HABERLER

Ülker Üniversiteli Gençlerle Buluştu

İstanbul’daki üniversitelerden öğrencilerin katıldığı Ülker Kariyer Günleri 31 Mayıs Perşembe günü Ülker Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Ülker İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ülker Kariyer Günleri’nin üçüncüsü 31 Mayıs Perşembe günü Ülker Şirketler Topluluğu yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleşti. İstanbul çapında çeşitli üniversitelerden 120 öğrencinin katıldığı organizasyonda, öğrenciler Ülker Şirketler Topluluğu  hakkında bilgi almanın yanı sıra Ülker yöneticileri ile de tanışma fırsatı buldular.

Artık gelenekselleşen, üniversitelerin ağırlıklı olarak son sınıfları olmak üzere ikinci ve üçüncü sınıflarından da öğrencilerin katıldığı Ülker Kariyer Günleri iki bölümden oluşuyor. Programın öğleden önceki ilk bölümünde öğrenciler Ülker Şirketler Topluluğu ve Ülker’de İnsan Kaynakları uygulamaları hakkında bilgi alırken aynı zamanda Ülker’de farklı bölümlerde ve kademelerde görev yapan yöneticilerin kariyer konusunda tecrübelerini dinlediler ve merak ettikleri soruların cevaplarını aldılar. Programın öğleden sonraki bölümünde ise Gebze’deki bisküvi üretimi gerçekleştiren İdeal Gıda fabrikasını ziyaret ettiler ve bisküvi üretim sürecini yaşayarak öğrenme fırsatını yakaladılar.

Programın açılışında Ülker Şirketler Topluluğu ve Ülker İnsan Kaynakları uygulamaları hakkında bilgi veren Ülker İşe Alım Müdürü Emre Vural sunumunda “Ülker İnsan Kaynakları olarak vizyonumuzu ‘Faaliyet gösterdiğimiz iş alanlarında, sınıfının en iyisi olan İnsan Kaynakları yapısını kurmak ve uygulamaları hayata geçirmek’ olarak belirledik. 23.500 kişinin çalıştığı Ülker Şirketler Topluluğu’nda dürüstlük ve adalet, insana saygı, yenilik, alçakgönüllülük ve sadakat ve sahiplenme değerlerimiz doğrultusunda insan kaynakları uygulamalarını hayata geçiriyoruz.” dedi. Emre Vural işe alım politikasının görevin gerektirdiği niteliklere sahip, Ülker ana yetkinliklerini taşıyan, Ülker kurumsal değerlerine uygun adayları Ülker’e kazandırmak olduğunu belirtti. Vural, Ülker ana yetkinliklerinin Müşteri Odaklılık, Takım Çalışmasına Yatkınlık, Yenilikçilik, Sonuç Odaklılık ve Etkili Problem Çözme olduğunu ifade etti. Ayrıca personel ihtiyacının iç kaynaklardan olduğu kadar dış kaynaklardan da karşılandığını belirten Emre Vural Ülker’de uygulanan Performans Değerlendirme Sistemi, Kariyer Planlama ve Organizasyonel Yedekleme uygulamaları ve eğitim olanaklarıyla ilgili de bilgi verdi.

Sunumun ardından gerçekleşen panelde Ülker İçecek Grubu Genel Müdürü Şener Astan, Ülker Grubu Pazarlama Genel Müdürü Babür Çelebi, İstanbul Gıda Genel Müdürü Tayfun Öktem, Pazarlama Müdürü (Kaplama Çikolata) Özlem Onur Kurtuluş, İnsan Kaynakları Müdürü Selim Çelebi ve Eğitim Müdürü Erkan Dündar öğrencilerle kariyer geçmişlerini paylaşırken, onlara tecrübelerini aktardılar ve kariyer yollarını çizerken dikkat etmeleri gerekenlerle ilgili tavsiyelerde bulundular.  Ülker ve Ülker ürünleriyle ilgili merak edilen soruları samimiyetle yanıtlayan yönetciler, ayrıca Ülker’de çalışmakla ilgili duygularını da paylaştılar.

Toplantı sonunda katılan öğrencilerden son sınıfta olanlardan iş başvurusu, diğer sınıflardan da staj başvurusu alındı. Geçtiğimiz sene yapılan organizasyonda da benzer şekilde alınan başvurular neticesinde 4 kişi Ülker’de çalışmaya başlarken, 6 kişi de stajını Ülker’de yapmıştı.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU