HABERLER

Ülker Minikler Basketbol Şenliği başladı

Ülker Şirketler Topluluğu’nun desteklediği “Minikler 5. Basketbol Şenliği” 27 Haziran’da start aldı. Ankara’da devam eden şenliklere 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere 68 takım katılıyor.

Türk sporunun gelişiminde öncü ve özendirici çalışmalara imza atan Ülker Şirketler Topluluğu’nun bu yıl beşincisini düzenlediği  “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği” Ankara’da başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile organize edilen ve 1 Temmuz’a kadar devam edecek olan “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği”ne 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere toplam 68 takım katılıyor.

Kazanmanın ya da kaybetmenin önemli olmadığı şenlikte, yurdun dört bir yanından Ankara'da buluşacak minik basketbolcular 5 gün boyunca birlikte vakit geçirirken, gerçekleştirilecek yarışmalar, maçlar ve etkinliklerle de birbirleriyle kaynaşarak, sporun ve basketbolun ruhunu daha iyi kavrayacaklar.

Ülker Minikler Basketbol Şenliği'nde maçlar, ODTÜ Merkez Spor Salonu, ODTÜ Baraka Spor Salonu, Çankaya Üniversitesi Spor Salonu, TED Koleji Şehit Ülker Korkut Spor Salonu ve Ankara Basketbol Kulübü Spor Salonu olmak üzere toplam 5 salonda oynanacak. Şenlikte yer alacak 68 takım 5 gün içinde her gün yapacakları 1 veya 2 maçla toplamda en az 5 maç oynayarak şenliği tamamlamış olacaklar. Toplam 700 öğrencinin katıldığı şenlik sonrasında tüm oyunculara madalya ve katılım belgesi verilecek.

Ülker’in spora ayırdığı kaynak 38 milyon doları buldu
1944 yılında kurulan Ülker Şirketler Topluluğu, 1975 yılında Ülkerspor’u hayata geçirerek uzun yıllar gençlere spor yapma olanağı sağladı. Türkiye’de spora en büyük desteği veren markaların başında gelen Ülker Şirketler Topluluğu, bu alana birikimlerini, değerlerini ve tecrübelerini aktarıyor.

Futbolda, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, Lig A, Lig B ve 3. Ligler’de toplam 21 takıma kaynak aktaran Ülker Şirketler Topluluğu, basketbolda da Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka’yı destekleyerek basketbolun gelişimine katkıda bulunuyor. Ülker basketbolda, genç ve yetenekli oyuncuların yer aldığı Alpella takımıyla da varlığını sürdürüyor.

Ülker Şirketler Topluluğu, son olarak futbol milli takımlar sponsorluğu ile spora aktardığı kaynağı yıllık 38 milyon dolara çıkardı.
  • bizz@kampüs’te 4320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı

   Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker’in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te “Astronuts” takımı “Ülker Çokonat” için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü. Bu yıl yarışmaya 169 farklı üniversiteden 1897 takım, 4320 öğrenci başvurdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, 2022’nin ilk çeyrek finansallarını açıkladı

   Ülker Bisküvi, 2022 yılının ilk çeyreğinde cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Ramazan Bayramı’nı 50 çeşit ürünle karşılıyor

   Ramazan Bayramı’nı hediyelik ve ikramlık 50 çeşit ürünle karşılayan toplam atıştırmalık pazarının lideri Ülker, bu sene de 6 bin 700 kişiye istihdam sağlıyor ...

   DEVAMINI OKU
  • Yıldız Holding, Ülker Bisküvi’yle Türkiye’yi üretim ve ihracat üssü haline getirdi

   Yıldız Holding, Ülker Bisküvi’yle Ülker markalı ürünlerin yanı sıra Godiva, McVitie’s, Flipz gibi global atıştırmalık markalarını Türkiye’de üretip dünyanın dört bir yanında tüketicilerle buluşturuyor. 2021 yılında atıştırmalık alanında Ülker Bisküvi çatısı altında ihracat rakamı 291 milyon dolara ulaştı. ...

   DEVAMINI OKU