HABERLER

Ülker sanata ve sanatçıya destek vermeye devam ediyor

Ülker sanat yatırımları kapsamında destek verdiği İstanbul Modern Sizin Perşembeniz uygulaması ile 1 Mayıs 2014 tarihinden bu yana 235 bin kişinin ücretsiz olarak müzeyi gezmesini sağladı.

Ülker sanat yatırımları kapsamında destek verdiği İstanbul Modern Sizin Perşembeniz uygulaması ile 1 Mayıs 2014 tarihinden bu yana 235 bin kişinin ücretsiz olarak müzeyi gezmesini sağladı.

Eylül ayında çağdaş sanat fuarı ARTINTERNATIONAL’da kurulacak olan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi ise 5-6 Eylül 2015 tarihlerinde çocukları sanatla buluşturacak.

Mutluluğun ve hayal gücünü geliştirmenin yolunun sanattan geçtiğine inanan Ülker, toplumun her kesiminin ve özellikle de çocukların sanatla tanışmasını sağlayan projelere kaynak ayırmaya devam ediyor.

Ülker, bu doğrultuda Baksı Müzesi halk günü sponsorluğundan İstanbul Modern’in ücretsiz günü “Sizin Perşembeniz”e ve çağdaş sanat fuarı ARTINTERNATIONAL’a kadar geniş bir yelpazede desteklerini sürdürüyor.

Ülker Kurumsal İletişim Genel Müdürü Bahar Erbengi, spor gibi sanatın da kişinin kendini ifade edebilmesinin en önemli araçlarından biri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Süt, peynir gibi temel beslenme ihtiyaçlarından çikolata gibi keyifli atıştırmalıklara kadar her yaş grubuna hitap eden ürünlerimiz var.

Türkiye’yi besliyoruz dersek yanlış olmaz. Sanat alanında yaptığımız çalışmalar ile de çocukların hayal güçlerini beslemeyi görev edindik. İnanıyoruz ki, gelecek inovasyonda ve inovasyonu hayal gücü yüksek nesiller geliştirecek.”

İstanbul Modern’i 235 bin kişinin ziyaret etmesine vesile oldu

Bahar Erbengi, sanat yatırımları kapsamında 1 Mayıs 2014 tarihinden bu yana İstanbul Modern’deki Sizin Perşembeniz gününe destek verdiklerini hatırlattı. Erbengi, “235 bin kişinin müzeyi ücretsiz ziyaret etmesine vesile olduk. Ücretli günlerde 2000 olan ziyaretçi sayısı, müzenin ücretsiz ziyaret edilebildiği Sizin Perşembeniz gününde 3500 kişiye çıkıyor. Ziyaretçi sayısının artış göstermesi doğru bir işbirliği yaptığımıza olan inancımızı arttırıyor.

Sizin Perşembeniz işbirliği kapsamında 11 sanatçı ile ücretsiz sanatçı atölyesi yapıldı. Coşkun Aral, Bahar Korçan, Orhan Cem Çetin, Yusuf Taktak ve Handan Börüteçene gibi sanatçıların atölyelerinde 196 kişiyi ağırlandı” şeklinde konuştu.

Ülker yakın zamanda Prof. Dr. Hüsamettin Koçan tarafından Bayburt’un Bayraktar Köyü’nde kurulan Baksı Müzesi’nin Salı günleri düzenlenen halk gününe de sponsor olduğuna işaret eden Bahar Erbengi, “Her Salı şehir merkezinden ulaşım sağlıyor ve girişlerin ücretsiz olması için fon ayırıyoruz. 1,5 ay içerisinde müzeyi 313 kişinin ziyaret etmesine vesile olduk” dedi.

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 5-6 Eylül’de ARTINTERNATIONAL’da

2011 yılından beri düzenlenen Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nin bugüne kadar 13 bin çocuğu sanatla buluşturduğunu kaydeden Erbengi,  atölyenin 5-6 Eylül’de İstanbul’da açılacak olan Çağdaş Sanat Fuarı ARTINTERNATIONAL’da geniş bir alanda açılacağını söyledi.

Çocukların küçük yaştan itibaren sanatla iç içe olmasının yanı sıra, farklı disiplinlere ve estetik bakış açısına aşina bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak hedefiyle yola çıktıklarını vurgulayan Erbengi, şöyle devam etti:

“Mutluluğun yolunun sanattan da geçtiğini biliyor, çocuklarımızın genç yaşta sanatla tanışmasını mümkün kılan projelere destek olmaya bu yıl da devam ediyoruz. Çocukları sanat ile buluşturduğumuz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çok özel bir proje. Bu proje ile sanatı gündelik hayatın bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz.

Çeşitli etkinliklerde kurduğumuz atölyelerde 13 binin üzerinde çocuk sanatla buluştu, çalışmalar yaptı. Atölye çalışmaları çerçevesinde geçtiğimiz yıllarda Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve Baksı Müzesi ile özel çalışmalar yaptık. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık öğrencileri de projenin geliştirilmesinde rol oynadı.”

Bu yıl ARTINTERNATIONAL’da açılacak olan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nin mimari projesi AVCI Mimarlık Ofisi tarafından geliştirildi. Çocuklar bu sene sanatın tarihsel gelişimini, 11 istasyonu olan İnteraktif Sanat Tarihi Tüneli’ni gezerek ve deneyimleyerek öğrenecek.

Çocuklara, mağara resimlerinden günümüz çağdaş sanatına kadar eğlenceli bir eğitim içeriği sunulacak. Alan tasarımlarında ve alanda kullanılan illüstrasyonlarda, genç illüstratör Erhan Cihangiroğlu imzası var. Atölyede, düşünce haritası odası, serbest boyama, kolaj ve duvar boyama gibi çalışmalara ek olarak ‘spin painting’ deneyimine yer veriliyor. Ayrıca mekanda kullanılan malzemelerin geri dönüşümlü olmasına da önem veriliyor.

  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU