HABERLER

Ülker’in minikler futbol ve basketbol şenlikleri sona erdi

o    Türkiye’nin ekonomik kalkınmasının yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda da gelişmesi gereğine inanan Ülker Şirketler Topluluğu, çocukların küçük yaşta spor yapmayı, paylaşımı ve dostluğu öğrenmesini sağlayacak projeleri hayata geçiriyor.
o    Bu hedef çerçevesinde, 2007’nin çocuklara yönelik spor etkinliklerinin ilk ayağı, 24 Haziran – 1 Temmuz 2007 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı.
o    Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 132 takımdan 2.200 çocuk, bir hafta boyunca Ülker’in desteği ile spor yapmanın yanı sıra, öz disiplini ve sosyalleşmeyi de öğrendi.
o    Ülker Mini Minikler Futbol Şenliği, Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte UEFA’nın başlattığı Grassroots projeleri çerçevesinde organize edildi.
o    Şenlikte 39 ilden 64 takımdan 1.200 sporcu bir hafta boyunca lig usulü maç yaptı.
o    Samsunspor ile Konya Şekerspor 3’lük ve 4’üncülük, Beşiktaş ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’la şampiyonluk maçı oynadı.
o    Ücüncülük müsabakasında Samsunspor ve Konya Şekerspor maçı berabere bitti. Maçın galibini belirlemek için penaltı atışlarına yapıldı. Konya Şekerspor Samsunspor’u 5-3 yenerek ücüncülük kupasını aldı.
o    Beşiktaş ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor arasında geçen final müsabakasında ise Beşiktaş rakibini 3-0 yenerek şampiyon oldu.
o    Finale kalan dört takımın sporcuları kupa ve madalyaları ile birlikte Ülker’in hediyelerini aldılar...

Baskette 68 takım potaya uzandı
o    27 Haziran’da başlayan ve bu yıl 5’incisi düzenlenen Ülker Minikler Basketbol Şenliği’ne ise 41 ilden 50’si erkek, 18’i kız olmak üzere toplam 68 takımdan 1.000 çocuk katıldı.
o    Şenlikler sırasında Anıtkabir’i ziyaret eden sporcular, müsabakaların ardından yapılan piknikte hem yorgunluk attı, hem de dostluklarını pekiştirdi.
o    Basketbolda kazananın ya da kaybedenin olmadığı müsabakalar sonrasında tüm oyunculara madalya ve katılım belgeleri ile hediyeler verildi. 

Grassroots Nedir?
o    UEFA’nın, ülke federasyonlarına önerdiği, elit futbol olarak tabir edilen profesyonel futbol dışında kalan, rekabet içermeyen ve 7’den 70’e herkesin oynayabileceği futbol olarak adlandırılıyor.
o    Grassroots ile özellikle gençlerin ve çocukların sporu bir yaşam biçimi haline getirmesini sağlamak, sporun gelişimi için altyapıyı desteklemek ve bütün bunları yaparken de toplumu, kültürel ve sosyal konularda bilinçlendirmek amaçlanıyor.

Dünyada Grassroots
o    Geçtiğimiz yıl başlayan Grassroots projeleri kapsamında Güney Afrika’da AIDS, Danimarka’da Kültürlerarası Diyalog, İngiltere’de Bayanlar Futbolu, Sri Lanka’da savaş mağduru çocukları kişilik gelişimine yönelik çalışmalar yapıldı.

Grassroots ve Ülker – Türkiye’de bir ilk
o    Türkiye’de bir ilk olarak, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yürütülecek Grassroots etkinlikleri, Ülker Şirketler Topluluğu tarafından destekleniyor.
o    Bugüne kadar futbol ve basketbol başta olmak üzere daha çok profesyonel takım ve bireyleri destekleyen Ülker Şirketler Topluluğu, çocukların ve gençlerin sporu bir yaşam biçimi olarak benimsenmesi için, sadece üst düzey futbola değil, altyapıya da destek vermeyi hedefliyor.  
  • Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor....

   DEVAMINI OKU
  • “Ülker Apartmanı” sakinleri tüm Türkiye’ye kapılarını açıyor

   “Ülker Apartmanı” sakinlerinin birbirinden keyifli anlarının ekrana yansıyacağı yeni reklam filmi serisinin tanıtım filmi izleyicilerle buluştu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Afra Saraçoğlu Ülker Çikolata’nın yeni reklam yüzü oldu

   Türkiye’nin 1 numaralı çikolata markası Ülker Çikolata’nın* yeni reklam kampanyasında, yıldız oyuncu Afra Saraçoğlu rol aldı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den robot projesi

   Üretimden insan kaynaklarına, performans yönetiminden satışa kadar dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarına hız veren Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, Gebze Fabrikası’nda 20 otonom mobil robotu devreye aldı. Ham madde ve ambalaj başta olmak üzere 2 bin 600 çeşit malzemeyi taşıyabilen robotlar, fabrikada üretim verimliliğini ve maliyet avantajını artıracak. ...

   DEVAMINI OKU