HABERLER

Ülker Minikler Basketbol Şenliği başladı

Ülker Şirketler Topluluğu’nun desteklediği “Minikler 5. Basketbol Şenliği” 27 Haziran’da start aldı. Ankara’da devam eden şenliklere 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere 68 takım katılıyor.

Türk sporunun gelişiminde öncü ve özendirici çalışmalara imza atan Ülker Şirketler Topluluğu’nun bu yıl beşincisini düzenlediği  “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği” Ankara’da başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile organize edilen ve 1 Temmuz’a kadar devam edecek olan “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği”ne 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere toplam 68 takım katılıyor.

Kazanmanın ya da kaybetmenin önemli olmadığı şenlikte, yurdun dört bir yanından Ankara'da buluşacak minik basketbolcular 5 gün boyunca birlikte vakit geçirirken, gerçekleştirilecek yarışmalar, maçlar ve etkinliklerle de birbirleriyle kaynaşarak, sporun ve basketbolun ruhunu daha iyi kavrayacaklar.

Ülker Minikler Basketbol Şenliği'nde maçlar, ODTÜ Merkez Spor Salonu, ODTÜ Baraka Spor Salonu, Çankaya Üniversitesi Spor Salonu, TED Koleji Şehit Ülker Korkut Spor Salonu ve Ankara Basketbol Kulübü Spor Salonu olmak üzere toplam 5 salonda oynanacak. Şenlikte yer alacak 68 takım 5 gün içinde her gün yapacakları 1 veya 2 maçla toplamda en az 5 maç oynayarak şenliği tamamlamış olacaklar. Toplam 700 öğrencinin katıldığı şenlik sonrasında tüm oyunculara madalya ve katılım belgesi verilecek.

Ülker’in spora ayırdığı kaynak 38 milyon doları buldu
1944 yılında kurulan Ülker Şirketler Topluluğu, 1975 yılında Ülkerspor’u hayata geçirerek uzun yıllar gençlere spor yapma olanağı sağladı. Türkiye’de spora en büyük desteği veren markaların başında gelen Ülker Şirketler Topluluğu, bu alana birikimlerini, değerlerini ve tecrübelerini aktarıyor.

Futbolda, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, Lig A, Lig B ve 3. Ligler’de toplam 21 takıma kaynak aktaran Ülker Şirketler Topluluğu, basketbolda da Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka’yı destekleyerek basketbolun gelişimine katkıda bulunuyor. Ülker basketbolda, genç ve yetenekli oyuncuların yer aldığı Alpella takımıyla da varlığını sürdürüyor.

Ülker Şirketler Topluluğu, son olarak futbol milli takımlar sponsorluğu ile spora aktardığı kaynağı yıllık 38 milyon dolara çıkardı.
  • Ülker’den uluslararası başarı…

   Ülker, tüm dünyadan şirketlerin sürdürülebilirlik performanslarının değerlendirmeye alındığı, S&P Global ESG 2021 Endeksi’nde yer alan tek Türk gıda şirketi oldu. Türkiye’den, farklı sektörlerden endekste yer alan 37 şirket içinde ise ilk üçe girmeyi başardı. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te üniversiteliler Ülker Çokonat için yarışacak

   Ülker’in en sevilen markaları için, yenilikçi pazarlama fikirlerinin rekabetine sahne olan ‘bizz@kampüs’ yarışması 11 yaşında... Bu yıl 3., 4. sınıf üniversite ve yüksek lisans öğrencileri Ülker’in ikonik lezzetlerinden Çokonat için yarışacak....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’de Üst Düzey Atama…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi’de önemli bir görev değişimi yaşandı. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Ülker Bisküvi’de CFO görevine 3 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü getirildi. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2021'in dokuz ayında hem Türkiye operasyonları hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu yüzde 20,7 artışla 8,4 milyar TL’ye ulaştırdı....

   DEVAMINI OKU