HABERLER

Ülker yeni markası Chewy ile sakız pazarındaki iddiasını güçlendiriyor

Ülker, Chewy ile 2007 yılının ilk yarısında pazar payını yüzde 15’e çıkarmayı hedefliyor. Tamamen Türkiye’de geliştirilip üretilen Chewy’nin içeriğinde yapay renklendirici bulunmuyor.

Ülker, tamamen Türkiye’de üretilip geliştirilen ve içinde yapay renklendirici bulunmayan Chewy Draje Sakızları’nı ilk kez Trend Show’da hedef kitlesi gençlerle buluşturdu. Chewy Draje Sakızları, ilk etapta 4 farklı çeşidi ile tüketicinin beğenisine sunuldu.

Yıllık 100 milyon dolarlık tüketim hacmine sahip draje sakız pazarında daha güçlü bir oyuncu olmaya hazırlanan Ülker, Chewy Draje Sakızları ile 2007 yılının ilk yarısında pazar payını yüzde 15’e çıkartacak. “Draje” olarak tanımlanan kaplamalı sakız kategorisi, toplam sakız pazarının yüzde 53’ünü oluşturuyor.

Chewy Draje Sakızları için üretim - ambalajlama bölümleri yenilendi. AR-GE çalışmaları ile tüketicinin beklentileri net olarak ortaya çıkarıldı. Tüketicilerin beklentilerine uygun olarak yeni draje sakızlar, olabilecek en doğal içeriklerden üretildi. Lezzeti artırılmış ve içeriğinde hiçbir yapay renklendirici bulunmayan Chewy Draje Sakızları, rakiplerinden çok farklı, albenili yeni ambalaj tasarımları ile tüketicinin beğenisine sunuldu.

Baycan Genel Müdürü Turgut Ziyal, Chewy’nin draje sakız pazarında Ülker’in amiral gemisi olacağını belirterek şunları söyledi: “Chewy ile birlikte 2007 yılının ilk yarısında yüzde 15’lik pazar payına ulaşarak ön sıralara yükselmeyi hedefliyoruz. Ülker olarak sakız pazarındaki yeniliklerimiz Chewy ile sınırlı kalmayacak. Tüketicilere her zaman yenilikçi ürünler sunmaya ve tükettikleri üründe katma değer oluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca Türkiye’de üretilip geliştirilen bu yenilikçi ürünleri tüm dünyaya tanıtmayı da kendimize önemli bir görev kabul ediyoruz.”

Chewy, tüketicilerinin karşısına ilk etapta 4 ürünle çıkıyor:

Chewy 2’si 1 Arada:
Bu üründe 2 etki bir arada sunuluyor: AĞIZ SAĞLIĞI ve FERAH NEFES!
Chewy 2’si 1 arada içerdiği Xylitol sayesinde plak oluşumunu engelleyerek diş sağlığını korumaya yardımcı olur. İçeriğindeki Gerçek Nane Aroması ile de nefesinize uzun süreli ferahlık katar.

Chewy Beyaz Dişler:
İçeriğindeki doğal karbonat ve enzimler sayesinde düzenli kullanıldığında dişlerinizin doğal beyazlığını korumaya yardımcı olur.

Chewy Meyve Bahçesi
Meyve lezzetinden vazgeçemeyenler… Gerçek Meyve Suyu Lezzetini bir de bu çekici kutuda deneyin…

Chewy Damla Tanesi
Chewy Damla Tanesi’nin eşsiz lezzetinin sırrı, içeriğindeki doğal damla sakızında saklıdır. Özel kıvamı ve doğal içeriği sayesinde damağınızda geleneksel damla sakızı tadını yaşatır.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU