstanbul’da misafir edecek olan Yıldız Holding, Baksılı sanat öğrencileri ile İstanbullu yaşıtlarını Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde buluşturacak. Değişik bölgelerde, farklı eğitimler alan ve farklı koşullarda yaşayan çocuklar birlikte “buluşmalar” konseptli atölye çalışmalarına katılacaklar. Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde ayrıca Baksılı öğrencilerin kendi atölyelerinde yaptıkları çalışmalar da sergilenecek.

Bugüne kadar 7 binin üzerinde çocuğu sanat ile buluşturan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, çocukları genç yaşta sanat ile tanıştırıp, gelişimlerine katkıda bulunmayı, ufuklarını açmayı ve hayata farklı yönlerden bakmalarını sağlamayı amaçlıyor. Ülker Çocuk sanat Atölyesi’nde bu sene de 2 binin üzerinde çocuk misafir edilmesi planlanıyor. Fuar süresince açık olacak Ülker Çocuk Sanat Atölyesi kapsamında çocuklar, belli saatlerde grup halinde fuarı gezme şansına da sahip olacak.

Yıldız Holding’in Hüsamettin Koçan ve Baskı Müzesi ile işbirliği ileriye dönük başka projelerde de devam edecek.

Destek olduğu bütün projelerde çocuklara özel bir platform yaratmaya özen gösteren Yıldız Holding, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi ile çocukların gelişimlerini desteklemek için; onları genç yaşta sanat ile buluşturuyor, sergi ve müze gezmeyi gündelik hayatlarının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor:

- Ülkemizde müze gezme oranları Avrupa ülkelerine göre oldukça düşük. 2011 yılında; Türkiye - 28 milyon bireysel giriş / İngiltere- 50 milyon üzeri ulusal müze bireysel giriş.

- Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre nüfusumuzun 1/3’ü çocuk.  Türkiye’nin sadece çocuk nüfusu bile birçok Avrupa ülkesinin toplam nüfusundan fazla. Ancak 1990-95 arası yaşanmaya başlanan çocuk nüfusundaki düşüşün sürmesi ve 2050 yılında bu oranın %19’a kadar gerilemesi öngörülüyor. Çocuk nüfusunun fazla olduğu bu günlerde çocukların gelişimlerine destek olmak büyük önem taşıyor.

- İstanbul'da 2012-13 öğretim yılında toplamda 55.322 vatandaşımız MEB’e kayıtlı muhtelif kurslara devam ederken bu vatandaşlarımızdan sadece 48'i resim kursu aldı.

  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU