HABERLER

Ülker’in spora verdiği destek 33 milyon dolara ulaştı

Ülker, futbol ve basketbol başta olmak üzere su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi çok farklı spor dallarına yıllık 33 milyon dolara ulaşan destek sağlıyor.

Türkiye’nin önde gelen gruplarından Ülker, öncülüğünü yaptığı çağdaş sponsorluk anlayışı Türk sporunda da yerleştiriyor. Ülker, futbol ve basketbol başta olmak üzere su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi çok farklı spor dallarına yıllık 33 milyon dolara ulaşan destek sağlıyor.

Sporun, gençliğin şiddet ve kaos ortamından uzaklaştırılmasına sağladığı katkı artık tüm dünya tarafından kabul ediliyor. Bu felsefeden hareket eden Türkiye’nin lider gruplarından Ülker, spora verdiği desteği her yıl farklı branşlara yayıyor ve artırıyor.

Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Sözcüsü Metin Yurdagül, “Spor, sağlıklı, yarışmacı ve başarı odaklı gençler yetiştirir. Spordaki rekabetçi ruh bireyleri geliştirir, ekip ruhu uzlaşmayı öğretir. Biz de Ülker Grubu olarak gençlerimizi doğru yönlendirmenin kurumsal bir görev olduğunu düşürüyoruz. Bu nedenle spora verdiğimiz desteği farklı branşlara yayıp geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.
 
Gençleri doğruya yönlendirmek kurumsal görevimiz
Türkiye’nin sportif alanda da dünya ölçeğinde başarılar yakalamaya ihtiyacı olduğuna işaret eden Yurdagül, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kavgayla, şiddetle ve kaosla değil, ekonomik ve sportif başarılarla dünya gündemine taşınması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, bir yandan 23.500 çalışanımız ve 42 üretim tesisimizle ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlarken, diğer yandan bireysel veya takım olarak spora sağladığımız desteklerle farklı alanlarda Türkiye’nin adını duyurmaya çalışıyoruz. 2006 itibariyle spora sağladığımız destek 33 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, Türkiye’de bir grubun bir alana sağladığı en büyük desteklerden biridir.  Desteklediğimiz her takımın veya sporcunun başarısı, ekonomik alanda yakaladığımız başarılar kadar bizi mutlu ediyor.”

Sporun Türkiye’de de büyük bir ekonomi olması için çalışıyoruz
Spor’un artık dünyada büyük bir ekonomi haline geldiğine dikkat çeken Yurdagül, Türk sporunun gelişmesinin de bu alanda daha fazla istihdam sağlanması sonucunu doğuracağını sözlerine ekledi. Futbolda büyük takımların yanı sıra pek çok Anadolu takımını da desteklediklerini kaydeden Metin Yurdagül, “Futbolun dışında basketbol, su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi farklı branşlara da katkı sağlıyoruz. Amacımız, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sporu bir ekonomik değer haline getirmek” şeklinde konuştu.
  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU