HABERLER

Ülker Minikler Basketbol Şenliği başladı

Ülker Şirketler Topluluğu’nun desteklediği “Minikler 5. Basketbol Şenliği” 27 Haziran’da start aldı. Ankara’da devam eden şenliklere 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere 68 takım katılıyor.

Türk sporunun gelişiminde öncü ve özendirici çalışmalara imza atan Ülker Şirketler Topluluğu’nun bu yıl beşincisini düzenlediği  “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği” Ankara’da başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile organize edilen ve 1 Temmuz’a kadar devam edecek olan “Ülker 5. Minikler Basketbol Şenliği”ne 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere toplam 68 takım katılıyor.

Kazanmanın ya da kaybetmenin önemli olmadığı şenlikte, yurdun dört bir yanından Ankara'da buluşacak minik basketbolcular 5 gün boyunca birlikte vakit geçirirken, gerçekleştirilecek yarışmalar, maçlar ve etkinliklerle de birbirleriyle kaynaşarak, sporun ve basketbolun ruhunu daha iyi kavrayacaklar.

Ülker Minikler Basketbol Şenliği'nde maçlar, ODTÜ Merkez Spor Salonu, ODTÜ Baraka Spor Salonu, Çankaya Üniversitesi Spor Salonu, TED Koleji Şehit Ülker Korkut Spor Salonu ve Ankara Basketbol Kulübü Spor Salonu olmak üzere toplam 5 salonda oynanacak. Şenlikte yer alacak 68 takım 5 gün içinde her gün yapacakları 1 veya 2 maçla toplamda en az 5 maç oynayarak şenliği tamamlamış olacaklar. Toplam 700 öğrencinin katıldığı şenlik sonrasında tüm oyunculara madalya ve katılım belgesi verilecek.

Ülker’in spora ayırdığı kaynak 38 milyon doları buldu
1944 yılında kurulan Ülker Şirketler Topluluğu, 1975 yılında Ülkerspor’u hayata geçirerek uzun yıllar gençlere spor yapma olanağı sağladı. Türkiye’de spora en büyük desteği veren markaların başında gelen Ülker Şirketler Topluluğu, bu alana birikimlerini, değerlerini ve tecrübelerini aktarıyor.

Futbolda, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, Lig A, Lig B ve 3. Ligler’de toplam 21 takıma kaynak aktaran Ülker Şirketler Topluluğu, basketbolda da Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka’yı destekleyerek basketbolun gelişimine katkıda bulunuyor. Ülker basketbolda, genç ve yetenekli oyuncuların yer aldığı Alpella takımıyla da varlığını sürdürüyor.

Ülker Şirketler Topluluğu, son olarak futbol milli takımlar sponsorluğu ile spora aktardığı kaynağı yıllık 38 milyon dolara çıkardı.
  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU