HABERLER

Ülker yeni markası Chewy ile sakız pazarındaki iddiasını güçlendiriyor

Ülker, Chewy ile 2007 yılının ilk yarısında pazar payını yüzde 15’e çıkarmayı hedefliyor. Tamamen Türkiye’de geliştirilip üretilen Chewy’nin içeriğinde yapay renklendirici bulunmuyor.

Ülker, tamamen Türkiye’de üretilip geliştirilen ve içinde yapay renklendirici bulunmayan Chewy Draje Sakızları’nı ilk kez Trend Show’da hedef kitlesi gençlerle buluşturdu. Chewy Draje Sakızları, ilk etapta 4 farklı çeşidi ile tüketicinin beğenisine sunuldu.

Yıllık 100 milyon dolarlık tüketim hacmine sahip draje sakız pazarında daha güçlü bir oyuncu olmaya hazırlanan Ülker, Chewy Draje Sakızları ile 2007 yılının ilk yarısında pazar payını yüzde 15’e çıkartacak. “Draje” olarak tanımlanan kaplamalı sakız kategorisi, toplam sakız pazarının yüzde 53’ünü oluşturuyor.

Chewy Draje Sakızları için üretim - ambalajlama bölümleri yenilendi. AR-GE çalışmaları ile tüketicinin beklentileri net olarak ortaya çıkarıldı. Tüketicilerin beklentilerine uygun olarak yeni draje sakızlar, olabilecek en doğal içeriklerden üretildi. Lezzeti artırılmış ve içeriğinde hiçbir yapay renklendirici bulunmayan Chewy Draje Sakızları, rakiplerinden çok farklı, albenili yeni ambalaj tasarımları ile tüketicinin beğenisine sunuldu.

Baycan Genel Müdürü Turgut Ziyal, Chewy’nin draje sakız pazarında Ülker’in amiral gemisi olacağını belirterek şunları söyledi: “Chewy ile birlikte 2007 yılının ilk yarısında yüzde 15’lik pazar payına ulaşarak ön sıralara yükselmeyi hedefliyoruz. Ülker olarak sakız pazarındaki yeniliklerimiz Chewy ile sınırlı kalmayacak. Tüketicilere her zaman yenilikçi ürünler sunmaya ve tükettikleri üründe katma değer oluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca Türkiye’de üretilip geliştirilen bu yenilikçi ürünleri tüm dünyaya tanıtmayı da kendimize önemli bir görev kabul ediyoruz.”

Chewy, tüketicilerinin karşısına ilk etapta 4 ürünle çıkıyor:

Chewy 2’si 1 Arada:
Bu üründe 2 etki bir arada sunuluyor: AĞIZ SAĞLIĞI ve FERAH NEFES!
Chewy 2’si 1 arada içerdiği Xylitol sayesinde plak oluşumunu engelleyerek diş sağlığını korumaya yardımcı olur. İçeriğindeki Gerçek Nane Aroması ile de nefesinize uzun süreli ferahlık katar.

Chewy Beyaz Dişler:
İçeriğindeki doğal karbonat ve enzimler sayesinde düzenli kullanıldığında dişlerinizin doğal beyazlığını korumaya yardımcı olur.

Chewy Meyve Bahçesi
Meyve lezzetinden vazgeçemeyenler… Gerçek Meyve Suyu Lezzetini bir de bu çekici kutuda deneyin…

Chewy Damla Tanesi
Chewy Damla Tanesi’nin eşsiz lezzetinin sırrı, içeriğindeki doğal damla sakızında saklıdır. Özel kıvamı ve doğal içeriği sayesinde damağınızda geleneksel damla sakızı tadını yaşatır.
  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU