HABERLER

Ülker Grubu’ndan, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri

Ülker Grubu şirketlerinin 2006 yılında devlete ödediği vergi miktarı 2005 yılına göre yüzde 39.8 oranında artarak 557.8 milyon YTL olarak gerçekleşti.

2006 yılının vergi istatistikleri birer birer açıklanmaya başlanınca, devlet bütçesinin en büyük gelir kalemini oluşturan vergi listelerinde üst sıralarda yer alma yarışı da hız kazandı.

Ülkemizin topyekün kalkınmasına inanan ve stratejilerini bu felsefe ile oluşturan Ülker Grubu da, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri sağladı. Grup bünyesinde bulunan 64 şirketin ödediği vergilerin toplamı 2005 yılında 399 milyon YTL olarak gerçekleşmişti. Grubun bir önceki yıla oranla vergi ödemelerindeki artış yüzde 39.8’i buldu.

Ülkemize borcumuzu ödüyoruz
Ülker’in gerek ticari gerekse soysal faaliyetlerinde her zaman Türkiye’nin topyekün kalkınmasını hedef alarak hareket ettiğini belirten Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Grup Sözcüsü Metin Yurdagül, şunları söyledi:

“64 şirketi, 42 fabrikası 23 bin 500 çalışanı ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Ülker Grubu, 2006 yılını 7.5 milyar dolarlık ciro ile kapattı. Bisküviden çikolataya, sıvı yağdan süt ürünlerine, içecekten bebek mamasına ve ambalaja kadar geniş bir yelpazede, 1500’ün üzerinde çeşit ürünümüzü dünya pazarlarına sunarken, ülkemize olan sorumluluğumuzun da her zaman bilincinde olduk.”

Ülker Grubu’nun, devlete olan borcunu vergi yükümlülüklerini zamanında ve eksiksiz yerine getirerek öderken, ülkesine ve toplumuna olan borcunu da aksatmadığını belirten Yurdagül, “Spora verdiğimiz destekle çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olmasını teşvik ederken, TEMA ile ortak yürüttüğümüz “El Koyun” projesi ile de, yok olan değerlerimize sahip çıkmaya özen gösteriyoruz. Ülker Grubu şirketleri çevreye duyarlı üretimleri ile gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyor. Kendi insanımızın emeğini dünyaya pazarlarken, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin kalkınmasına olan desteğimiz sürecek” şeklinde konuştu.
  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU