HABERLER

Ülker Grubu’ndan, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri

Ülker Grubu şirketlerinin 2006 yılında devlete ödediği vergi miktarı 2005 yılına göre yüzde 39.8 oranında artarak 557.8 milyon YTL olarak gerçekleşti.

2006 yılının vergi istatistikleri birer birer açıklanmaya başlanınca, devlet bütçesinin en büyük gelir kalemini oluşturan vergi listelerinde üst sıralarda yer alma yarışı da hız kazandı.

Ülkemizin topyekün kalkınmasına inanan ve stratejilerini bu felsefe ile oluşturan Ülker Grubu da, 2006 yılında devlete 557.8 milyon YTL’lik vergi geliri sağladı. Grup bünyesinde bulunan 64 şirketin ödediği vergilerin toplamı 2005 yılında 399 milyon YTL olarak gerçekleşmişti. Grubun bir önceki yıla oranla vergi ödemelerindeki artış yüzde 39.8’i buldu.

Ülkemize borcumuzu ödüyoruz
Ülker’in gerek ticari gerekse soysal faaliyetlerinde her zaman Türkiye’nin topyekün kalkınmasını hedef alarak hareket ettiğini belirten Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Grup Sözcüsü Metin Yurdagül, şunları söyledi:

“64 şirketi, 42 fabrikası 23 bin 500 çalışanı ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Ülker Grubu, 2006 yılını 7.5 milyar dolarlık ciro ile kapattı. Bisküviden çikolataya, sıvı yağdan süt ürünlerine, içecekten bebek mamasına ve ambalaja kadar geniş bir yelpazede, 1500’ün üzerinde çeşit ürünümüzü dünya pazarlarına sunarken, ülkemize olan sorumluluğumuzun da her zaman bilincinde olduk.”

Ülker Grubu’nun, devlete olan borcunu vergi yükümlülüklerini zamanında ve eksiksiz yerine getirerek öderken, ülkesine ve toplumuna olan borcunu da aksatmadığını belirten Yurdagül, “Spora verdiğimiz destekle çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olmasını teşvik ederken, TEMA ile ortak yürüttüğümüz “El Koyun” projesi ile de, yok olan değerlerimize sahip çıkmaya özen gösteriyoruz. Ülker Grubu şirketleri çevreye duyarlı üretimleri ile gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyor. Kendi insanımızın emeğini dünyaya pazarlarken, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin kalkınmasına olan desteğimiz sürecek” şeklinde konuştu.
  • Ülker, Kurban Bayramı’nda 53 farklı ürünle evlere misafir olacak

   Bayram ziyaretlerinin en mutlu anlarını 53 farklı ürün çeşidiyle tatlandırmaya hazırlanan Ülker, yaklaşan Kurban Bayramı için 6 bin 700 kişiye ek istihdam sağlıyor....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker Yupo’dan yepyeni reklam kampanyası

   Ülker’in şekerleme markası Yupo, eğlenceyi merkezine alan yeni relansman kampanyasını izleyicilerle buluşturdu....

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 4320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı

   Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker’in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te “Astronuts” takımı “Ülker Çokonat” için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü. Bu yıl yarışmaya 169 farklı üniversiteden 1897 takım, 4320 öğrenci başvurdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, 2022’nin ilk çeyrek finansallarını açıkladı

   Ülker Bisküvi, 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu....

   DEVAMINI OKU