HABERLER

Ülker Minikler Basketbol Şenliği başladı

Ülker Şirketler Topluluğu’nun desteklediği “Minikler 5. Basketbol Şenliği” 27 Haziran’da start aldı. Ankara’da devam eden şenliklere 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere 68 takım katılıyor.

Türk sporunun gelişiminde öncü ve özendirici çalışmalara imza atan Ülker Şirketler Topluluğu’nun bu yıl beşincisini düzenlediği  “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği” Ankara’da başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile organize edilen ve 1 Temmuz’a kadar devam edecek olan “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği”ne 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere toplam 68 takım katılıyor.

Kazanmanın ya da kaybetmenin önemli olmadığı şenlikte, yurdun dört bir yanından Ankara'da buluşacak minik basketbolcular 5 gün boyunca birlikte vakit geçirirken, gerçekleştirilecek yarışmalar, maçlar ve etkinliklerle de birbirleriyle kaynaşarak, sporun ve basketbolun ruhunu daha iyi kavrayacaklar.

Ülker Minikler Basketbol Şenliği'nde maçlar, ODTÜ Merkez Spor Salonu, ODTÜ Baraka Spor Salonu, Çankaya Üniversitesi Spor Salonu, TED Koleji Şehit Ülker Korkut Spor Salonu ve Ankara Basketbol Kulübü Spor Salonu olmak üzere toplam 5 salonda oynanacak. Şenlikte yer alacak 68 takım 5 gün içinde her gün yapacakları 1 veya 2 maçla toplamda en az 5 maç oynayarak şenliği tamamlamış olacaklar. Toplam 700 öğrencinin katıldığı şenlik sonrasında tüm oyunculara madalya ve katılım belgesi verilecek.

Ülker’in spora ayırdığı kaynak 38 milyon doları buldu
1944 yılında kurulan Ülker Şirketler Topluluğu, 1975 yılında Ülkerspor’u hayata geçirerek uzun yıllar gençlere spor yapma olanağı sağladı. Türkiye’de spora en büyük desteği veren markaların başında gelen Ülker Şirketler Topluluğu, bu alana birikimlerini, değerlerini ve tecrübelerini aktarıyor.

Futbolda, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, Lig A, Lig B ve 3. Ligler’de toplam 21 takıma kaynak aktaran Ülker Şirketler Topluluğu, basketbolda da Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka’yı destekleyerek basketbolun gelişimine katkıda bulunuyor. Ülker basketbolda, genç ve yetenekli oyuncuların yer aldığı Alpella takımıyla da varlığını sürdürüyor.

Ülker Şirketler Topluluğu, son olarak futbol milli takımlar sponsorluğu ile spora aktardığı kaynağı yıllık 38 milyon dolara çıkardı.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU