HABERLER

Ülker’in spora verdiği destek 33 milyon dolara ulaştı

Ülker, futbol ve basketbol başta olmak üzere su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi çok farklı spor dallarına yıllık 33 milyon dolara ulaşan destek sağlıyor.

Türkiye’nin önde gelen gruplarından Ülker, öncülüğünü yaptığı çağdaş sponsorluk anlayışı Türk sporunda da yerleştiriyor. Ülker, futbol ve basketbol başta olmak üzere su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi çok farklı spor dallarına yıllık 33 milyon dolara ulaşan destek sağlıyor.

Sporun, gençliğin şiddet ve kaos ortamından uzaklaştırılmasına sağladığı katkı artık tüm dünya tarafından kabul ediliyor. Bu felsefeden hareket eden Türkiye’nin lider gruplarından Ülker, spora verdiği desteği her yıl farklı branşlara yayıyor ve artırıyor.

Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Sözcüsü Metin Yurdagül, “Spor, sağlıklı, yarışmacı ve başarı odaklı gençler yetiştirir. Spordaki rekabetçi ruh bireyleri geliştirir, ekip ruhu uzlaşmayı öğretir. Biz de Ülker Grubu olarak gençlerimizi doğru yönlendirmenin kurumsal bir görev olduğunu düşürüyoruz. Bu nedenle spora verdiğimiz desteği farklı branşlara yayıp geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.
 
Gençleri doğruya yönlendirmek kurumsal görevimiz
Türkiye’nin sportif alanda da dünya ölçeğinde başarılar yakalamaya ihtiyacı olduğuna işaret eden Yurdagül, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kavgayla, şiddetle ve kaosla değil, ekonomik ve sportif başarılarla dünya gündemine taşınması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, bir yandan 23.500 çalışanımız ve 42 üretim tesisimizle ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlarken, diğer yandan bireysel veya takım olarak spora sağladığımız desteklerle farklı alanlarda Türkiye’nin adını duyurmaya çalışıyoruz. 2006 itibariyle spora sağladığımız destek 33 milyon dolara ulaştı. Bu rakam, Türkiye’de bir grubun bir alana sağladığı en büyük desteklerden biridir.  Desteklediğimiz her takımın veya sporcunun başarısı, ekonomik alanda yakaladığımız başarılar kadar bizi mutlu ediyor.”

Sporun Türkiye’de de büyük bir ekonomi olması için çalışıyoruz
Spor’un artık dünyada büyük bir ekonomi haline geldiğine dikkat çeken Yurdagül, Türk sporunun gelişmesinin de bu alanda daha fazla istihdam sağlanması sonucunu doğuracağını sözlerine ekledi. Futbolda büyük takımların yanı sıra pek çok Anadolu takımını da desteklediklerini kaydeden Metin Yurdagül, “Futbolun dışında basketbol, su sporları, güreş, atıcılık, kayak gibi farklı branşlara da katkı sağlıyoruz. Amacımız, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sporu bir ekonomik değer haline getirmek” şeklinde konuştu.
  • Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor....

   DEVAMINI OKU
  • “Ülker Apartmanı” sakinleri tüm Türkiye’ye kapılarını açıyor

   “Ülker Apartmanı” sakinlerinin birbirinden keyifli anlarının ekrana yansıyacağı yeni reklam filmi serisinin tanıtım filmi izleyicilerle buluştu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Afra Saraçoğlu Ülker Çikolata’nın yeni reklam yüzü oldu

   Türkiye’nin 1 numaralı çikolata markası Ülker Çikolata’nın* yeni reklam kampanyasında, yıldız oyuncu Afra Saraçoğlu rol aldı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den robot projesi

   Üretimden insan kaynaklarına, performans yönetiminden satışa kadar dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarına hız veren Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, Gebze Fabrikası’nda 20 otonom mobil robotu devreye aldı. Ham madde ve ambalaj başta olmak üzere 2 bin 600 çeşit malzemeyi taşıyabilen robotlar, fabrikada üretim verimliliğini ve maliyet avantajını artıracak. ...

   DEVAMINI OKU