HABERLER

Ülker Grubu’ndan, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri

Ülker Grubu şirketlerinin 2006 yılında devlete ödediği vergi miktarı 2005 yılına göre yüzde 39.8 oranında artarak 557.8 milyon YTL olarak gerçekleşti.

2006 yılının vergi istatistikleri birer birer açıklanmaya başlanınca, devlet bütçesinin en büyük gelir kalemini oluşturan vergi listelerinde üst sıralarda yer alma yarışı da hız kazandı.

Ülkemizin topyekün kalkınmasına inanan ve stratejilerini bu felsefe ile oluşturan Ülker Grubu da, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri sağladı. Grup bünyesinde bulunan 64 şirketin ödediği vergilerin toplamı 2005 yılında 399 milyon YTL olarak gerçekleşmişti. Grubun bir önceki yıla oranla vergi ödemelerindeki artış yüzde 39.8’i buldu.

Ülkemize borcumuzu ödüyoruz
Ülker’in gerek ticari gerekse soysal faaliyetlerinde her zaman Türkiye’nin topyekün kalkınmasını hedef alarak hareket ettiğini belirten Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Grup Sözcüsü Metin Yurdagül, şunları söyledi:

“64 şirketi, 42 fabrikası 23 bin 500 çalışanı ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Ülker Grubu, 2006 yılını 7.5 milyar dolarlık ciro ile kapattı. Bisküviden çikolataya, sıvı yağdan süt ürünlerine, içecekten bebek mamasına ve ambalaja kadar geniş bir yelpazede, 1500’ün üzerinde çeşit ürünümüzü dünya pazarlarına sunarken, ülkemize olan sorumluluğumuzun da her zaman bilincinde olduk.”

Ülker Grubu’nun, devlete olan borcunu vergi yükümlülüklerini zamanında ve eksiksiz yerine getirerek öderken, ülkesine ve toplumuna olan borcunu da aksatmadığını belirten Yurdagül, “Spora verdiğimiz destekle çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olmasını teşvik ederken, TEMA ile ortak yürüttüğümüz “El Koyun” projesi ile de, yok olan değerlerimize sahip çıkmaya özen gösteriyoruz. Ülker Grubu şirketleri çevreye duyarlı üretimleri ile gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyor. Kendi insanımızın emeğini dünyaya pazarlarken, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin kalkınmasına olan desteğimiz sürecek” şeklinde konuştu.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU