HABERLER

Ülker’den çocuklara 23 Nisan onuruna sinema hediyesi…

Çocuklar, Macera Adası (Nim’s Island) filmini Ülker’in sponsorluğunda ücretsiz izleyecek. Türkiye hakları FİDA FİLM'e ait olan ve başrollerini ünlü aktrist Jodie Foster, Gerard Butler ve Abigail Breslin’in paylaştığı Macera Adası, Ülker’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı olarak, 19 – 20 Nisan tarihlerinde 33 ilde, 123 sinema salonunda ücretsiz gösterilecek.

Ülker, çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da ekledi. Çocukların en özel günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklara ücretsiz sinema armağan eden Ülker, binlerce çocuğa sinema salonlarında keyifli dakikalar yaşatmak için Macera Adası (Nim’s Island) filmine sponsor oldu.
 
Jodie Foster, Gerard Butler ve Abigail Breslin tarafından başrollerin paylaşıldığı fantastik macera türündeki filmin yönetmenliği Mark Levin ve Jennifer Flackett üstlendi. Türkçeye “Macera Adası” olarak çevrilen film, Nim adındaki genç kızın hayal dünyasında yaşanan maceraları anlatıyor.

Türkiye çapında eş zamanlı olarak 19 – 20 Nisan 2008 tarihlerinde 33 ildeki 123 sinema salonunda ücretsiz izlenebilecek filmi 100 bini aşkın çocuğun izlemesi hedefleniyor. Ücretsiz biletlerin salon kapasitesiyle sınırlı olduğu, rezervasyon sistemi olmayan gösterimlerde, ücretsiz biletler seans saatinden 3 saat önce gişelerden temin edebilecek.

Çocuklara yönelik projelerimiz devam edecek
Ülker olarak çocuklara yönelik projelere özel önem verdiklerini belirten Ülker Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, özellikle çocukları bilgisayar başından kaldırıp sokağa çıkaracak, onların birlikte vakit geçirmelerini sağlayacak projeler içinde olmaya özen gösterdiklerini belirtti. Ülker’in kurucusu ve Onursal Başkanı Sabri Ülker’in “Hangi ülkede olursa olsun herkesin mutlu bir çocukluk yaşama hakkı vardır” felsefesinden hareketle bu yöndeki çalışmaların önümüzdeki dönemde de  sürdüreceklerini vurgulayan Şeker, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz yıl, Türkiye Futbol Federasyonu ile, her yaştan çocuğun sporu bir yaşam şekli olarak benimsesi amacıyla UEFA tarafından da desteklenen Grassroots projesine başladık. Burada yola çıkış amacımız, hayatlarını bilgisayar başında geçiren ve gittikçe daha çok yalnızlaşan çocuklarımızı sokağa çıkarmak, onların birlikte vakit geçirirken dostluğu, paylaşmayı ve sağlıklı yaşamayı öğrenmelerine yardımcı olmaktı. Bu konuda geçen yıl önemli adımlar attığımıza inanıyorum. Van Futbol Köyü, Ülker Mini Minikler Futbol ve Basketbol Festivalleri, Riva Düş Köyü Projesi ile yurtiçi ve yurtdışından binlerce çocuğumuz bir araya geldi. Çocuklar buralarda hem eğlendi, hem yeni arkadaşlıklar edindi, hem de çevre, dengeli beslenme gibi konularda bilinçlendiler. Bu projenin bir diğer ayağı ise bu yıl başladı. İlki Beylerbeyi’nde Gündüz Tekin Onay Grassroots Merkezi adıyla açılan ve Türkiye’nin farklı illerine yayılması planlanan Grassroots merkezleriyle, çocuklarımızın özgürce spor yapacağı mekanlar yaratarak genç ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak istedik.”

Uzun soluklu projelerde yer almaya özen gösteriyoruz
Ülker olarak sponsorluk yatırımlarına uzun vadeli baktıklarını ifade eden Zuhal Şeker, gençlere ve çocuklara yönelik projeleri de bu strateji doğrultusunda oluşturduklarını söyledi. Şeker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yönelik “10 yıl boyunca Uluslar arası Kukla Festivali ile çocukların kültürel gelişimine katkıda bulunduk. Ücretsiz Sinema Gösterimi” projesiyle de, Atatürk’ün özel önem verdiği ve bu ülkenin geleceği olarak gördüğü çocuklarımıza bir armağan vermek istedik. Böylece, onların hoşça vakit geçirmelerini sağlarken bir yandan da çeşitli sebeplerle bugüne kadar sinemayla tanışamayan çocuklarımızı bu renkli dünyanın içine çekmeyi hedefledik. Önümüzdeki dönemde de çocuklarımızın hayal dünyalarını zenginleştirecek, yaratıcılıklarını tetikleyecek ve onların ufkunu genişletecek projelerde yer almayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

33 ildeki 123 salonda iki gün ücretsiz gösterilecek
Nim’s İsland, 19-20 Nisan günlerinde Adana, Adapazarı, Ankara, Antakya, Antalya, Aydın- Kuşadası, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, İzmit, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kıbrıs, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon olmak üzere toplam 33 ildeki 123 sinema salonunda ücretsiz olarak gösteriliyor olacak.

“Macera Adası” Hakkında
Bir fantastik macera filmi olan “Macera Adası”, kendi hikayesinin kahramanı olma üzerine kurulan bir film... Yapayalnız olduğunu düşünen bir genç kız ile her şeyden korkacak kadar cesaretsiz olduğunu düşünen olgun bir kadının, güçbirliği yaptığı takdirde hayallerinden çok daha fazlasını başarabileceğini anlatan filmin yönetmenliğini Mark Levin ile Jennifer Flackett üstlendi.

“Macera Adası”ın senaryosunu Wendy Orr’un aynı adlı kitabından yola çıkarak Paula Mazur ile Joseph Kwong kaleme aldı. Yapımcılığını Paula Mazur üstlendi. Başroldeki adalı kız Nim karakterini, “Little Miss Sunshine”daki performansıyla Oscar adaylığı kazanan Abigail Breslin oynadı. Alexandra Rover rolünde iki Oscar ödüllü Jodie Foster kamera karşısına geçti. “300 Spartalı” ve “P.S. I Love You”dan tanıdığımız Gerard Butler ise, Nim’in gerçek babası ve hayali kahraman Alex Rover olmak üzere iki rolü birden üstlendi.
Kitabın yazarı Wendy Orr, “Nim’in öyküsü hepimizin aslında zannettiğimizden çok daha cesur olabileceğimiz üzerine bir öyküdür. İster acımasız korsanlara karşı olsun, ister dünyayı tanımak için yaşadığınız apartmandan ayrılmak olsun, sonuçta hepimiz zannettiğimizden çok daha fazlasını yapabilecek güce sahibiz” diyor.
Filmin Türkçe dublajında, Jodie Foster’ı Meltem Cumbul, Gerard Butler’ı ise Halit Ergenç seslendirdi. 
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU