HABERLER

Üniversitelilerin favori yarışması “bizz@kampüs”te

2.038 takım Café Crown için yarıştı. Şampiyon Karadeniz Teknik Üniversitesinden çıktı.

Yıldız Holding’in üniversiteliler için düzenlediği en parlak fikirli yarışması bizz@kampüs’ün beşincisinde şampiyonlar belli oldu.

129 farklı üniversiteden 2.038 takım ve 6.114 öğrenci ile başvuru rekoru kıran yarışmada bu yıl ipi Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Lusty takımı “Café Crown Cold” projesi ile göğüsledi.

Her yıl farklı bir Yıldız Holding markası ile üniversite öğrencilerinin yaratıcı projelerini ödüllendiren yarışma platformu bizz@kampüs’te, bu yıl ödüller 5. kez sahiplerini buldu. Sadece www.bizzkampus.com üzerinden alınan başvurularla, üçer kişilik ekipler halinde katılan takımlar, bu yıl Café Crown için “en parlak fikirlerini” yarıştırdı.

Ödülün yanı sıra, staj imkanı da kazandılar

Üniversitelerin 2.-3.-4.sınıf ve yüksek lisans bölümlerine devam eden öğrencilerinin oluşturduğu takımlar, bizz@kampüs’te “Café Crown”e yenilik katacak fikirleriyle yarıştı. Proje sahipleri, kariyeri için güçlü bir adım atma şansını yakalarken sürpriz ödüllerin de sahibi oldu. Yarışma sonunda Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerinden Şeyda Nur Cevahiroğlu, İsmail Furkan Köşker ve Hakan Turfanda’dan oluşan “Lusty” takımı ipi göğüsleyerek 15 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinden Sermet Kılıç, Kaan Postacı ve Bilgi Üniversitesi öğrencilerinden Uğur Dağtepesi’nden oluşan “Peaky Brothers” takımı “Cafe Crown Aşıklar Birarada ” projesi ile ikinci olarak 10 bin TL ödül kazandı.

Bu yıl da üçüncülüğü iki grup paylaştı. Özyeğin Üniversitesi’nden Cem Demirel, Seher Camcı ve Sena Naz Çebi’nin “Parçacıklar” takımı “Cafe Crown Türk İşi” projesi ile Bilkent Üniversitesi’nden Batu Ülkü, Gözde Şen, Melisa Nur Ek’in oluşturduğu “Julius”, “Café Crown HD” projesi ile üçüncülüğü paylaştılar.  Üçüncüler ise 7.500’er TL ile ödüllendirildiler. Dört grup da para ödülünün yanı sıra, gelecekte Yıldız Holding’de çalışma şansına bir adım yaklaşacakları staj yapma imkânına da kavuştu.

 Törende, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, “Geleceğe yatırım yapmak, gençlere yatırım yapmak demek. Bizz@kampüs bizim önem verdiğimiz gençlik projelerimizden. Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ediyorum. Fikirlerini projeye dönüştürüp milyonlarca öğrenci arasından yarışmaya başvurma inisiyatifini kullandılar, bu en başta cesaret göstergesi. Dün jüride, finale kalan projelerin sunumlarını dinledim. Beklentilerimin çok çok üzerinde profesyonelce hazırlanmış, hemen hayata geçirilebilir fikirler vardı” şeklinde konuştu.

İş hayatına atılmadan önce gerçek pazarlama deneyimi

pladis Bölge CEO’su Mehmet Tütüncü ise, yarışmanın beş yılda 20 binden fazla üniversite öğrencisine gerçek iş deneyimi yaşattıklarını kaydetti: “Bu yarışma ile öğrencilerimize; global yapımızı tanıtma fırsatının yanı sıra, iş hayatına atılmadan önce gerçek bir pazarlama deneyimi yaşatmış olduk. Bu süreçle gençler, proje yönetimi, ekip çalışması, yaratıcı fikir geliştirme - uygulama ve sunum yapma konularında ciddi bir deneyim kazandılar. Bu deneyim ile kalkınmanın temel dinamiklerinden olan inovasyon kültürüne de katkı sağladığımızı düşünüyorum.” 

  • Ülker, dokuz aylık bilançosunu açıkladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker ve TFF geleceğin yıldız futbolcu kızlarını arıyor

   Sporu ve sporcuyu destekleyen lider gıda şirketi Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu’yla beraber TFF Ülker Geleceğin Yıldız Kızları projesini hayata geçiriyor. U15 Milli Takımı için futbolcu havuzunu genişletmek ve kız çocuklarına ‘fırsat eşitliği’ sunmak için tasarlanan projeye 2009-2010-2011 doğumlular katılabilecek. Katılımcılar, Kadın Milli Takım Teknik Direktörleri tarafından belirlenen hareketleri içeren videolarını ulkeryildizkizlar.tff.org sitesine yükleyerek seçmelere dahil olabilecekler. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den Atalık Kavılca Buğdayı’na destek

   Sürdürülebilir ham madde tedariki konusunda önemli projelere imza atan Ülker, şimdi de 13 bin yıllık geçmişiyle Anadolu’nun bilinen en eski tarım ürünlerinden Kavılca Buğdayı’yla ürettiği sınırlı sayıda Saklıköy ürününü tüketicilerle buluşturdu. ...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’den takviye edici gıda ürünlerine yatırım

   Ülker’den yeni bir marka: Everwell Takviye edici gıdaya ilk kez “Pastil” ile adım atan Ülker, bu kategorideki iddiasını “Everwell” markasıyla daha da güçlendiriyor. Ülker’in TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği, Everwell markası altında çıkardığı gıda takviyesi ürünleri yaygın bir dağıtım stratejisiyle satılacak. ...

   DEVAMINI OKU