TOPLUMSAL SORUMLULUK

TOPLUMSAL SORUMLULUK

Daha mutlu bir toplum için çalışmayı ilke ediniyor, toplumsal sorumluluk yaklaşımımızda gıda üreticisi olmanın sorumluluğunu da taşıyoruz.

Dengeli beslenme ve aktif yaşamın öneminin farkındayız. 2024 yılına kadar tüm ürün kategorilerinde kullanılan yağ, tuz ve şeker miktarlarını azaltma hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Üretim ve dağıtım süreçlerinin tüm aşamalarında kaliteden ödün vermeden çalışıyoruz.

Ülker, bugüne kadar hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle, çocukların fiziksel, sosyal, kültürel ve zihinsel gelişimine katkı verdi.   Ülker Çocuk Sinema Şenliği, Futbol Köyleri ve Ülker Çocuk Sanat Atölyesi gibi projelerle 10 yılda yaklaşık 1,5 milyon çocuğa ulaşıldı.  2007-2016 yılları arasında çocuk futbolu projeleriyle 330 binden fazla çocuk sporla erken yaşta buluşturuldu, düzenlenen organizasyonlarla çok yönlü gelişimlerine destek verildi. Futbol Köyleri’ne katılan kız ve erkek çocuklarımızdan U-15 Milli Takımlarına seçilenler oldu. Kulüplerinde başarılı olup A takımda oynama başarısı gösterdiler. “İstanbul Modern-Sizin Perşembeniz” sponsorluğu ve “Baksı Müzesi -Ücretsiz Salı Günü Desteği” ile 2018 yılına kadar kitlelerin sanatla buluşmasını kolaylaştıran projelerde yer aldı.

Ülker ayrıca, Yıldız Holding’in tüm şirketleriyle birlikte, 2014 yılından bu yana kutlanan “Mutlu Et Mutlu Ol Günü”nün önemli bir parçası oldu.  Yıl boyunca çalışanlarımız ve yöneticilerimiz çok sayıda çocuğu mutlu etmek için etkinlikler / organizasyonlar gerçekleştirdi. Kitap ve kırtasiye bağışlarının yanı sıra, okulların tadilatı için gerekli yardımın sağlanması, okul boyama, fidan dikimi, Sevgi Evi ziyaretleri, Kızılay aracılığıyla çocuklara mont, bere, oyuncak hediye edilmesi  bu faaliyetler arasında yer aldı. Ülker, sosyal sorumluluk çalışmalarını kurucusu Sabri Ülker’in “Biz her insanın, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, mutlu bir çocukluk geçirme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz” sözünden hareketle planlıyor.

Ülker’de doğayı korumak adına en çok değer verdiğimiz konulardan biri, topraklarımızı fidanlarla buluşturarak, nefes alınabilir bir geleceğe katkıda bulunmak.

Ülker Güzel Ülkem Ormanı olarak adlandırdığımız projemiz kapsamında fidan dikimlerimizi devam ediyor. Çalışanlarımızla el ele vererek, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Geleceğe Nefes Kampanyası’na destek oluyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları’yla iş birliği yaparak, 2011 yılından bu yana fabrikalarımızın bulunduğu Ankara, Karaman, Gebze’de, orman yangılarıyla zarar gören Hatay’da ve ayrıca Elazığ, Eskişehir’deki dikimlerimizle 60 bin fidana ulaştık.

 • 1
  Tüm ürün kategorilerinde kullanılan yağ, tuz ve şeker miktarlarını azaltmak

  HEDEFE UYGUN İLERLİYOR

 • 2
  2018 yılına göre milyon paket için gelen müşteri şikayetlerini %20 azaltmak

  HEDEFİN UZAĞINDA İLERLİYOR

Sürdürülebilirlik

1944’ten bu yana farklı kategorilerde gıda ürünlerini tüketicilerimizle buluşturuyoruz. İşimizi yaparken çiftçimizden aldığımız en iyi mahsulü işleyerek, yine en iyi, en kaliteli ve en lezzetli haliyle tüketicilerimize sunuyoruz.
Sürdürülebilirlik yaklaşımını, iş yapış şeklimizin merkezine yerleştirerek, yeni nesillere yaşanabilir ve mutlu bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Ülker’in kuruluşunun 80. yılı olan 2024’e kadar “sıfır karbon salımıyla büyüme”yi hedefliyoruz.

 • HEDEF AŞILDI
 • HEDEFE ULAŞILDI
 • HEDEFE UYGUN İLERLİYOR
 • HEDEFİN UZAĞINDA İLERLİYOR