HABERLER

Ülker Grubu’ndan, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri

Ülker Grubu şirketlerinin 2006 yılında devlete ödediği vergi miktarı 2005 yılına göre yüzde 39.8 oranında artarak 557.8 milyon YTL olarak gerçekleşti.

2006 yılının vergi istatistikleri birer birer açıklanmaya başlanınca, devlet bütçesinin en büyük gelir kalemini oluşturan vergi listelerinde üst sıralarda yer alma yarışı da hız kazandı.

Ülkemizin topyekün kalkınmasına inanan ve stratejilerini bu felsefe ile oluşturan Ülker Grubu da, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri sağladı. Grup bünyesinde bulunan 64 şirketin ödediği vergilerin toplamı 2005 yılında 399 milyon YTL olarak gerçekleşmişti. Grubun bir önceki yıla oranla vergi ödemelerindeki artış yüzde 39.8’i buldu.

Ülkemize borcumuzu ödüyoruz
Ülker’in gerek ticari gerekse soysal faaliyetlerinde her zaman Türkiye’nin topyekün kalkınmasını hedef alarak hareket ettiğini belirten Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Grup Sözcüsü Metin Yurdagül, şunları söyledi:

“64 şirketi, 42 fabrikası 23 bin 500 çalışanı ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Ülker Grubu, 2006 yılını 7.5 milyar dolarlık ciro ile kapattı. Bisküviden çikolataya, sıvı yağdan süt ürünlerine, içecekten bebek mamasına ve ambalaja kadar geniş bir yelpazede, 1500’ün üzerinde çeşit ürünümüzü dünya pazarlarına sunarken, ülkemize olan sorumluluğumuzun da her zaman bilincinde olduk.”

Ülker Grubu’nun, devlete olan borcunu vergi yükümlülüklerini zamanında ve eksiksiz yerine getirerek öderken, ülkesine ve toplumuna olan borcunu da aksatmadığını belirten Yurdagül, “Spora verdiğimiz destekle çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olmasını teşvik ederken, TEMA ile ortak yürüttüğümüz “El Koyun” projesi ile de, yok olan değerlerimize sahip çıkmaya özen gösteriyoruz. Ülker Grubu şirketleri çevreye duyarlı üretimleri ile gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyor. Kendi insanımızın emeğini dünyaya pazarlarken, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin kalkınmasına olan desteğimiz sürecek” şeklinde konuştu.
  • Ülker’den uluslararası başarı…

   Ülker, tüm dünyadan şirketlerin sürdürülebilirlik performanslarının değerlendirmeye alındığı, S&P Global ESG 2021 Endeksi’nde yer alan tek Türk gıda şirketi oldu. Türkiye’den, farklı sektörlerden endekste yer alan 37 şirket içinde ise ilk üçe girmeyi başardı. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te üniversiteliler Ülker Çokonat için yarışacak

   Ülker’in en sevilen markaları için, yenilikçi pazarlama fikirlerinin rekabetine sahne olan ‘bizz@kampüs’ yarışması 11 yaşında... Bu yıl 3., 4. sınıf üniversite ve yüksek lisans öğrencileri Ülker’in ikonik lezzetlerinden Çokonat için yarışacak....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’de Üst Düzey Atama…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi’de önemli bir görev değişimi yaşandı. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Ülker Bisküvi’de CFO görevine 3 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü getirildi. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2021'in dokuz ayında hem Türkiye operasyonları hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu yüzde 20,7 artışla 8,4 milyar TL’ye ulaştırdı....

   DEVAMINI OKU