HABERLER

Ülker’in spora verdiği destek 33 milyon dolara ulaştı

Ülker, futbol ve basketbol başta olmak üzere su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi çok farklı spor dallarına yıllık 33 milyon dolara ulaşan destek sağlıyor.

Türkiye’nin önde gelen gruplarından Ülker, öncülüğünü yaptığı çağdaş sponsorluk anlayışı Türk sporunda da yerleştiriyor. Ülker, futbol ve basketbol başta olmak üzere su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi çok farklı spor dallarına yıllık 33 milyon dolara ulaşan destek sağlıyor.

Sporun, gençliğin şiddet ve kaos ortamından uzaklaştırılmasına sağladığı katkı artık tüm dünya tarafından kabul ediliyor. Bu felsefeden hareket eden Türkiye’nin lider gruplarından Ülker, spora verdiği desteği her yıl farklı branşlara yayıyor ve artırıyor.

Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Sözcüsü Metin Yurdagül, “Spor, sağlıklı, yarışmacı ve başarı odaklı gençler yetiştirir. Spordaki rekabetçi ruh bireyleri geliştirir, ekip ruhu uzlaşmayı öğretir. Biz de Ülker Grubu olarak gençlerimizi doğru yönlendirmenin kurumsal bir görev olduğunu düşürüyoruz. Bu nedenle spora verdiğimiz desteği farklı branşlara yayıp geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.
 
Gençleri doğruya yönlendirmek kurumsal görevimiz
Türkiye’nin sportif alanda da dünya ölçeğinde başarılar yakalamaya ihtiyacı olduğuna işaret eden Yurdagül, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kavgayla, şiddetle ve kaosla değil, ekonomik ve sportif başarılarla dünya gündemine taşınması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, bir yandan 23.500 çalışanımız ve 42 üretim tesisimizle ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlarken, diğer yandan bireysel veya takım olarak spora sağladığımız desteklerle farklı alanlarda Türkiye’nin adını duyurmaya çalışıyoruz. 2006 itibariyle spora sağladığımız destek 33 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, Türkiye’de bir grubun bir alana sağladığı en büyük desteklerden biridir.  Desteklediğimiz her takımın veya sporcunun başarısı, ekonomik alanda yakaladığımız başarılar kadar bizi mutlu ediyor.”

Sporun Türkiye’de de büyük bir ekonomi olması için çalışıyoruz
Spor’un artık dünyada büyük bir ekonomi haline geldiğine dikkat çeken Yurdagül, Türk sporunun gelişmesinin de bu alanda daha fazla istihdam sağlanması sonucunu doğuracağını sözlerine ekledi. Futbolda büyük takımların yanı sıra pek çok Anadolu takımını da desteklediklerini kaydeden Metin Yurdagül, “Futbolun dışında basketbol, su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi farklı branşlara da katkı sağlıyoruz. Amacımız, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sporu bir ekonomik değer haline getirmek” şeklinde konuştu.
  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU