HABERLER

Ülker Minikler Basketbol Şenliği başladı

Ülker Şirketler Topluluğu’nun desteklediği “Minikler 5. Basketbol Şenliği” 27 Haziran’da start aldı. Ankara’da devam eden şenliklere 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere 68 takım katılıyor.

Türk sporunun gelişiminde öncü ve özendirici çalışmalara imza atan Ülker Şirketler Topluluğu’nun bu yıl beşincisini düzenlediği  “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği” Ankara’da başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile organize edilen ve 1 Temmuz’a kadar devam edecek olan “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği”ne 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere toplam 68 takım katılıyor.

Kazanmanın ya da kaybetmenin önemli olmadığı şenlikte, yurdun dört bir yanından Ankara'da buluşacak minik basketbolcular 5 gün boyunca birlikte vakit geçirirken, gerçekleştirilecek yarışmalar, maçlar ve etkinliklerle de birbirleriyle kaynaşarak, sporun ve basketbolun ruhunu daha iyi kavrayacaklar.

Ülker Minikler Basketbol Şenliği'nde maçlar, ODTÜ Merkez Spor Salonu, ODTÜ Baraka Spor Salonu, Çankaya Üniversitesi Spor Salonu, TED Koleji Şehit Ülker Korkut Spor Salonu ve Ankara Basketbol Kulübü Spor Salonu olmak üzere toplam 5 salonda oynanacak. Şenlikte yer alacak 68 takım 5 gün içinde her gün yapacakları 1 veya 2 maçla toplamda en az 5 maç oynayarak şenliği tamamlamış olacaklar. Toplam 700 öğrencinin katıldığı şenlik sonrasında tüm oyunculara madalya ve katılım belgesi verilecek.

Ülker’in spora ayırdığı kaynak 38 milyon doları buldu
1944 yılında kurulan Ülker Şirketler Topluluğu, 1975 yılında Ülkerspor’u hayata geçirerek uzun yıllar gençlere spor yapma olanağı sağladı. Türkiye’de spora en büyük desteği veren markaların başında gelen Ülker Şirketler Topluluğu, bu alana birikimlerini, değerlerini ve tecrübelerini aktarıyor.

Futbolda, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, Lig A, Lig B ve 3. Ligler’de toplam 21 takıma kaynak aktaran Ülker Şirketler Topluluğu, basketbolda da Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka’yı destekleyerek basketbolun gelişimine katkıda bulunuyor. Ülker basketbolda, genç ve yetenekli oyuncuların yer aldığı Alpella takımıyla da varlığını sürdürüyor.

Ülker Şirketler Topluluğu, son olarak futbol milli takımlar sponsorluğu ile spora aktardığı kaynağı yıllık 38 milyon dolara çıkardı.
  • Ülker, ‘memleketini kalbinde taşıyanları’ Euro 2024 coşkusunda buluşturuyor

   Futbolseverlerin sabırsızlıkla beklediği Avrupa Futbol Şampiyonası’na geri sayım sürerken, A Milli Futbol Takımımızın resmi sponsoru Ülker, duygu dolu bir reklam filmine imza attı. Reklam filminde “Memleketin yeri, kalbimizin içi" sloganı ile Ülker, Türkiye aşkını her nerede olursa olsun kalbinde taşıyanlara sesleniyor. ...

   DEVAMINI OKU
  • bizz@kampüs’te 1002 takım Ülker Çizi için yarıştı

   Ülker Çizi için pazarlama odaklı yenilikçi fikirlerin yarıştığı bizz@kampüs’te Red Idear takımı birinciliği kazandı. 97 üniversiteden 1002 takım ve 2500’ten fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada ilk 3’e giren takımlar toplam 165 bin TL ödül ve uzun süreli staj hakkı kazandı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor....

   DEVAMINI OKU
  • “Ülker Apartmanı” sakinleri tüm Türkiye’ye kapılarını açıyor

   “Ülker Apartmanı” sakinlerinin birbirinden keyifli anlarının ekrana yansıyacağı yeni reklam filmi serisinin tanıtım filmi izleyicilerle buluştu. ...

   DEVAMINI OKU