HABERLER

Yıldız Holding’in halkla ilişkiler projeleri Altın Pusula ile ödüllendirildi

Yıldız Holding’in 2010 yılında hayata geçirdiği iki proje Türkiye Halka İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde ödüle layık görüldü.

Holding’in “1400. Yılında Kur’an-ı Kerim Sergisi” Sponsorluğu ve Ülker Smartt “Bugs Bunny ve Arkadaşları ile Basket Show” Projesi birer Altın Pusula kazandı.

Başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından, 1999 yılından bu yana verilen “Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri”nin bu sene 10.’cusu gerçekleşti. 18 Nisan akşamı yapılan ödül töreninde kazanan projelere ödülleri verildi.

Toplam 175 projenin başvurduğu 2011 Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde Yıldız Holding Sponsorluk İletişimi (Kültür&Sanat) kategorisinde “1400. Yılında Kur’an-ı Kerim Sergisi” Sponsorluğu ve Sponsorluk iletişimi (Diğer) kategorisinde Ülker Smartt “Bugs Bunny ve Arkadaşları ile Basket Show” Projesi ile ödüle layık görüldü.

Sponsorluk İletişimi (Kültür&Sanat) kategorisinde “1400. Yılında Kur’an-ı Kerim Sergisi” Sponsorluğu’na verilen ödülü Yıldız Holding adına, Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker aldı. Ülker Smartt “Bugs Bunny ve Arkadaşları ile Basket Show” Projesi’nin ödülünü ise projede görev alan Hande Ertan, Senem Erdil, Yasemin Ünlü Romano ve Nihan Güçlü aldı.

Ödül töreninden sonra bir değerlendirme yapan Zuhal Şeker “Altın Pusula jürisine, projelerimizi Türkiye’nin ilk ve hala tek halkla ilişkiler ödülü olan Altın Pusula’ya layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Altın Pusula halkla ilişkiler sektöründe en iyi örneklerin paylaşılması ve bu mesleğe gönül verenler için bir bilgi dağarcığı oluşturması açısından çok önemli” dedi.

Yıldız Holding’e Sponsorluk iletişimi (Kültür&Sanat) kategorisinde Altın Pusula kazandıran “1400. Yılında Kur’an Sergisi” ile, Kur’an’ın ilk nüshaları olarak kabul edilen 250 bin yapraklık Şam Evrakı’nın nadir parçaları gün yüzüne çıkarılmıştı. Bu projeyle Türk İslam Eserleri Müzesi’nin envanterine kayıtlı el yazması Kur’an-ı Kerim ve cüzlerin büyük bölümü ilk defa sanatseverlerle buluştu. Yıldız Holding’in desteği ile restorasyon ve konservasyon çalışmaları yapılan eserler, Antik A.Ş.’nin organizasyonu ve Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nin uzman kadrosunun çalışmalarıyla sergilendi.

"Sadece çocuklar için" misyonu ile çocukları eğlendirmeyi ve mutlu etmeyi ilke edinen Ülker Smartt 3 yıldır bu hedef doğrultusunda, sömestr döneminde çocuklara yönelik projeler hayata geçiriyor. Bu kapsamda 2010 yılında gerçekleştirilen Ülker Smartt “Bugs Bunny ve Arkadaşları ile Basket Show” Projesi’nin iletişim çalışmaları Yıldız Holding’e Sponsorluk iletişimi (Diğer) kategorisinde Altın Pusula getirdi. Ülker Smartt markasına özel olarak oluşturulan gösteri dünyaca ünlü Face Team ekibi ve İbrahim Kutluay’ın da katılımı ile 3-7 Şubat 2010 tarihleri arasında Ankara, İzmir ve İstanbul’da 7 gösteri ile izleyenlerle buluştu. Ülker Smartt’ın aynı hedef kapsamında 2011 yılında da “Bugs Bunny ve arkadaşları Ülker Smartt ile sirkte” projesini hayata geçirdi.

  • Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2020 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Ülker, 2020 yılında hayata geçirdiği operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2.000 teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda hayata geçirdiği 69 projesiyle 26,6 milyon TL tasarruf sağladı....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, Önem Gıda’yı satın aldı

   Ülker, uzun yıllardır yarı mamul tedariki gerçekleştirdiği Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini, uçtan uca kendi bünyesinde toplayan Ülker, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım daha atmış oldu....

   DEVAMINI OKU
  • Ülker’e iki ödül birden…

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, bankacılık ve finansal işlemler arasında en iyilerinin belirlendiği, 2021 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri’nde iki kategoride birinci olan tek şirket oldu...

   DEVAMINI OKU
  • Ülker, cirosunu 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı

   Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısında cirosunu yüzde 15,7 artışla 5,2 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin Türkiye operasyonları yüzde 15,8, ihracat ve yurt dışı operasyonları da yüzde 15,6 büyüdü....

   DEVAMINI OKU